Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

• 0

Rolantide Bekleyince Motor Arızası Uyarısı

Soru

Merhaba, 2011 model benzin lpg focus kullanıyorum. Yakın zamanda birçok arıza üst üste geldi. Şimdi rölantide bir süre bekleyince hızlanma durduruldu diye motor arızası alıyorum ve devir 1.5 2 bin arasında artıp azalıyor. Gaz tepkisi gidiyor. Durdurup yeniden çalıştırınca sorunsuz bir şekilde aracı kullanabiliyorum, bunu yolda giderken kesinlikle yapmıyor. 

Bu arada buna paralel gösterge panelinin bağlantı sorunlarından dolayı giderken hızlanma durduruldu diye uyarı da alıyordum. Bu arızayı forumda araştırdım gösterge panelinden olduğunu öğrendim yaptırdım. Artık giderken bi sorun yaşamıyorum ama bahsettiğim arıza gitmedi. Neden olabilir bilginiz var mı acaba?

Aziz Ö. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
16.10.2020 - 18:23 tarihinde, Ümit Çolakoğlu yazdı:

Arıza kodu alır mısınız yorum yapalım

Nasıl alacağımı bilmiyorum ama tam olarak şöyle oluyor ; rolantide bekleyince sesli bi şekilde uyarı veriyor ve ekranda motor arızası hızlanma durduruldu yazıyor. Bu uyarıyı verince motır devri 1.4-1.6 arasında hızlı bi şekilde inip kalkıyor. Ayrıca son iki gündür sanki subap yakmış gibi yavaşlarken debriyaja basınca motor devri stop edecek kadar düşüyor. Bu arada bin km önce özel serviste subaplar değiştirildi ağır bakımları yapıldı. Üst üste pek çok şey denk geldiği için artık kafam karıştı tecrübeli kişilerden fikir almak istedim. 

Ek not; bu arıza uyarısını verdiğinde bilgisayarda motor beyni ile ilgili bi arıza olabileceğini söylediler ama kesin teşhis koyamadılar. Hiç bişey bilmeden bu yüklü masraflara girmek istemedim. 

Aziz Ö. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
3 saat önce, Aziz Ö. yazdı:

Nasıl alacağımı bilmiyorum ama tam olarak şöyle oluyor ; rolantide bekleyince sesli bi şekilde uyarı veriyor ve ekranda motor arızası hızlanma durduruldu yazıyor. Bu uyarıyı verince motır devri 1.4-1.6 arasında hızlı bi şekilde inip kalkıyor. Ayrıca son iki gündür sanki subap yakmış gibi yavaşlarken debriyaja basınca motor devri stop edecek kadar düşüyor. Bu arada bin km önce özel serviste subaplar değiştirildi ağır bakımları yapıldı. Üst üste pek çok şey denk geldiği için artık kafam karıştı tecrübeli kişilerden fikir almak istedim. 

Ek not; bu arıza uyarısını verdiğinde bilgisayarda motor beyni ile ilgili bi arıza olabileceğini söylediler ama kesin teşhis koyamadılar. Hiç bişey bilmeden bu yüklü masraflara girmek istemedim. 

Herhangi bir servise uğrayıp hata kodlarını okutun. Çıkan kodları not alın veya fotoğraflarını çekin. Elimizde veri olmadan maalesef fikir yürütemeyiz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.