Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

• 0

Motordan Gelen Elektriksel Ses

Soru

2005 focus1 benzin tüplü aracımda sabah motor soğukken kontağı marşa basmadan çevirince çıtır çıtır(iki elektrik telinin birbirine değmesi gibi) sesler geliyor. 2 dk. süren bu seslerden sonra marşa basınca araç çalışmıyor. 3-4 marş sonunda zorla çalışıyor. Motor ısınınca gün içerisinde bir daha yapmıyor. Gün içerisinde tek marşla çalışıyor. Her sabah bunu yapıyor. Birçok ustaya gösterdim kimse bir çözüm bulamadı. Krank sensörü denendi, tüp iptal edilerek denendi, benzin filtresi denendi, boğaz kelebeği temizlendi. Akü ölçüldü. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler 

Abdurrahman B tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Marş motoru otomatiği daha sert ve yüksek bir ses verir.
Bu normal röle kontak sesi gibi geliyor, bana.
Önce hassas kulaklı birisi, sesin geldiği yeri yaklaşık belirleyecek.
Oradaki veya yakınlardaki rölelerin devre ve bağlantıları kontrol edilecek.

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
imla hatası
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
55 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Marş motoru otomatiği daha sert ve yüksek bir ses verir.
Bu normal röle kontak sesi gibi geliyor, bana.
Önce hassas kulaklı birisi, sesin geldiği yeri yaklaşık belirleyecek.
Oradaki veya yakınlardaki rölelerin devre ve bağlantıları kontrol edilecek.

Cevap için teşekkürler. Enjektörlerin ordan geliyor gibi sesler. Gaziantep’te birçok ustaya gösterildi. En son servise götürmeye karar verdik. Bakalım ne olacak.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.