Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus MK1 Hararet Sorunu

Soru

Arkadaşlar merhaba 2-3 aydır yaşadığım bir sorun hakkında sizlerden yardım bekliyorum. 2-3 Ay öncesinde uzun yolda ilk defa aracımın hararet göstergesi aniden kırmızı bölgeye geldi ve aracı hemen durdurduğumda geri ortaya geldi. Analog sıcaklık göstergesinde aniden kırmızıya gidip geri geldiği için ilk baş ustalar hava yaptığını söylediler ve havasını aldılar. Sonrasında aynı sorunu yine yapınca gauge meniden dijital sıcaklık göstergesine bakmaya karar verdim. Aracım uzun yolda 90-100 km/h ile giderken motor suyu sıcaklığı 100-104 arasında geziniyor ve hızımı arttırdığımda bu sıcaklık yükselerek hararet yapıyor. Yani dijital göstergeye bakmamın şu faydası oldu; araç aslında her zaman olması gereken sıcaklıktan yüksek sıcaklıkta geziniyor yani aniden normal sıcaklıktan yukarı fırlamıyor. Dijital sıcaklık göstergesini kontrol ederek 30-40 km gittikten sonra su sıcaklığı kendi kendine önce 91 sonra 95 dereceye gelerek bir daha 100 derecenin üstüne bile çıkmadı. Yani aracın çalışmayan bir parçası çalışmaya başladı ve artık su sıcaklığı normalleşti ve hızlansam da sıkıştırsam da arabanın sıcaklığı bir daha 100 derecenin üstüne çıkmadı. Tabii ki araç soğuyup tekrardan yola çıktığımda yine bir süre yüksek sıcaklıkta gidip sonrasında yine sıcaklık düşerek yoluma devam ediyorum. Üstündeki termostat 17 senedir kullanılan orjinal termostat ben sadece termostatın arızalı olduğunu düşünüyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.