Jump to content

Ford EcoSport 1.0 Ecoboost Kullanıcı Yakıt Tüketim Değerleri

Çağatay Kılınç
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İlgili motor için kullanıcı deneyimlerini burada paylaşabilirsiniz, ancak şanzıman tipini de yazmayı ihmal etmeyiniz.

Teşekkürler. (Yönetim)

------

Ağustos başı teslim aldığım ecosport ile  1500 km yı yeni geçtik. Son dolu depoda bilgileri sıfırlamıştım Eylül 3te. 500 küsür km nin 150 km si uzun yol kalanı şehir içi ve kısa mesafeler oldu. Sadece şehir içi tüketim yb 7.4 e kadar düşürmüştüm daha da düşüremedim. Ara ara yarım gaz ile arabayı koşturuyorum ama genelde sakin ve ss ile kullanırım. Şu an 7.3 lt tüketim görünüyor ama depoda 0.4 civarı sapma oluyor. Benzini Shell den v power kullanıyorum. 1.5 dizel fiestamla aylık Max 250 TL civarı harcıyordum. Bununla da 300 ü az geçiyor açıkçası beklediğimden daha iyi değerler. Tüp taktırmayacak mısın buna diye soranlara da oldu ama aklımın ucundan geçmiyor. Senede taş patlasa 15k km anca.

IMG_20201005_092806.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford EcoSport 1.0 Ecoboost Kullanıcı Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi
  • 10 ay sonra...

%65 i uzun yol. bayağı fazla.. b-suv için

benim focus tabi manuel.. ş.içi 6, ş dışı kişi sayısı ve hıza göre çok değişken.. 4.7 ile 7.2 arası değişti bu zamana kadar..

kışları aralık-mart arası 6.5-7.2 arası oldu kışın sertliğine göre.(bazı kışlar aralıkta sıfırlayıp 3-4 ay ellemedim sadece sezon tüketimi görmek için)

hiç 7.6 ortalamam olmadı.. (f3 1.0 1300 kg)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Dezavantajım araç ağırlığı ve tork konvertör maalesef. Bakalım 2. 10k km de durum ne olacak bakıma yeni girdi zaten. 

boşverin hocam çift kavramının derdine vereceğiniz parayı, benzine vermiş olursunuz..

stres + servise git gel birde tamir görürse bekle dur. ikame de vermezler vb..

sakin kullanım yapacaksınız başka çözümü yok.

gülü seven dikenine katlanır bende zamanında 1000 tl fazla verip dizel c-max almadım mesela

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

boşverin hocam çift kavramının derdine vereceğiniz parayı, benzine vermiş olursunuz..

stres + servise git gel birde tamir görürse bekle dur. ikame de vermezler vb..

sakin kullanım yapacaksınız başka çözümü yok.

gülü seven dikenine katlanır bende zamanında 1000 tl fazla verip dizel c-max almadım mesela

Kesinlikle öyle söylediklerinizin aynını düşünerek sürüyorum zaten. 1 senede yaptığım 10 bin km. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.