Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus Mk1 1.4L Yağ Eksiltme/Yakma

Soru

Merhabalar,

2003 model 1.4 motor focus hatchback arabam var. Şuan 127.000 km de ve ikinci sahibiyim. Arabayı alır almaz tüp taktırdım ve 8 bin km yol yaptım. Arabam 2 bin km de yaklaşık 1 lt yağ eksiltiyor. Usta arabaya baktığında sadece yağ müşüründe kaçak olduğunu ve oradaki kaçağın bu kadar eksiltme yapmayacağını arabamın yağ yaktığını söylüyor. Ancak arabamda duman atma yok, kompresyon testinde 4 silindirde 16 bar basınçta çıktı. Usta araçta duman contalarından kaçak olduğunu burdan sızan yağın gözükmediğini söylüyor ama 2 bin km de 1 litre yağ eksiltme nasıl gözükmez anlayamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Mehmet Bey merhaba, kontrol ettiğimizde belli belirsiz terleme şeklinde hava filtrenin giriş bölgesinde vardı ama ıslaklık yoktu. Not olarak Motor kapağının üst kısmında hortumu söküp üflemeye baktığımızda elimi koyup 3 sn bekleyip çektiğimde basınç yapacak bir hava birikmesi oluyor. Yağ çubuğunun orda hava üflemesi hiç yok

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Slm bir expertiz videosunda görmüştüm.yag kapağını araç çalışırken açıp kapağı hiç almadan tutuyordu.eğer aracin motoru iyiyse kapağı kendine doğru çekiyordu .iyi değilse kapağı attırıyordu.bizzat kendi aracımda denedim kapağı çektiğini fark ettim.böyle bir test yapabilirsiniz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
03.10.2020 - 21:31 tarihinde, Uğur Ba. yazdı:

kompresyon testinde 4 silindirde 16 bar basınçta çıktı.

Testi epey yanlış yapmışlar. 16 bar çooook yüksek bir takam. O motor 75liği 10:1, 90 lığı 11:1 sıkıştırma oranına sahip, siz 10 bar basınç görün öpün başınıza koyun.

Örn: 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
11 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Testi epey yanlış yapmışlar. 16 bar çooook yüksek bir takam. O motor 75liği 10:1, 90 lığı 11:1 sıkıştırma oranına sahip, siz 10 bar basınç görün öpün başınıza koyun.

Örn: 

Evet  çok yüksek bir değer ama 4 silindirdende aynı sonuç gelince kaliprasyon hatası vardır diye önemsemedim açıkcası.

20201003_114006.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Doğru diyorsunuz Servet Bey ama hiç duman atmıyor, yağ çubuğunda üfleme yok aklım almıyor. Yağ kaçağı da yok nereye gidecek demek ki yakıyor diyorum. Yağ koyup devam edeceğim artık yapacak bir şey yok. Duman dumana olunca rektefiye kısmını araştırırım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
8 saat önce, Uğur Ba. yazdı:

Doğru diyorsunuz Servet Bey ama hiç duman atmıyor, yağ çubuğunda üfleme yok aklım almıyor. Yağ kaçağı da yok nereye gidecek demek ki yakıyor diyorum. Yağ koyup devam edeceğim artık yapacak bir şey yok. Duman dumana olunca rektefiye kısmını araştırırım

Düzgün bir usta çözer sorunu. Saçma sapan kasap ustalardan bir an önce uzaklaşın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.