Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

2015 1.6 Benzinli C-max İlginç Problem

Soru

Merhaba. 1,6 atmosferik motor 2015 MODEL 81000 km. de aracım ile iki kere yaşadığım olay hakkında değerli bilgilerinize başvurmak istedim. Özellikle yokuş çıkarken devir düştüğünde karşılaştım bu problem ile. Araç aniden kararsız çalışmaya başlıyor, gaza basınca sanki aracın arkasından birisi tutup çekiyor gibi bi gaz yiyor, bi yığılıyor ,bu esnada ayağımı gazdan çekince adeta frene basılmış gibi yavaşlıyor.. Stop edip çalıştırdığımda ise problem yok aynı eskisi gibi çalışmaya devam ediyor aracım. Servise götürdüm hata -arıza kodu görmediler. Başına gelen var mı dır ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
10 dakika önce, Alpay K. yazdı:

LPG varmı araçta.yok ise boğaz kelebeğini temizleyin birde hava debimetresini öyle deneyin.benzinden pislikte gelmiş olabilir

Aracımda LPG yok Alpay Bey.. Boğaz kelebeği nasıl temizlenir hususunu herhalde sanayide ki ustalara soracağız ,biz yapamayız muhtemelen. Şu motoru bir cihaza takıp carbon clean yapanlar var aslında bir yaptırsak mı ? Bu gün uçuyordu mesela araba. Çok rahat hızlanıyordu.. İlginç..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Boğaz kelebeği temizliği basit aslinda tabiiki biraz el yatkınlığı gerekiyor.carbon clean için bişey söyleyemem hiç yaptırmadım.belki pislikte gelmiş olabilir.devirli kullanarak biraz otobanda km yapıp deneyebilirsiniz.benzer bir sorunum olmuştu 105 bin km de benzin otomatiği değişmişti.ama benim araçta lpg var

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
13.11.2020 - 23:05 tarihinde, Alpay K. yazdı:

Boğaz kelebeği temizliği basit aslinda tabiiki biraz el yatkınlığı gerekiyor.carbon clean için bişey söyleyemem hiç yaptırmadım.belki pislikte gelmiş olabilir.devirli kullanarak biraz otobanda km yapıp deneyebilirsiniz.benzer bir sorunum olmuştu 105 bin km de benzin otomatiği değişmişti.ama benim araçta lpg var

Teşekkürler hocam,eksik olmayın. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.