Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

96 Mk1 Mondeo hb ghia mercek,gündüz farı ve aydınlatmalar.

Oktay Toker

Önerilen Mesajlar

2009 yılı sonunda aldıgım ve 2011 sonunda manevi sebeblerden dolayı sıkıntım maddiyata dönüşünce satmak zorunda kaldıgım ilk aracım olması ve cidden çok begendiğim ve sevdiğim eski aracıma yaptıklarım.İlk önce iç aydınlatmalarını yaptım.Tavan,güneşlik,arka tavan,bagaj,kapı kolları iç aydınlatması ,otomatik vites aydınlatması,kalorifer ayar paneli,km göstergesi,torpide,ayak altı,yol bilğisayarı aydınlatması bunların hepsi orjinalinde faal olan ama ampulleri sorunlu olan aydınlatmalar idi hepsini ledler ile değiştirdim.3 renklli ayrı noktalara bakan Submarine aydınlatması.Sonra Mercek çalışması yaptım ve sinyal kısmına led park çalışması yaptım,Power ledler ile far içine toplamda 1200 lümen civarı ışık şidetine yakın olan gündüz farı çalışması yaptım.Çok kullanma fırsatı bulamadım. :D

İşte resimlerle çalışmalarım.

Mondeom

63010416.jpg

grn0192.jpg

Bütün aydınlatmalarımı tavan,güneşlik,torpido,bagaj hariç mavi hastası oldugum için mavi led kullandım.

05042010419.jpg

05042010421.jpg

Ön ve arka sis yanık ikaz lambası,Ön cam ısıtıcı ikaz lambası

sislambasak.jpg

Güneşlik aydınlatması.

araicigrnm.jpg

Cam açma düğmeleri ana butonlar.

camamaananite.jpg

Oto vites aydınlatması.

vitesaydnlatmas.jpg

Kapı açma ve cam açma düğmesi.

kapamakolu.jpg

Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Km göstergesinde beyaz led kullandım.Kadran tabanı çok açık tonda mavi ve yeşil arası bir renkti ve ortaya bu ton çıktı begendiğim için bu şekilde topladım.

beyazw.jpg

dsc00548v.jpg

Arıza göstergesi ampullerinin hepsini ledler ile değiştirdim.

44248359.jpg

Plakalık aydınlatması.

26122010130.jpg

Ön gögüs konsolu harap durumda idi bende komple zımparalayıp gümüş gri olan araç rengine boyadım.

nggs2.jpg

Araç içi gece bu şekilde görünüyordu.Bir çok kişi için farklı bir görünüm ama mavi beni mutlu ediyor.Bu eşkilde komple mavi aydınlatmasıda 93 Mercedesc200 için yaptım.

dsc00011tx.jpg

Farları komple temizlik için dağıtmıştım ve sonra mercek takılabileceği ortaya çıkınca işlemlere koyuldum.

dsc00606x.jpg

Sis lambalarının temizlenmiş hali.

sis2d.jpg

Gözleri olmayan Mondeo.

78824845.jpg

Mercek için ilk testim.

68344922.jpg

Sonra değerli bir arkadaşım bosch merceği balastı ve ampulleri hediye edince işim çok kolay oldu.

mercek6.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mercek son hali bu şekilde oldu.

81354533.jpg

Sonra içine 6 şar tane power led yerleştirdim.Park içinde 4 adet smd5050 serisi led kullandım.Gündüz farı tasarımımda bitmiş oldu.

12397428.jpg

gündüz farının görünüşü.

52554506.jpg

Farların bitmiş hali.

89828644.jpg

34242617.jpg

60622659.jpg

Sinyal kısmına led yerleştirerek abd parkı yaptım ama akoyu amber renk çok tatlı bi ton led kullanarak yaptım.

85566528.jpg

73942623.jpg

3.stop olmayan bir araçtı ve bende yurt dışı modifiye resimlerine bakarken bir Ranger'da arkayı komple kaplayan 3.stop çalışması görmüştüm çok begenmiştim sonra mercedesin 300 serisi bir modelinde bagaj kapagı üzerinde ve neredeyse komple uzunlamasına yapılmış ledlerden oluşan 3.stop görünce bunu yapmaya karar verdim.

3stoppp.jpg

3stopppp.jpg

3stop-1.jpg

3stop2.jpg

3stop1.jpg

Bmw stil Abd parklarım ve park ledlerimin gece görünüşü.

mondi.jpg

Gündüz farının gündüz görünüşü.

gndzfar2.jpg

Merceklerin gündüz görünüşü.

mondiii.jpg

Gündüz farı uzaktan.

gndzfar.jpg

gndzfar1.jpg

plaka.jpg

Motor içinede böyle bişiler yapmıştım.

motor-1.jpg

Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu ekleyeyim.Yurt dışı Mondeo culublerinde çok araştırdım ama Mk1 mondeo ya mercek montajına hiç mi hiç rastlamadım diyebilirimki belkide ilk mercegi ben taktım. :D

Ellerinize Sağlık... Çok güzel tüm çalışmalar..El emeği göz nur'u :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.