Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Mertol Kip yazdı:

He şimdi anladım boya derken alında vernikteki portakallasmanin girintilerine giren tortularin emizlenip yüzeyin duzlenmesinden bahsediyorsunuz.

Boyanın üstüne vernik atılıyor, daha yoğun olduğu için üzerine portakal kabuğu gibi bir zemin oluşuyor. (metalikte) vernigi zimparalamadan boyaya ulasamazsiniz. E onu kimse (ben hariç) yapmayacağını gore bahsettiginiz ancak o olabilir...

Micrometreyle olculdugunde az da olsa inceliyor olması lazım. Üzerinde hare bıraktığına göre çok ince zımpara görevi görüyor anladığım kadarı ile.

Nayn! 

Opak renklerde vernik yok, metalikteki verniklerde artık boyalı, inceltmiyor, macunumsu kıvamda, çıkan parçaları üst tabakaya sürtmüş oluyorsun, ondan hare oluşuyor. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yanıt 32
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Günler

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Yeni arabaya kil uygulamana gerek yok der kafanı karıştırmayla başlarım 🙂  

Para çokomel eğrisi. Ne kadar ekmek o kadar köfte.  Her pahalı iyi değil, her ucuz kötü değil. Önemli olan malzeme ve işçilik kalitesi. 1000tl ye kimse kil, boya mükemmelleştirme yapıp,

Yine de çok pahalı.

Yayınlanan Görseller

3 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Nayn! 

Opak renklerde vernik yok, metalikteki verniklerde artık boyalı, inceltmiyor, macunumsu kıvamda, çıkan parçaları üst tabakaya sürtmüş oluyorsun, ondan hare oluşuyor. 

Opak boyada verin k boyanın içine katılarak atılıyor. Vernik var.

En son volvonun burnunu boyattım (metalik) astar+boya+vernik şeklinde yaptırdım. Vernigi içine bir damla bir ton acigindan boya attık renk farkı olmasın diye.

Neyse yaw benlik bir şey değilmiş, hayatta uğraşmam böyle şeylerle. Tembelim ben 🙂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2000 lira eğer malzeme kaliteliyse ve işçilik iyiyse normal fiyat. Elbette işten anlasak ve ihtiyacımız kadar bölünmüş ürün alabilsek belki de 300 liraya halledilir. Ama layıkıyla yapıldığı zaman emek çok oluyor. Bizim burada araba yıkattığım yerde şahit oldum. Malzemeleri çok kaliteli ama çırak diye tuttuğu kişi elinde su şişesiyle kili hiç katlamadan sürekli aynı yüzünü sürerek kil yaptı. Kısaca işçiliği kötüydü. Polisaj makineniz ve tecrübeniz yoksa bence boşuna emek harcamayın. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.