Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Motorda ve Araç Içerisinde Aşırı Titresim-ses Hk.

Soru

Aracım 2018 1.5 TDCİ Mk3 MCA PWS. 2019 Aralık çıkışlı, şu an 7600 km'de. 4 ay önce stokta beklemiş diye yağını değiştirdik. Sonra şanzıman yağ sızıntısı vardı servis şanzıman contasını değiştirdi. Önceden rolantide ses yapmayan araba, motorda aşırı titreşim ve ses yapmaya başladı. Ayrıca vites geçişlerinde aşırı bir ses oluyor sanki Focus değil de Fiat Punto otomatik kullanıyorum. Bu da motordan mı bilemedim.

Yağ Castrol magnatec start-stop idi şartnameye uygun, internetten aldım acaba sahte mi diye düşünüyorum. Yağ filtresi ise Bosch marka idi.

Geçen hafta servise gittim Burdur Meçikoğullarına, teste çıktık usta dedi dizel yapar ses, atacaktım arabadan. Sonra az binmişsin ondan dedi gıcık oldum çıktım. Bu ay 1. yıl bakımı var bide Billaller'e diyeyim bakalım. Bakımdan sonra düzelir ise yağ veya filtre düzelmezse uğraşacağız. Videoda titreşim ve ses belli oluyor, sizde de böyle mi acaba, yorumlarınızı bekliyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
13 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

usta dedi dizel yapar ses

😄 

ne yaparsan yap bu lafı duyacaksın maalesef.

Motor takozlarını kontrol ettin mi Serdar, bu km'de bir sorunu olmaması lazım ama titreşim diyince benim ilk adresim hep motor takozu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Yarın bi sanayiye gideyim kaldırıp bakalım.

2 saat önce, Burçin Denizalp yazdı:

😄 

ne yaparsan yap bu lafı duyacaksın maalesef

Bu konuyla ilgili eğitim veriyorlar sanırım adamlara, "Bunlar böyle" nerelerde kullanılır nerelerde kullanılmaz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Üst takozda sıkıntı yoktu, motor titrerken takozu şasiye bağlayan kısımda hiç titreşim yoktu. Alttakileri bilmiyorum yarın bakalım.

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bunun pek motor takozuyla alakası yok, başka bir sorun var belli. Bu kadar sesli olmaması lazım.

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Volant arızası olabilir volant arızalı olunca bu şekilde ses v titreşim yapıyor

Geçen hafta serviste bakıldı sonra bende baktım ama arıza kaydı yok. Haziran ayinda yazmıştım rölantide devir saati ibresinde hafif titreşim vardı, tabi o zaman ses ve sarsıntı yoktu, bugün dikkat ettim hala var, bu da bağlantılı olabilir mi acaba?

Vites geçişte çıkan sesi de çekip atarım buradan.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

ben videoyu sessiz izledim, pc de hoparlör yok 🙂 oo motor kapağı deprem gibi sallanıyo !!  bariz belli,o kadar sarsıntı olması normal değil ki bu araç daha sıfır sayılır

Yakıt kaynaklı enjektörlerde sıkıntı çıkma ihtimali de var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
13 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Volant arızası olabilir volant arızalı olunca bu şekilde ses v titreşim yapıyor

ben volant ı 45 binde değiştirdim.(epey erkenmiş) debriyaja basınca bir ses geliyordu. debriyajdan ayağımı çekince kesiliyordu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Ömer Y yazdı:

ben videoyu sessiz izledim, pc de hoparlör yok 🙂 oo motor kapağı deprem gibi sallanıyo !!  bariz belli,o kadar sarsıntı olması normal değil ki bu araç daha sıfır sayılır

Yakıt kaynaklı enjektörlerde sıkıntı çıkma ihtimali de var.

Aynen öyle önceden çok az titrerdi, hatta ışıklarda motor sesini duymazdım araçta start-stop varmış gibi. Ne olduysa yağ değişimi ve şanzıman karter conta değişimi ile şanzıman yağ eklenmesiyle başladı.

2 saat önce, Ali Gök yazdı:

ben volant ı 45 binde değiştirdim.(epey erkenmiş) debriyaja basınca bir ses geliyordu. debriyajdan ayağımı çekince kesiliyordu.

İsler yoğun ilk fırsatta lifte kaldırıp kayıt yapacağım. Diğer türlü yol sesi, rüzgar sesi karışıyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Motor soğukken kayıt yapayım dedim triger tarafında cızırtı gibi bir ses geliyor. Gergi rulmanı veya kayış mı bilemedim, bazı Focus'larda benzer sıkıntılar olmuştu sanırım, ilk fırsatta servise gidiyorum. Gitmişken bakımı da yaparız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
54 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

İnşallah değildir ama en son ihtimal olarak biyel kol boşluk sesi olmasın..

İnşallah hocam. Aynı durumla mı alakalı bilemedim, marşı biraz geç aldı ve sarstı. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.