Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Orjinal Görünümlü Submarine Çalışması.

Önerilen Mesajlar

Orjinali gibi olmasada orjinal sub lı tavan lambasından aldıgım ölçülere uygun şekilde kesip biçip yuva yapıp yön ayarıda yapıp 3mm led yerleştirdim.Bu pc power soketinin değişik renkleride elimde mevcut.Led açısı 30 derece oldugu için yaydıgı ışık esas ön cama yansımıyor.

İlk işlem ölçü aldıgım yerlere önce 3 mm sonra 5mm matkap ucu ile genişleterek delik delmek oldu.Sonrasında ledi orjinaldeki gibi bir şekilde takmak için kara kara düşünürken pc powerlarında kullanılan bu soket masamın üzerinde gözüme ilişti ön kısmı dikdörtgen arkasıda 3mm genişliğinde yuvarlak kısmı vardı ve hemen işleme başladım.Güzelce kesip biçtim ve ortaya bu sonuç çıktı.Şeffaf çift karışım 404 kullandım daha taze ve biraz koyu görünüyor tam kurudugunda oldukca şeffaf bir hale geliyor.Fakat bu camda en ufak izi belli ediyor.Test için kırmızı yeşil 30 derece ve ışık gücü çok düşük led kullandım elimde bunlar vardı yine pc lerden çıkmıştı.Orjinal lambada 2 kırmızı yada amber led seri baglanmış ve 1.1kohm çeyrek watt direnç kullanılmış.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

7.jpg

5.jpg

6.jpg

8.jpg

9.jpg

Bu parçayı tutturdugum yer yapıştırma sonrası camın çok ciddi şeffaf görüntü yansıtması nedeniyle izole etmem gerektiğine karar verdim.Önce aliminyum boya attım ama uzun ömürlü olmadı el dedğdiğinde fena haşde izi belli etti.Sildim ve sonra siyaha boyadım.Resimde çok iyi durmasada gerçekte fenada olmadı hani.

11.jpg

7-1.jpg

6-1.jpg

5-1.jpg

Buda gece duvara yansıyan görüntüsü.Yaklaşık 5 metreden çektim.

12.jpg

Bunda sonradan keşfettiğim hata değil ama sonuç öyle gösteriyor Focus orjinal sub ölçümü yaparken ön gögüs mesafesi Fiestalarda çok geride kalıyormuş bunu öğrendim ama iş işten biraz geçti bu şekildeki yön kolçak tarafına ışık vermesi şeklinde oldu.İçine taktıgım parçalar sökülüp ters takılırsa harika olacak.Bunuda araç sahibi arkadaşım arka tavana takarız dedi ve bu şeklide yine kolçak tarafına ışık verir iyi olur dedi öndede zaten aldıgı orjinal sabu ve benim aydınlatma çerçevesine kendi yaptıgı tek ledli sub beraber çalışacak.

Sonuç itibari ile Focus sublı aydınlatma Fiestalarda yön farkı olarak bilinip alınır ve takılır.

Haftaya orjinal Focus f1 lambasına daha iyi bir orjinallikte çalışmam olacak.Sizlerle paylaşacagım.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
Haftaya demişim ama epey zaman geçmiş.Ancak :)

Focus f1 düz tavan lambasına yeniden bu uygulamayı yaptım.Tecrübelendikce dahada güzel oluyor.Bu defa boyamadım sadece taktıgım led yuvasını önceden aliminyuma boyadım ve yapıştırdım.Işık yayılması neredeyse yok gibi.Yapıştırırken ek parçanın ve aydınlatma kapagının kestiğim yerlerine havşa şeklinde eğim verdim ve yapıştırıcıyı buraya sürdüm doldurdum.Minumum seviyede belli oldu ama çokta göze batmıyor dersem yalan olmaz.Parçaları bu defa 2 yönde taktım kolçak tarafı ve vites tarafına bakıyor biraz daha yön verseymişim dahada iyi olacaktı.Harika oldu ama yinede yön hatalarını,montaj hatalarımı tecrübelendikce daha iyi hale getireceğime eminim.

8.jpg

9.jpg

Son çalışmamda bu şekilde oldu ve en iyiside bu oldu sanırım.

1-1_zpsc8bac34f.jpg

2-1_zps07d032b3.jpg

3-1_zps72f02999.jpg

4-1_zps64ade6f1.jpg

5-2_zps1a8cdb98.jpg

6-2_zps629126ef.jpg

7-2_zpsa58a1278.jpg
Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.