Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Otomatik Kilit Sistemi Denemesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bi sorun var galiba ya bn bu 4 5 sn basıp denedim ama olmadı mesala araçla gidyosun bi yere kilitlemeyi unuttun ya araç kendini kilitlemiyo... ama aracı kilitledin sonra tekrar açtın kapıları açmazssam kendini kilitliyo... önemli olan bnm için  aracı stop ettirdiğimde unutursam kilitlemyi kendini klitlemesi ama kilitlemiyo ne yapabilirim bilgisi olan var mı_?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bi sorun var galiba ya bn bu 4 5 sn basıp denedim ama olmadı mesala araçla gidyosun bi yere kilitlemeyi unuttun ya araç kendini kilitlemiyo... ama aracı kilitledin sonra tekrar açtın kapıları açmazssam kendini kilitliyo... önemli olan bnm için  aracı stop ettirdiğimde unutursam kilitlemyi kendini klitlemesi ama kilitlemiyo ne yapabilirim bilgisi olan var mı_?

Hiç bir şey yapamazsınız, böyle bir özellik yok...

Kilidi açıp 45 saniye içerisinden kapılardan herhangi birini açmazsanız kendini kilitler, ama araçtan çıktıktan sonra kilitleme komutunu vermez iseniz kilitleme yapmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçta böyle bir özellik yok ama harici bir modülle yapılabiliyor. Ben bir zamanlar aracıma taktırmıştım. Cenmax olabilir markası tam hatırlamıyorum.

Araç kontağı kapatıldıktan sonra sürücü kapısının açılıp kapanmasından sonra (diğer kapılar açılmışsa en son kapı kapandıktan sonra) 30s geçince kapılar otomatik kilitleniyordu. (Sürücü kapısı açılmamışsa diğer kapılar açılıp kapanmışsa bile kilitlemiyordu)

Sanırım şimdiki modüllerde bir de immobilizer kontrolü de vardır. Yani kumanda veya anahtar algılanmadığı zaman kilitliyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçta böyle bir özellik yok ama harici bir modülle yapılabiliyor. Ben bir zamanlar aracıma taktırmıştım. Cenmax olabilir markası tam hatırlamıyorum.

Araç kontağı kapatıldıktan sonra sürücü kapısının açılıp kapanmasından sonra (diğer kapılar açılmışsa en son kapı kapandıktan sonra) 30s geçince kapılar otomatik kilitleniyordu. (Sürücü kapısı açılmamışsa diğer kapılar açılıp kapanmışsa bile kilitlemiyordu)

Sanırım şimdiki modüllerde bir de immobilizer kontrolü de vardır. Yani kumanda veya anahtar algılanmadığı zaman kilitliyordur.

tsk ederim immobilizer olayını bilmiyorum burda elektirikçinin birine  sordum ellerinde bi cihaz varmıs 70tl  fiyatı 100tl ye takarız işçiliğiyle beraber dedi   1dk sonra kilitliyomus kendini takıldıktan sonra ama güvenemedim açıkçası...

Hiç bir şey yapamazsınız, böyle bir özellik yok...

Kilidi açıp 45 saniye içerisinden kapılardan herhangi birini açmazsanız kendini kilitler, ama araçtan çıktıktan sonra kilitleme komutunu vermez iseniz kilitleme yapmaz...

Abi tesekkür ettim bilgiler çin yavas yavas kurcaladıkca ögreniyoruz işte :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tsk ederim immobilizer olayını bilmiyorum burda elektirikçinin birine  sordum ellerinde bi cihaz varmıs 70tl  fiyatı 100tl ye takarız işçiliğiyle beraber dedi   1dk sonra kilitliyomus kendini takıldıktan sonra ama güvenemedim açıkçası...

Abi tesekkür ettim bilgiler çin yavas yavas kurcaladıkca ögreniyoruz işte :D

immobilizer önemli. anahtar üstündeyken veya kumanda araç içindeyken kilitlememeli. 1dk çok uzun bu arada. onun belki bir ayarı vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

immobilizer önemli. anahtar üstündeyken veya kumanda araç içindeyken kilitlememeli. 1dk çok uzun bu arada. onun belki bir ayarı vardır.

o kadar ayrıntılı sormadım açıkçası ayak üstü tanıdık elektirikçiye sordum ama yarın bosum ayrınıtılı sorarım bi bakalım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

İnternet de gezinirken bir cevapla karşılaştım arkadaşımız araç hareket ettikten sonra yaklaşık 7 km hıza gelince kapıları kilitlemesi için bir kombinasyon olduğunu yazmış bende denedim ama şu şekilde diyor ;

İşlem:
İşlemi 30 saniye içinde tamamlamanız gerekir.
1) Kontağı açın. (motoru çalıştırmadan)
2) Kapıları Kilitleme düğmesine 3 kere basın (konsoldaki düğme)
3) Kontağı kapatın.
4) Kapıları Kilitleme düğmesine 3 kere basın
5) Kontağı açın. (motoru çalıştırmadan) Kısa bir korna sesi duymanız lazım, bu programlama moduna geçtiğini gösteriyor.
Otomatik kilitlenme özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her kısa basış(1 snden kısa) otomatik kilitlenme özelliğini açıp kapatır.
Otomatik açılma özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her uzun basış (2 snden uzun) otomatik açılma özelliğini açıp kapatır.

korna sesini duyuyorum ama aracım harekete geçince bırakın 7 km hızı 210 km hızla giderken bile kilitlenme gerçekleşmiyor bu konuda bilgisi olan varsa ilgilenirse çok memnun olurum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.01.2014 - 22:06 tarihinde, Nuri Şahbazlar yazdı:

Nasıl bu şekilde eklenmiyor peki kombinasyonu uyguladığımızda korna çalıyor. Ne yapmamız gerekli?

Eski versiyon araçlarda servislerimiz ekleyebiliyordu. Artık güvenlik nedeniyle engellenmiş olabilir.

Şu an bildiğimiz bir şifre yok :)

Serviş'e danışabilirsiniz yaparsa onlar yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski versiyon araçlarda servislerimiz ekleyebiliyordu. Artık güvenlik nedeniyle engellenmiş olabilir.

Şuan bildiğimiz bir şifre yok :)

Serviş'e danışabilirsiniz yaparsa onlar yapar.

Teşekkür ederim cevaplarınız için iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.