Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

Ford EcoSport 1.0 Ecoboost Kullanıcı Yakıt Tüketim Değerleri

Önerilen Mesajlar

İlgili motor için kullanıcı deneyimlerini burada paylaşabilirsiniz, ancak şanzıman tipini de yazmayı ihmal etmeyiniz.

Teşekkürler. (Yönetim)

------

Ağustos başı teslim aldığım ecosport ile  1500 km yı yeni geçtik. Son dolu depoda bilgileri sıfırlamıştım Eylül 3te. 500 küsür km nin 150 km si uzun yol kalanı şehir içi ve kısa mesafeler oldu. Sadece şehir içi tüketim yb 7.4 e kadar düşürmüştüm daha da düşüremedim. Ara ara yarım gaz ile arabayı koşturuyorum ama genelde sakin ve ss ile kullanırım. Şu an 7.3 lt tüketim görünüyor ama depoda 0.4 civarı sapma oluyor. Benzini Shell den v power kullanıyorum. 1.5 dizel fiestamla aylık Max 250 TL civarı harcıyordum. Bununla da 300 ü az geçiyor açıkçası beklediğimden daha iyi değerler. Tüp taktırmayacak mısın buna diye soranlara da oldu ama aklımın ucundan geçmiyor. Senede taş patlasa 15k km anca.

IMG_20201005_092806.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yakup Çağatay, başlığı Ford EcoSport 1.0 Ecoboost Kullanıcı Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Yakup Çağatay
      Geçen yıl bu sistemin devreye alınacağını yazmıştım sanırım diye hatırlıyorum, işte karşınızda ?  Bir tane de çektiğim fotoyu ekleyeceğim alta, bu mekanda aracı gösterecekler. Bunun bir sonraki adımı da online satın alım, şimdiden söylemiş olayım. 

https://www.ford.com.tr/formlar/dijital-studyo

"Dilediğiniz Ford'u (Şu an EcoSport ve Focus) bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da tabletinizden inceleyebilir,
      size özel satış danışmanımıza istediğiniz soruyu sorabilirsiniz."
      * Mekan oldukça geniş yarın birçok aracı oraya koyabilirler.

"Ford Dijital Stüdyo ile satış danışmanınız gözünden, hayalinizdeki Ford modelinin tüm detaylarını keşfedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken randevu almak."

Ford Dijital Stüdyo'ya nasıl bağlanabilirim?
      İnternet bağlantısı olan tüm cihazlardan www.ford.com.tr/arastir/satin-alin/dijital-studyo bağlantısına tıklayıp, formu doldurmanız ve randevunuzu oluşturmanız gerekmekte. Randevu oluşturduğunuzda size SMS ve e-posta ile bir bağlantı linki gelecektir. Randevu saatinizde bağlantı linkine tıklayarak Ford Dijital Stüdyo’ya bağlanabilirsiniz.
      Ford Dijital Stüdyo nedir?
      İstediğiniz Ford’u, istediğiniz yerden ve tüm cihazlardan, marka danışmanlarımızla canlı olarak inceleyebileceğiniz bir platform.

Ford Dijital Stüdyo'ya bağlanmak için herhangi bir uygulama indirmem gerekiyor mu? Ücretli mi?
      Ford Dijital Stüdyoya bağlanmak için hiç bir uygulama indirmenize gerek yoktur ve tamamen ücretsizdir.

Görüntülü görüşme yapacağım Ford marka danışmanı beni görebilecek mi?
      Ford Dijital Stüdyo’ya bağlandığınız an sizler ilgilendiğiniz Ford otomobilini en ince ayrıntılarına kadar görüp, inceleyebileceksiniz. Ama canlı marka danışmanlarımız hiçbir şekilde sizi görmeyeceklerdir.

İstediğim her saatte görüşme yapabilir miyim?
      Ford Dijital Stüdyo hafta içi her gün saat 12:00 – 22:00 arası, Cumartesi günleri saat 12:00-18:00 arası hizmetinizde.

Ford Dijital Stüdyo ile görüşürken bağlantım koparsa veya cihazım kapanırsa ne yapmam gerekir?
      Bu durumda, Ford Dijital Stüdyo danışmanımız müsaitse hemen yeniden bağlanmanızı sağlayacağız veya yeni bir randevu oluşturmanız için size yeni bir bağlantı linki göndereceğiz.

Ford Dijital Stüdyo'ya bağlanamazsam, randevu saatimi kaçırırsam veya daha sonra bağlanmak istersem ne yapmam gerekir?
      Dilediğiniz zaman tekrar randevu oluşturabilir ve randevu saatiniz geldiğinde Ford Dijital Stüdyo deneyimine başlayabilirsiniz.

Ford Dijital Stüdyo'da görüşme kayıtları tutuluyor mu? Başkaları ile paylaşılıyor mu?
      Ford Dijital Stüdyo ile yapacağınız görüşmeler hizmet standartları gereği kayıt altına alınacaktır. Ford Otomotiv San. A.Ş. dışında herhangi bir üçüncü parti ile paylaşılmayacaktır.

Mekandan fotoğraf

İlgili ana başlığımız burada: https://www.focusclubtr.com/topic/16198-2018-ford-ecosport-türkiye-fiyat-ve-donanım/
      Motorlar, emisyon değerleri kısa süre önce Euro 6.2'yi sağlayacak şekilde ülkemize gelmeye başlamıştı. Şimdi ise ST-Line donanımına bir alt seviye getirildi.
      Puma'nın gelecek yıl başında ülkemize geleceğini düşünürsek, onda üst donanım bunda alt donanım olarak devam ederler belki böylelikle birbirlerine rakip olmazlar, buna yol hazırlıyor olabilirler.
      Bana kalırsa EcoSport, Puma'nın devreye girmesiyle birlikte Avrupa'dan çekilmeli.

EcoSport Style 2019, sadece 1.0 EcoBoost A/T ile satışta. Şanzıman 6 ileri tam otomatik, çift kavrama değil. Bu şanzımanı daha önce Türkiye'de Focus Mk3 Mca 1.0 EB ve Fiesta Mk7 1.0 EB ile gördük.

EcoSport Style, ST-Line'dan 23.600 TL daha ucuz ve güvenlik donanımlarına dokunulmamış.
      EcoSport Style'ın donanımlarına bakalım daha sonra ST-Line'a göre neleri yok onları listeleyelim. 

Gövde Rengi Kapı Kolları
      Gövde Rengi Elektrikli, Isıtmalı ve Sinyalli Yan Aynalar
      Gecikmeli Sönen Farlar
      Gündüz Yanan LED Ön Farlar
      Ön Sis Farları
      Arka Park Sensörleri (Arabayı teslim aldıktan sonra uygulanacak)
      Tavan Çıtaları (Arabayı teslim aldıktan sonra uygulanacak)
      16” Alüminyum Alaşımlı Jantlar
      Lastik Tamir Kiti
      Sürücü ve Ön Yolcu Ön Hava Yastıkları
      Sürücü ve Ön Yolcu Yan Hava Yastıkları
      Yan Perde Hava Yastıkları
      Sürücü Diz Hava Yastığı
      Sürücü ve Ön Yolcu Emniyet Kemeri Hatırlatması
      Aktif Gergili ve Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
      Acil Fren Anında Yanan Lambalar
      ABS, EBD, ESP, TCS, EBA, ve HLA
      Hız Kontrol Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı
      Yanlış Yakıtı Engelleyen Ford Kolay Yakıt Sistemi
      Lastik Basınç Takip Sistemi
      Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
      MyKey
      Ön Disk / Arka Kampana Frenler
      Çarpışma Önleme Yardımcısı
      Trafik Levhası Tanıma Sistemi
      Kumaş Koltuk Döşeme
      Manuel 6 Yönlü Ayarlanabilir Sürücü ve 4 Yönlü Yolcu Koltuğu
      Manuel Klima
      8” Dokunmatik, Renkli Gösterge Ekranı
      Ford SYNC Bluetooth & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
      6 Hoparlör
      USB Bağlantı Noktası
      Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi
      Ford Acil Durum Yardımı
      Yol Bilgisayarı
      Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon Sistemi
      Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi
      Tek Tuşla Açılıp Kapanabilen Elektrikli Ön Camlar (Sürücü)
      Elektrikli Arka Camlar
      Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
      60/40 Oranında Katlanabilen Arka Koltuklar
      ISOFIX Bağlantı Noktaları
      Otomatik Başlat - Durdur
      Ayarlanabilir Bagaj Zemini

GÜNCELLEMELER (YUKARDAKİ LİSTE 2020 MODEL YILI İLE GEÇERLİDİR)
      Kasım 2019'dan 2020 modele kadar geldiğinde Style şunlar da vardı:
      * Dijital klima, arka park Sensörü, karartılmış arka cam, tavan rayları, ön kol dayama, sürücü bel desteği, direksiyon/el freni deri kaplama.
      * 2. sıra koltuk üstü tutacağı ve makyaj aynası aydınlatmaları.

ST-Line'a göre neler yok?  (2020 modele göre)
      Ön - Arka Tampon Eteği 
      Yan Eteklikler
      ST - Line Dikiş Detaylı Parçalı Deri Döşeme
      ST - Line Özel Deri Kaplı Direksiyon & Vites Topuzu 
      ST - Line Marşpiyel
      Alaşımlı Pedal 
      18” Alüminyum Alaşımlı Jantlar
      Spor Süspansiyon
      Sürücü Koltuğu Kol Dayama / Saklama Alanı
      Sürücü & Ön Yolcu Koltuğu Arkasında Saklama Cebi
      Sürücü Koltuğunda Ayarlanabilir Bel Desteği
      Deri Kaplı Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni
      Karartılmış Arka Camlar  
      Arka LED Farlar 
      Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası  
      Otomatik Yanan Farlar 
      Yağmur Sensörü
      Otomatik Klima
      “Ford Power” Anahtarsız Çalıştırma Sistemi 
      Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites 
      Renkli Yol Bilgisayarı 
      Tek Tuşla Açılıp Kapanabilen Elektrikli Arka Camlar 
      Ambiyans Işıklandırma 

ST-Line'a göre neler alınamıyor? (Bunların da çoğu Konfor paketi olarak toplu ekleniyor*)
      Katlanabilir Yan Aynalar*
      Anahtarsız Giriş Sistemi*
      Geri Görüş Kamerası  *
      Isıtmalı Ön Koltuklar *
      Isıtmalı Direksiyon *
      Isıtmalı Ön Cam *
      Ön Park Sensörü *
      B&O Müzik Sistemi - 10 hop SYNC 3 
      Sunroof + A.Giriş S.
      Nasıl gözükecek?
      Dışardan (+Tavan çıtası da var)

İçerden ( Otomatik vites topuzu olacak )

ecosport-2020-mart-teknik-foy_v2.pdf
    • Yazan: Mehmet Şükrü Altunok
      Merhaba arkadaşlar 2011  model aracım var 189 bin km de araç  3  yıldır bende yaklaşık 1 yıldır aracın performansından memnun değilim özellikle şu son zamanlarda çekişten çok düştü şöyleki arkadaşımın  2007 model dizel  focusuna yetişemiyorum

ben kayseriliyim kayserili olan arkadaşlar bilir mimarsinan rampasını mimarsinan organizeye giderken bu rapma dik ve uzun bi rampa aracı ilk aldığımda bu rampayı 140 -150 ile rahat bi şekilde çıkıyordum ama şu an zorlama ile 120 ile güçlük ile çıkıyorum ve hızımda düşmede oluyor ayrıca rampada vites düşüşünde falan araç kendini geç toparlıyor kalkışlardaki atikliği kalmadı koltuğa iterdi şimdi sanki turbosuz gibi ayrıca düz yolda devir saati 3000 e geliyor hızım 140 araç bağırıyor resmen gitmiyor 

bugün aracı sanayiye götürdüm  ben turbosu ile baskı balatadan şüphelendim torbonun içindeki pervanelerde ufak tefek kırılmalar vardı daha önce bilgim vardı bundan çok farklı görüşler aldım farklı ustalardan 

ilk usta araca bindi test sürüşü yaptı ve partikül filtremin dolduğunu o yüzden gitmediğini söyledi baskı balata iyi dedi turboda sıkıntı olsa öter dedi  sökülüp temizlenmesi gerektiğini söyledi partikül filtremin 500 tl maliyeti olur dedi 

ikinci usta test sürüşü yaptı baskı balatamın bittiğini değişmesi gerektiğini komple bilyalar falan ve aracın turbo istediğini söyledi aracımın 90 beygirlik gibi gittiğini söyledi araç kendini toplayamıyor dedi motora baktı buhar falan atmıyor dedi  ve bana 6 bin civarı maliyet çıkardı 

üçüncü usta baskı balatamın iyi olduğunu  turboda sıkıntı olmadığını söyledi ilk usta gibi turboda sıkıntı olsa öter dedi ve würt marketten resimde ekli olan malzemeleri aldırdı bana ( yakıt sistemi ve enjektör temizleyici, motor yağı performans iyileştirici,partikül filtre temizleyici ) bunları araca ekledikten sonra düz ve boş bi yolda aracı sıkıştırarak en az yarım saat yol gitmemi istedi sorunun tıkanma olduğunu böyle yaptığım taktirde sorunun ortadan kalkacağını söyledi 

Yarın ustanın söylediğini yapacağım inşallah dediği gibi sorunum ortadan kalkar kafam çok karışık hepside farklı şeyler söyledi 

arkadaşlar aracı aynı şekilde sıkıntı yaşayan yada bana yardımcı olacak bildilendirecek kimse varmı şimdiden teşekkür ederim 

• Yazan: Mert Yürüyen
      Kanli canli... ST Line

Tüm markaların 1.6 dizel (ve altı) manuel vitesli versiyonlarının, ST-Line EcoSport ile benzer donanıma sahip şekilde karşılaştırması. 

Marka Model Donanım Motor Çekiş Şanzıman Fiyat Jeep Renegade Longitude Pr. 1.6 Multijet 120 ps FWD manuel 141.500 TL Fiat 500X Cross Plus+PP 1.6 MultiJet 120 ps FWD manuel 129.900 TL Kia Soul Premium 1.6 dizel 136 ps FWD manuel 129.300 TL Opel Crossland X Excellence 1.6 dizel 99 ps FWD manuel 128.900 TL Citroen C3 Aircross Shine 1.6 Bluehdi 100 ps FWD manuel 128.600 TL Mazda CX-3 (2017 MY) Reflex 1.5 Skyactiv-D 105 ps FWD man 127.850 TL Ssangyong Tivoli Platinum 1.6 dizel 115 ps FWD manuel 126.000 TL Suzuki Vitara GL+ 1.6 dizel 120 ps FWD manuel 123.500 TL Ford EcoSport ST-Line  1.5 Tdci 100 ps FWD manuel  122.000 TL Peugeot 2008  Allure 1.6 BlueHDi 100 ps FWD man 116.000 TL Renault Captur Outdoor 1.5 dCi 90 ps FWD manuel 109.600 TL Nissan Juke Tekna 1.5 dci 110 ps FWD manuel  102.800 TL Dacia Duster Prestige +L.P. 1.5 dCi 110 ps FWD manuel 100.300 TL Honda HR-V /benzin Executive 1.5 VTEC 130 ps FWD CVT 130.050 TL Seat Arona /benzin FR 1.0 EcoTSI 115 ps FWD DSG  117.500 TL  
      Not:Duster ve HR-V'yi C segment olarak da görebiliriz fakat ben bu listeye uygun gördüm ve EcoSport, Ford Options ile alınırsa fiyat 117.000'e düşüyor.

3 MART 2018 FİYATLARIDIR.

On üç dizel modelin fiyat ortalaması 122.019 TL. EcoSport’u orta direk yapmışlar, bakalım ne kadar başarılı olacak?

EcoSport
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-ecosport-turkiye-fiyat-ve-donanim-listesi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-ecosport-avrupa-icin-tanitildi/
      Captur
      https://anasayfa.focusclubtr.com/makyajli-renault-captur-tanitildi/
      Ateca
      https://anasayfa.focusclubtr.com/seattan-suv-atagi-seat-ateca-tanitildi/
      Pulsar
      https://anasayfa.focusclubtr.com/nissan-pulsar-artik-turkiyede/
      Stinger GT
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-kia-stinger-gt-aslinda-sadece-stinger-gt/

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.