Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

• 0

Soru

Merhaba, 

Sabah aracımla hareket halindeyken sarı  motor ikazı yandı, sesli bir ikaz yapmadı, yanarken kullanımda hiçbir sorun olmadı, stop ve çalıştırma sonucu sönmedi. Acaba 30000 bakımı nerdeyse geldi, bundan mıdır? Başka bir şey olabilir mi?

( 2019 Trend 1.5 Ecoblue)

Kurtuluş Karatay tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

çok hızlı sağ sol yaptıysanız yada viraja girdiyseniz uyarı verebiliyor. daha önceki focusta iki kez çok hızlı manevra yaptığımda bu uyarıyı almıştım. arabayı kapatıp tekrar açtığımda uyarı kaybolmuştu

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 saat önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Merhaba, 

Sabah aracımla hareket halindeyken sarı  motor ikazı yandı, sesli bir ikaz yapmadı, yanarken kullanımda hiçbir sorun olmadı, stop ve çalıştırma sonucu sönmedi. Acaba 30000 bakımı nerdeyse geldi, bundan mıdır? Başka bir şey olabilir mi?

( 2019 Trend 1.5 Ecoblue)

Benimde yaklaşık 3 hafta önce aynı arıza ışığı yandı. Egzos sisteminde değişim yapılacak dediler. Parça siparişi verildi, gelmesini bekliyorun şuan. Sizin aracınızdaki sorun da bu olabilir. Garantiden değişim yapıyorlar. Vakit kaybetmeden servise götürmenizi tavsiye ederim. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
17 saat önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Teşekkürler, istikamet servis.

Yeni kasalarda pek de kronik sıkıntı çıkmıyor diyordum aylardır fakat çıkmaya başladı. Sonuçta yeni bir kasa ve böyle sorunlar çıkması normal geliyor bana, düzeltilmeyecek şeyler değil garantiden işlem yapılıyor. 

Mehmet Akpunar tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
8 saat önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Bugün İzmir otokoç bilgisayara bağladı ve Egr sorunu var dedi, aciliyeti yokmuş, 10 gün sonraya randevu verdiler, o zaman bakacaklarmış! ?

vw polo dizel 1.6 8 yaşında egr 4500 tl verdi arkadaş.. garanti bittikten sonra ciddi sorun.. özellikle dizelcilerin yakıt aldığı yere dikkat etmesi lazım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

30 binde egr patladıysa vaykii vayyy. nacizane tavsiyem yakıt aldığınız yerleri bi daha düşünün ve dizel araçları devirli kullanın. heleki kısa sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız haftada 1 kere yarım saat yüksek devirde kullanmalısınız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

İlginç bir şekilde az önce yolda gelirken ikaz lambası yine yandı! Öndeki aracı takip ederken devir 1500 altına düşünce yandı!

( Otomatik vites çok düşük devirde alt vitese geçiyor, F1'i kullanmak gerekiyor.)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Bugün Ford Arkas/İzmir ' e gittim, 30000 km bakımıyla birlikte arıza lambasına da baktılar. Motor ikaz lambasının yanmasına ; Bakım zamanının gelmesi+biraz kurum olmasından dediler. Arada devirli kullanın dendi, lambayı söndürdüler. Açıkçası çok tatmin olmadım, bakalım zaman ne gösterecek!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
17 saat önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Açıkçası çok tatmin olmadım, bakalım zaman ne gösterecek!

Bencede biraz baştan savma olmuş gibi.Bakım zamanının gelmesiyle ne alakası var.Bakım için ayrı bir uyarı var zaten.İnşallah yanmaz tekrar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.