Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus Mk2 Yağ soğutucu arızası

Soru

Merhaba bu akşam aracımın yağını ve soğutma suyunu kontrol ediyim dedim. Bir baktım yağ eksik ilk çizginin oralarda soğutma kabının içi de yağ dolmuş ağzına kadar kremsi bir kıvam almış. Tabi hararet duman atma falan yapmadı kullandım belli bi süre bu akşam farkettim ustayı aradığımda yağ soğutucunun arızalanmış olabileceğini söyledi. Daha önce başına gelen var mı? tavsiyeleriniz neler fiyatları nedir sizce? birde contalarını değiştirerekte sorun çözülebiliyormuş parçada fazla bir sıkıntı yoksa bunu hakkında bilginiz var mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Teşekkürler. 7-8 ay önce suya yağ karıştırıp contası giden ve motoru yenilenen araç gene suya yağ karıştırıyor delirmemek elde değil. Umarım gene onla alakalı bişey değildir ve en uygun maliyetle çözülür. ?

Kaan Cantimur tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Benimde başıma geldi.tamirciye gidilecek yağ soğutucu sökülerek test yapılacak çok büyük ihtimalle patlamış.yenilenecek.hic kullanmadan hatta çekici ile götürmenizi tavsiye ederim.sistemden ne kadar cok yağ devirdaim ederse temizlenmesi bir o kadar uzun zaman alıyor.ayrica yolda yağın tamamen bitmeside olabilir inşallah olmazda.ihtimal.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
24.09.2020 - 22:24 tarihinde, Alpay K. yazdı:

Benimde başıma geldi.tamirciye gidilecek yağ soğutucu sökülerek test yapılacak çok büyük ihtimalle patlamış.yenilenecek.hic kullanmadan hatta çekici ile götürmenizi tavsiye ederim.sistemden ne kadar cok yağ devirdaim ederse temizlenmesi bir o kadar uzun zaman alıyor.ayrica yolda yağın tamamen bitmeside olabilir inşallah olmazda.ihtimal.

Çekiciye yükleyip öyle götürdük daha fazla kullanmayayım diye sorun yağ soğutucudaymış birkaç saat sürdü temizlenip parçanın değişmesi 1 hafta sonra tekrar gideceğim sistemde kalan yağları da temizletmek için. İyi ki erken farketmişim biraz daha kullansaydım yağsız kalıp gene bir sürü masraf açacaktı. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
23.09.2020 - 02:20 tarihinde, Kaan Cantimur yazdı:

Merhaba bu akşam aracımın yağını ve soğutma suyunu kontrol ediyim dedim. Bir baktım yağ eksik ilk çizginin oralarda soğutma kabının içi de yağ dolmuş ağzına kadar kremsi bir kıvam almış. Tabi hararet duman atma falan yapmadı kullandım belli bi süre bu akşam farkettim ustayı aradığımda yağ soğutucunun arızalanmış olabileceğini söyledi. Daha önce başına gelen var mı? tavsiyeleriniz neler fiyatları nedir sizce? birde contalarını değiştirerekte sorun çözülebiliyormuş parçada fazla bir sıkıntı yoksa bunu hakkında bilginiz var mı?

Hocam bende de aynısı oldu. Bende arabayı yeni aldıydım hatta su eksilttiği için gözüm devamlı hararetteydi bir gün eve yakınken bir baktım hararet 90 hafif geçti hemen stop ettim açtım arabanın suyuna bakayım dedim kapağı açtım yağ fışkırdı. Tabi kafayı yemiştim motor gitti üst kapak contası filan dediydim ertesi gün çekici çağırdım usta kontrol etti neyseki sıkıntı çıkmadı o zaman yağ soğutucu ve yağa 700 TL masrafla iş çözülmüştü. Geçmiş olsun sizede.   Bence öyle hiç kullanmayın çekici ile götürün 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
26.09.2020 - 05:52 tarihinde, Kaan Cantimur yazdı:

Çekiciye yükleyip öyle götürdük daha fazla kullanmayayım diye sorun yağ soğutucudaymış birkaç saat sürdü temizlenip parçanın değişmesi 1 hafta sonra tekrar gideceğim sistemde kalan yağları da temizletmek için. İyi ki erken farketmişim biraz daha kullansaydım yağsız kalıp gene bir sürü masraf açacaktı. 

Geçmiş olsun.en iyisini yapmışsınız.benim yağ soğutucusu ile ilgili teorim; yağ değişimlerinde ustaların yağ filtresini takarken aşırı sıkmaları bu yüzden yağ soğutucusu na zarar veriyor.çünkü filtre üzerine takılıyor.benim yağ soğutucu 2 yıl içerisinde tekrar değişti.orjinal parça kullanırım.başka açıklaması bana göre yok

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.