Jump to content

Kil Uygulaması

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Serkan Z. yazdı:

Mesaj alındı ama Mersin civarı  böyle bir yer bulmak çok zor. Genelde  bayilikler şeklinde bu işi yapanlar. Daha detaylı bir araştıralım bakalım ya da bu işlere hiç girmeden binsek arabaya ne olur?

Yoksa girme kesinlikle. Yoksa eğer çevrede girme bu işlere, ama basit kil uygulamsı yapabilirsin, orta sertlikte kil alıp sabunlu suyla ugulayıp fabrika kalıntılarından kurtulabilirsin. 

Arabanı kendin yıkarsan, şu konsantre ürünü kullanırsan, çok acaip sonuçlar alırsın hatta. (hepi topu iki kova, bir koyun postu yıkama eldiveni, güzel bir kurulama havlusu)

https://www.trendyol.com/koch-chemie/nms-boya-koruyuculu-ve-cilali-nano-sampuan-750-ml-p-32897725?tyutm_source=google&tyutm_medium=cpc&tyutm_campaign=x:dsa_type:product_oto-aksesuar_productsup_gl_s_&gclid=Cj0KCQjwreT8BRDTARIsAJLI0KI_XJhIBCIH4TRaWvby1ANJdWeCZ_FJRnqGWwfyQzU3cfo-TW_hZzcaAuL3EALw_wcB

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yanıt 32
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

• Serkan Z.

8

• Servet Ö.

6

• Gürkan Çakıroğlu

4

• Mertol Kip

4

Popüler Günler

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Yeni arabaya kil uygulamana gerek yok der kafanı karıştırmayla başlarım 🙂  

Para çokomel eğrisi. Ne kadar ekmek o kadar köfte.  Her pahalı iyi değil, her ucuz kötü değil. Önemli olan malzeme ve işçilik kalitesi. 1000tl ye kimse kil, boya mükemmelleştirme yapıp,

Yine de çok pahalı.

Yayınlanan Görseller

Serkan Karakoca
4 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Mesaj alındı ama Mersin civarı  böyle bir yer bulmak çok zor. Genelde  bayilikler şeklinde bu işi yapanlar. Daha detaylı bir araştıralım bakalım ya da bu işlere hiç girmeden binsek arabaya ne olur?

@Serdar yaman Buğraya pasla 😁

bence kaliteli malzeme iyi işçilikle tek araba 1250-1500 tl normal 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracta kilcal cizik yok ise kaliteli bir demiztozu temizleyici alin(Automagma GYM, Koch Chemie FR) . Komple araca uygulayin, hissettiginiz o puturler gidecektir. Ustunede soft99 fusso wax atin. 24 saat arayla iki kez yapin waxi. Butun kis rahat rahat geçirirsiniz. Bosuna yuksek rakamlar odemeyin derim. 

Bu arada kil aracta kilcal cizik yapar, pasta yapmak zorunda kalirsiniz. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mert Yürüyen
1 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Araç başına 2 bin pahalı mı?

hocam fiyat pahalı değil. adam akıllı iş yapan, orijinal ürün kullanan bir dükkan ancak bu fiyata yapar. Çok ucuzundan şüphelenmek gerekir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kil, seramik vb. tümünü kapsıyor. Tam bir uygulama yani. 

Öncelikle yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle sağlıkla kullanmanız dileğiyle.

Kaliteli bir ürün ve işçilik uygulaması için ucuz bile denilebilir (hatta ucuz). Tabi bu işlerden ne beklediğinize bağlı olarak fiyat skalası çok değişken. İşinin ehli olmayan bir yere kesinlikle sıfır arabamı dokundurtmam bile. Kalitesinden emin olmadığınız kişilerin söylemlerine kesinlikle aldanmayınız, eminim gittiğiniz her yer kendisini, işçiliğini, kullandığı malzeme kalitesini övecektir muhakkak ki.

İçinize sinen bir yer bulamazsanız ve kendiniz bir uygulama yapmak isterseniz tavsiyem; 

1- Aracınızı güzelce kaliteli bir şampuanla yıkayıp doğrudan güneş görmeyen bir yere çekiniz, imkanınız varsa kapalı ve aydınlık bir alan daha iyi olacaktır.

2- Yıkamada kullandığınız şampuan ya da arap sabunu gibi bir malzeme ile köpüklü bir su yapıp fısfısa doldurun.

3- Tavandan başlayarak parça parça kil uygulamasını hazırladığınız köpüklü suyu da kullanarak yapınız.

4- Aracın tamamını bitirdikten sonra yine güzelce yıkayıp iyi bir şekilde kurulayınız.

5- Alacağınız kaliteli bir katı wax (ben yıllar önce Collinite marka kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım), başka bir ürün de olabilir, parça parça talimata uygun bir şekilde uygulayın. Uygulama yapacağınız yerin kapalı ve tozdan mümkün olduğunca azâde olması daha iyi olacaktır.

5- Tüm işlemler bittikten sonra yapabiliyorsanız 24 saat kadar yine havadar bir yerde aracınızı bekletin.

6- Eğer uygulamayı tek başınıza yapacaksanız sabah erkenden başlayarak yapmanız lazım aksi halde 1 günde bitiremezsiniz, malum günler kısaldı, yetiştiremezsiniz.

7- Uygulama akşamı ve sonraki 1-2 gün vücudunuzun kondisyonuna bağlı olarak başta kollarınız olamk üzere tüm vücut fena şekilde hamlamış ve çok yorgun olacaksınız. Tecrübe ile sabittir.

8- Malûm, önümüz güz ve kış, yağmur sezonu geldi, yaklaşık 3-4 ay boyunca, şartlara bağlı olarak bahara kadar aracınız her yağmur altında kaldığında üzerinde boncuk boncuk biriken damlaları gördüğünüzde harcadığınız emeğe değdiğini hissedeceksiniz, kendi el emeğinizle yaptığınız uygulama içinize sinecek sizi memnun edecektir.

Ahmet Kara tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Yoksa girme kesinlikle. Yoksa eğer çevrede girme bu işlere, ama basit kil uygulamsı yapabilirsin, orta sertlikte kil alıp sabunlu suyla ugulayıp fabrika kalıntılarından kurtulabilirsin. 

Arabanı kendin yıkarsan, şu konsantre ürünü kullanırsan, çok acaip sonuçlar alırsın hatta. (hepi topu iki kova, bir koyun postu yıkama eldiveni, güzel bir kurulama havlusu)

https://www.trendyol.com/koch-chemie/nms-boya-koruyuculu-ve-cilali-nano-sampuan-750-ml-p-32897725?tyutm_source=google&tyutm_medium=cpc&tyutm_campaign=x:dsa_type:product_oto-aksesuar_productsup_gl_s_&gclid=Cj0KCQjwreT8BRDTARIsAJLI0KI_XJhIBCIH4TRaWvby1ANJdWeCZ_FJRnqGWwfyQzU3cfo-TW_hZzcaAuL3EALw_wcB

Tamamdır, sen geçen de bahsetmiştin bu ürünlerden. Hemen sipariş ediyorum. 

Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

hocam fiyat pahalı değil. adam akıllı iş yapan, orijinal ürün kullanan bir dükkan ancak bu fiyata yapar. Çok ucuzundan şüphelenmek gerekir.

Yani, bana da pahalı gelmemişti ama arkadaşlar öyle deyince bi duraksadım açıkçası. 

32 dakika önce, Ahmet Kara yazdı:

Öncelikle yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle sağlıkla kullanmanız dileğiyle.

Kaliteli bir ürün ve işçilik uygulaması için ucuz bile denilebilir (hatta ucuz). Tabi bu işlerden ne beklediğinize bağlı olarak fiyat skalası çok değişken. İşinin ehli olmayan bir yere kesinlikle sıfır arabamı dokundurtmam bile. Kalitesinden emin olmadığınız kişilerin söylemlerine kesinlikle aldanmayınız, eminim gittiğiniz her yer kendisini, işçiliğini, kullandığı malzeme kalitesini övecektir muhakkak ki.

İçinize sinen bir yer bulamazsanız ve kendiniz bir uygulama yapmak isterseniz tavsiyem; 

1- Aracınızı güzelce kaliteli bir şampuanla yıkayıp doğrudan güneş görmeyen bir yere çekiniz, imkanınız varsa kapalı ve aydınlık bir alan daha iyi olacaktır.

2- Yıkamada kullandığınız şampuan ya da arap sabunu gibi bir malzeme ile köpüklü bir su yapıp fısfısa doldurun.

3- Tavandan başlayarak parça parça kil uygulamasını hazırladığınız köpüklü suyu da kullanarak yapınız.

4- Aracın tamamını bitirdikten sonra yine güzelce yıkayıp iyi bir şekilde kurulayınız.

5- Alacağınız kaliteli bir katı wax (ben yıllar önce Collinite marka kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım), başka bir ürün de olabilir, parça parça talimata uygun bir şekilde uygulayın. Uygulama yapacağınız yerin kapalı ve tozdan mümkün olduğunca azâde olması daha iyi olacaktır.

5- Tüm işlemler bittikten sonra yapabiliyorsanız 24 saat kadar yine havadar bir yerde aracınızı bekletin.

6- Eğer uygulamayı tek başınıza yapacaksanız sabah erkenden başlayarak yapmanız lazım aksi halde 1 günde bitiremezsiniz, malum günler kısaldı, yetiştiremezsiniz.

7- Uygulama akşamı ve sonraki 1-2 gün vücudunuzun kondisyonuna bağlı olarak başta kollarınız olamk üzere tüm vücut fena şekilde hamlamış ve çok yorgun olacaksınız. Tecrübe ile sabittir.

8- Malûm, önümüz güz ve kış, yağmur sezonu geldi, yaklaşık 3-4 ay boyunca, şartlara bağlı olarak bahara kadar aracınız her yağmur altında kaldığında üzerinde boncuk boncuk biriken damlaları gördüğünüzde harcadığınız emeğe değdiğini hissedeceksiniz, kendi el emeğinizle yaptığınız uygulama içinize sinecek sizi memnun 

Çok teşekkürler, detaylı anlatım için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu işlemi tek başıma yapamam sanırım. En azından yaz gelmeden mümkün görünmüyor. 

1 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Aracta kilcal cizik yok ise kaliteli bir demiztozu temizleyici alin(Automagma GYM, Koch Chemie FR)

Bunlar sprey sanırım. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
11 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

detaylı anlatım için

Rica ederim ne demek. Kaliteli bir işçilik ve uygulama sonucu aşağıdakine benzer bir görüntü elde edilir. İnsanın içine siner. İştaha getirmek gibi olmasın ama...😄🤩👌🧿

image.png.918856572f30262cc670318a51aac11a.png

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
13 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Biliyordum ilk cevabın "Boş ver, gerek yok hiçbir şeye." olacağını ama senden geleceğini asla tahmin etmezdim. :zha:

Boyaya elimi sürünce pütürler falan var ve öbür arabalara kil yapılınca tüm o pütürler yok olup kaymak gibi olmuştu. 

pütür varsa uygulayabilirsiniz.  seramik gereksiz.. cila yeter..

imzamda blog var.. üreticiler tarafından eklenmiş youtube da bir sürü uygulama videolarımevcut..

şu anda en son çıkan ürünler sprey şeklinde uygulaması kolay cilalar.. eski ıslak cilalardan bahsetmiyorum, bayağı cila işini gören ürünler..

kısa süre önce cila uygulamaları başlığına yazmıştım, bir kaç arkadaş yeterli bulmamış ama bu araba rengi ile çok alakalı. metalik gri gibi parlayan bulmak zor

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Mertol Kip yazdı:

Cehaletime verin ama bu kil mevzusu ne işe yariyor tam olarak?

Ya da şöyle.sorayim boyanın üzerindeki vernik inceliyor mu?

Boyadaki kontaminasyonu alıyor, vernikle işi yok. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
11 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Demir tozu, kireç kalıntısı vs.

He şimdi anladım boya derken alında vernikteki portakallasmanin girintilerine giren tortularin emizlenip yüzeyin duzlenmesinden bahsediyorsunuz.

Boyanın üstüne vernik atılıyor, daha yoğun olduğu için üzerine portakal kabuğu gibi bir zemin oluşuyor. (metalikte) vernigi zimparalamadan boyaya ulasamazsiniz. E onu kimse (ben hariç) yapmayacağını gore bahsettiginiz ancak o olabilir...

Micrometreyle olculdugunde az da olsa inceliyor olması lazım. Üzerinde hare bıraktığına göre çok ince zımpara görevi görüyor anladığım kadarı ile.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.