Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Mesajlar

Dostlar Merhaba,

Malumunuz yeni Kugaları teslim aldık ama henüz kil, boya koruma vs. hiçbir işleme fırsat olmadı. Miracare bayi bünyesinde hizmet vermeye başladı ve seramik uygulama için iki araca 4 bin lira fiyat çıkardı. Fiyat makul gibi ama gerek var mı, diye de düşünmeden edemiyorum. Plan şu:

Kil al. Önce arabayı güzelce yıka, kurula, sonra hortum eşliğinde kili uygulayıp tekrar yıka ve kurula. İşlemi bu noktada sonlandırmak boyaya zarar verir mi? Yani kilden sonra boya koruma, seramik vb. bir işlem uygulanmazsa boyada matlaşma veya başka bir sorun olur mu?

Bir de macun şeklindeki killeri biliyoruz ama sprey şeklinde demir tozu temizleme ürünleri de var mı acaba?

Konuya hakim arkadaşlar uygulamaya ilişkin detaylı tarif yazarsa ekstra memnun olacağız. 😊

Annelerin pasta tarifi defterleri tadında adım adım bir anlatımdan bahsediyorum, abartıyor demezseniz. 🤭

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yanıt 32
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Günler

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Yeni arabaya kil uygulamana gerek yok der kafanı karıştırmayla başlarım 🙂  

Para çokomel eğrisi. Ne kadar ekmek o kadar köfte.  Her pahalı iyi değil, her ucuz kötü değil. Önemli olan malzeme ve işçilik kalitesi. 1000tl ye kimse kil, boya mükemmelleştirme yapıp,

Yine de çok pahalı.

Yayınlanan Görseller

Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yeni arabaya kil uygulamana gerek yok der kafanı karıştırmayla başlarım 🙂

Biliyordum ilk cevabın "Boş ver, gerek yok hiçbir şeye." olacağını ama senden geleceğini asla tahmin etmezdim. :zha:

Boyaya elimi sürünce pütürler falan var ve öbür arabalara kil yapılınca tüm o pütürler yok olup kaymak gibi olmuştu. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
52 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

kilden sonra kesinlikle çizik alma hare giderme ve koruyucu katman uygulanmalı aldığınız  fiyat sadece seramik için abes olmuş biraz ...

Kil, seramik vb. tümünü kapsıyor. Tam bir uygulama yani. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç başına 2 bin pahalı mı? Iyi ki hemen atlamamışım ya. Ben fiyatları bu civarda sanıyordum. 

51 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ne ara bozdun arabayı 🙂

Ah İstanbul'da olsaydın ne güzel olurdu...

Yok ya bozmadık çok şükür de elini kaportaya sürtünce hissedilen o pütürlerden bahsediyorum. Kil yapınca kaybolanlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Araç başına 2 bin pahalı mı? Iyi ki hemen atlamamışım ya. Ben fiyatları bu civarda sanıyordum. 

2K ya iki arabayı yapıyorsa yapsın...

Seni ve arabalarını lüks görmüş 🙂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
53 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ah İstanbul'da olsaydın ne güzel olurdu...

Yani Istanbul'da yaşamayı gözüm kesmez ama senin dokunuşların için bir Istanbul turunu göze alabilirim. 

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

2K ya iki arabayı yapıyorsa yapsın...

Seni ve arabalarını lüks görmüş 🙂

O zaman ben tekrar bir pazarlık yapıp ara tatil veya yarı yıl tatilinde iki aracı da bunlara emanet edeyim. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Para çokomel eğrisi.

Ne kadar ekmek o kadar köfte. 

Her pahalı iyi değil, her ucuz kötü değil. Önemli olan malzeme ve işçilik kalitesi.

1000tl ye kimse kil, boya mükemmelleştirme yapıp, seramik atmaz. Aliexpress den alınma mahalle arası yıkamacı parçalarıyla veya bir borca mahsuben yada gönül bağı ile belki. Aksi inanın şaşırtacak derecede istisna olur. Yada benim kafa çok başka, sizinki çok başka.

Gelelim soruya, sıfır araba acemi işçiliği, kalitesiz işçiliği kabul etmez. Güvendiğiniz içiliğe ve kaliteli malzemelere emanet edin. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serkan aynı anda iki kugayı birden dükkan önüne çekince dükkan sahibi içerden ellerini oğuşturarak dışarı çıkmış buyrun efenim demiş. Serkan sormuş bu araçlara bu uygulamalar ne olur? dükkan sahibi 5 bin ama size 4 bin e olur demiş. Serkan da hemen yapalım demiş 😁

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Hangi firma olursa olsun bayi adı altında kimseye emanet etmeyin arabanızı, butik iş yapan bir yer bulun. Diğerleri şişir şişir patlat.

Mesaj alındı ama Mersin civarı  böyle bir yer bulmak çok zor. Genelde  bayilikler şeklinde bu işi yapanlar. Daha detaylı bir araştıralım bakalım ya da bu işlere hiç girmeden binsek arabaya ne olur?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.