Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

Otomatik Açılan ve Kapanan Bagaj Kapağı

Önerilen Mesajlar

Kendi imkanlarımla AliExpress sitesinden aldığım ürünleri birleştirerek biraz da planlama ve programlama ile tamam ben kendim yaptım kendim tasarladım burada bunu belirtmek istedim başka konularda videoyu paylaştım ama bence bu bir modifiye olduğu için burada olması lazım.  2 adet video paylaşacağım birincisinde düğme ile kapanıyor ikinci yeni ekledim anahtardan da kapanıyor artık

Kullandığım malzemelere gelince:

Elektrikli amortisör olarak lineer aktüatör kullandım. İki ucuna delik açtırıp, dikme çektirip amortisör kafaları taktım.

https://a.aliexpress.com/_BSSMwR

3 adet elektronik kart kullandım. İkili role kartı, zaman ayarlı role kartı ve gecikmeli zaman ayarlı role kartı.

Her şeyi AliExpress'ten aldım düğmeden amortisöre ve kartlara kadar. Çok keyifli bir ürün oldu, tek sıkıntı benim için amortisör sesi ona da yapacak bir şey yok, çok daha kaliteli bir amortisör aradım ama bulamadım, bu ölçülere uygun.

Son olarak bir de sağ taraftaki yayı çıkartıp yerine daha yumuşak bir yay yaptırdım sanayide.

Bagaj kapağını vakumlama benim bildiğim bir şey değil. Bunu bilen bir arkadaş varsa, bana yol gösterirse bagaj kapağını daha yumuşak kapatıp en son vakum yaptırabilirim. Maliyet olarak soranlara cevap vermek istiyorum 100 dolar civarı bir malzeme masrafım oldu, biraz da araştırma yaparken boşa giden malzemeler oldu.

Screenshot_20201002-094016_WhatsApp.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanın kendi özelliğinde bagaj açma şu anda konsol tarafında olmadığı için konsoldan açma işini şu an için yapamıyorum.

Kullandığım malzemelere gelince:

elektrikli amortisör olarak lineer aktüatör kullandım. İki ucuna delik açtırıp, dikme çektirip amortisör kafaları taktım.

3 adet elektronik kart kullandım. İkili role kartı, zaman ayarlı role kartı ve gecikmeli zaman ayarlı role kartı.

Her şeyi AliExpress'ten aldım düğmeden amortisöre ve kartlara kadar. Çok keyifli bir ürün oldu, tek sıkıntı benim için amortisör sesi ona da yapacak bir şey yok, çok daha kaliteli bir amortisör aradım ama bulamadım, bu ölçülere uygun.

Son olarak bir de sağ taraftaki yayı çıkartıp yerine daha yumuşak bir yay yaptırdım sanayide.

Bagaj kapağını vakumlama benim bildiğim bir şey değil. Bunu bilen bir arkadaş varsa, bana yol gösterirse bagaj kapağını daha yumuşak kapatıp en son vakum yaptırabilirim. Maliyet olarak soranlara cevap vermek istiyorum 100 dolar civarı bir malzeme masrafım oldu, biraz da araştırma yaparken boşa giden malzemeler oldu.

2 saat önce, Fatih S. yazdı:

Peki engelle karşılaşınca duruyor mu?

yumuşak bir kapanma şekli var kesinlikle sert değil yani çarptığı zaman duruyor ama çarpması gerekiyor çünkü sensör koyamadım çünkü sensörde en ufak bir şeyde bile kapanma sorunu yaşıyor bildiğim kadarıyla çok üstün araçlarda haricinde sensör olayı yok Yavaş kapanarak güvenlik sağlıyorlar onlarda kapanırken bir şey çarparsa çok sert değil o yüzden sen söyle gerek duymuyorum

TRY 345.27  40%OFF | 2500N elektrikli lineer aktüatör DC 12V /24v motor 50mm 100mm 150m 200mm 250mm inme elescopic aktüatör
https://a.aliexpress.com/_BSSMwR

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tebrikler, son 1 haftadır bende ayni araştırmayı yapıyordum. Aliexpresste HB araclar için bu sistem var ama sedan için yoktu tam vazgeçmiştim sizin konunuzu gördüm. Sorun olmazsa daha detaylı paylaşılmasını. Devre bağlantı şemaları vs..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ürün hastane kapı sistemlerinde kullanılan linear aktüatör link attım zaten tek yapman gereken onu alıp modifiye etmek uçlarıma bagaj amortisörü ucu takmak sol taraftaki yavaşlatma amortisörünü söküp yerine bunu takıp bagaj lambasından elektrik bagaj açma klidi kablosundan tetik almanız. bende fazladan amortisör var düğme var elektronik kart ne alınacak anlatırım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.