Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

• 0

Ford Focus MK4 Gosterge Paneli Sokumu

Soru

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Kadir.Cetinkaya yazdı:

Evet abi servisi aradim haftaya randevu verdi gicik kaptim kendim yapicam basit bisey ama denemedim hic tek kafami kurcalayan sey fotoda gosterdigim plastikte cikicak mi onun kirilmasindan korkuyorum

Evet o da çıkacak. Hatta önce multimedya ekranı sökülecek. Multimedya ekranı altında o trime ait 2 torx vida var. Daha sonra gösterge ekranının çevresindeki trim çıkacak. 3 vida da onda var. Bir de direksiyonun önündeki parça var tabi.

Bu arada tüm trimlerde çok sayıda plastik segman var. Muhtemelen kırarsınız...

Uygun bir zamanda servis prosedürünü de eklerim.

2 saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Şöyle bir video var

Göstergesini söktüğü araç Focus değil, yüksek ihtmalle Ecosport.

Semih O. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
51 dakika önce, Kadir.Cetinkaya yazdı:

Bu videoyu bende izledim ama bizim araba gostergesi gibi degil hocam kararsiz kaldim

Gösterge aynı ama çerçeve üst kısmı farklı bizde Kadir.

Önce üst taraftaki çerçeveyi çekerek al, sonra direksiyon önündeki muhafazayı tırnaklarından çıkart. ( dikkat et çok çekme ki deri kısım yırtılmasın)

Üst ve alt civataları sök ve göstergeyi dışarı al.

(Benim arabanın göstergeyi sökmedim hiç)

Ses olayına bakmak için mi sökeceksin?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Gösterge aynı ama çerçeve üst kısmı farklı bizde Kadir.

Önce üst taraftaki çerçeveyi çekerek al, sonra direksiyon önündeki muhafazayı tırnaklarından çıkart. ( dikkat et çok çekme ki deri kısım yırtılmasın)

Üst ve alt civataları sök ve göstergeyi dışarı al.

(Benim arabanın göstergeyi sökmedim hiç)

Ses olayına bakmak için mi sökeceksin?

Evet abi servisi aradim haftaya randevu verdi gicik kaptim kendim yapicam basit bisey ama denemedim hic tek kafami kurcalayan sey fotoda gosterdigim plastikte cikicak mi onun kirilmasindan korkuyorum

4CCC359E-E04F-45F8-8362-A38CB1DDB375.jpeg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 dakika önce, Kadir.Cetinkaya yazdı:

cikicak mi

Orayla bir işin yok ama bir hafta bekle derim ben ?

(daha önce böyle işler yaptın mı bilmiyorum ama sonuçta yeni/garantili araba, bırak servis düşünsün)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Orayla bir işin yok ama bir hafta bekle derim ben ?

(daha önce böyle işler yaptın mı bilmiyorum ama sonuçta yeni/garantili araba, bırak servis düşünsün)

Hocam kendim ugrasmayi seviyorum eski mk 3.5 u komple multimedyayi sokup tesla ekran takmistim buna kiyamiyorum serviste bastan salma yapiyor cok kararsiz kaldim bugun arka kapi tizlerini soktum ses vardi trim sesi orayida hallettim sadece gostergedeki tikirti kaldi elimle bastirinca ses kesiliyor ust plastik ekran yani gosterge ekranina deyince ses yapiyor oraya yalitim bandi yapistirdim mi oda kesilcek gibi duruyor

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
22 dakika önce, Semih O. yazdı:

Az daha kırdıracaktın trimi ?

Fiestada ipc sökmek için o trim sökülüyor da, benim arabaya çoktandır binmediğim için herhalde “sallamışım” ?

Alırdık yenisini Kadir’e, alışkınız nasılsa ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
50 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fiestada ipc sökmek için o trim sökülüyor da, benim arabaya çoktandır binmediğim için herhalde “sallamışım” ?

Alırdık yenisini Kadir’e, alışkınız nasılsa ?

Canin sagolsun abi cana gelecegine mala gelsin 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
14.10.2020 - 17:37 tarihinde, Çağatay Kılınç yazdı:

Şöyle bir video var

Focus u sökmek daha zor ve çok fazla ekipman vidaları düşürmeyin iç konsol da bulmak zor, 
önce sync önünde ki gri plastiği sökün, sync ekranı sökün, direksiyon üstünde ki bezin 2 plastiğini çıkartın 2 vida karşılayacak, IPC çerçevesini çekin, IPC yi tutan aşağıdan yükarıya 2 vida sökün, IPC tırnaklarını gerdirin çıkarın, çekerken IPC kablosuna dikkat.
Çıkartırken direksiyonu çekin aşağı indirin ve mutlaka ıpc önüne yumuşak fiber bez koyun çıkartırken çizilir.

KemalSimsek tarafından düzenlendi
video fiestaya benzettim
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
8 saat önce, KemalSimsek yazdı:

Focus u sökmek daha zor ve çok fazla ekipman vidaları düşürmeyin iç konsol da bulmak zor, 
önce sync önünde ki gri plastiği sökün, sync ekranı sökün, direksiyon üstünde ki bezin 2 plastiğini çıkartın 2 vida karşılayacak, IPC çerçevesini çekin, IPC yi tutan aşağıdan yükarıya 2 vida sökün, IPC tırnaklarını gerdirin çıkarın, çekerken IPC kablosuna dikkat.
Çıkartırken direksiyonu çekin aşağı indirin ve mutlaka ıpc önüne yumuşak fiber bez koyun çıkartırken çizilir.

Hocam bugun servise gidip trim ustasiyla ozellikle konustum araya tanidik arkadas soktum zamaninda ilk cikan test arabasindada cok trim sesi varmis bu servisteki arkadas komple sokup tum sesi gidermis baya deneyimlu biri persembe vercem arabayi bastan sona bakcak arabaya oda bana hak verdi trim sesi konusunda

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.