Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus2016 1.5 Tdcı Motoru Servise Götürün Sesli Uyarısı

Soru

arac 29000 km de 1 yıl önce 19000de aldım. dün uzun yolda aytemizden mazot aldıktan 5 dk sonra motoru servise götürün sesli uyarısı verdi... motor arıza lambası falan yakmadı. aracı sağa çekip kaputu acıp baktım herhangi bi sıkıntı gözükmüyordu.. uyarı 30-40sn sonra kendiliğinden geçti... sonra 250km yol yaptım bi daha yanmadı bi sıkıntıda yok gibi. aracın bakımını 5000km önce yaptırdım.. 

1- mazotla ilgili olabilirmi

2-30000km yaklaştığı için bakım uyarısı olabilir mi

3-başka bi arıza olabilir mi.. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

tam olarak görmedim ama 150 liralık dedim zaten yarımdı depo abi 150yi zor aldı dedi pompacı

23 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yakıt taştı mı? İkmal sırasında

tam olarak görmedim ama 150 liralık dedim zaten yarımdı depo abi 150yi zor aldı dedi pompacı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Kusura kalmayın ama aytemizden mazotmu alınır, arkadaşım Clio aracına ucuz diye aytemizden mazot aldıktan sonra aracını servise bırakmak zorunda kaldı.araci daha 20-30 bin km idi.garantiliydi.aracın mazot filtresi değişti yakıtı boşaltıldı.Allahtan mazot pompası zarar görmemiş.islemler iyi niyetten garantiden yapıldı.gecmis olsun.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Neden aytemizden mazot alınmıyor? Her iki volvo'da da (115 lik 1.6 TDCİ focus motoru) Aytemiz'den defaatle mazot aldım ve hiçbir şey yaşamadım. İstasyon kaynaklı sorun her şirkette yaşanabilir. O farklı konu. Marmara bölgesinde (Yalova) Opetten aldıktan sonra da mazot filtresini degistirmisligim var. Adana otoban çıkışında shellden aldıktan sonra da sorun yaşadım. Güneydoğu'da ise OPET i tek geçerim. TP min b7 mazotu gayet başarılı. (Çok yakar ama kendi ucuz) vs vs

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
10 saat önce, Çağlar Kaya yazdı:

Kusura bakmayın da Aytemiz den mazot mu alınır güzelim arabaya. Daha 29 binde ki araca yazık olmuş. Muhtemelen yakıt filtresi dolmuştur. 

ders oldu bize...

yakıt filtresine razıyım artık...

12 saat önce, Alpay K. yazdı:

Kusura kalmayın ama aytemizden mazotmu alınır, arkadaşım Clio aracına ucuz diye aytemizden mazot aldıktan sonra aracını servise bırakmak zorunda kaldı.araci daha 20-30 bin km idi.garantiliydi.aracın mazot filtresi değişti yakıtı boşaltıldı.Allahtan mazot pompası zarar görmemiş.islemler iyi niyetten garantiden yapıldı.gecmis olsun.

yani mazot kaynaklıdır diyosunuz öyle mi

ders olsun artık bize

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.