Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus Mk2 LPG Sonrası Motor Arıza Uyarısı

Soru

Aracım Ford Focus Mk2.5 2011 Model 1.6 Benzin/Lpg 123 binde,sorunum şöyle aracı alalı 1 ay felan oluyor 600 km'ye yakın kullandıktan sonra lpg taktırdım takdırdıktan sonra ara ara boğularak geç marş aldı ve motor arızası geldi göstergeye yanlız gösterge arabayı stop ediyormuş gibi gösterdi(resim ekliceğim) lakin araç çalışır durumdaydı bi sorun olmadı bunu birkaç kere tekrar ettikten sonra bugün akan trafikte yol vermek için durmuştum tam kalkışa geçerken hız azaltıldı geldi göstergeye ama araç yine yola devam etti lakin 2000 devire kadar biraz pasif kaldığını hissetim bu arızadan sonra 120 hıza kadar çıktım bu şekilde bi sorun olmadı ama göstergede arıza kaldı stop edip tekrar çalıştırdığımda gitti lütfen yardim edin aracimi çok severek biniyorum grubumuzun bir ustası var mı iletişime geçebileceğim derdimi anlatacağım 

20200913_183633.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle grup değil de, bağımsız paylaşım platformuna (forum) hoş geldiniz. Haliyle burası servislerin ustaların bir araya geldiği pazar yeri değildir. Sosyal ağlarla karıştırmayınız ? 

Konu başlığınızı kurallara uygun şekilde düzenledim, ayrıca lütfen bu kurallara da dikkat ediniz. 

Servis & Usta öneri ve deneyim paylaşım alanı burada, probleminizi anlatıp bizden yorum beklemiyorsanız sadece bu kategoriyi kullanıp yer/usta vb. arayabilirsiniz.

https://www.focusclubtr.com/forum/76-servis-usta-önerisi/

Konuya gelecek olursak

Elektrik arızası olabilir benzeri şeyler forumda paylaşılmıştı sonucunu şu an hatırlamıyorum. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Öncelikle grup değil de, bağımsız paylaşım platformuna (forum) hoş geldiniz. Haliyle burası servislerin ustaların bir araya geldiği pazar yeri değildir. Sosyal ağlarla karıştırmayınız ? 

Konu başlığınızı kurallara uygun şekilde düzenledim, ayrıca lütfen bu kurallara da dikkat ediniz. 

Servis & Usta öneri ve deneyim paylaşım alanı burada:

https://www.focusclubtr.com/forum/76-servis-usta-önerisi/

Kusura bakmayın yeniyim sorun canımı çok sıktığı için nasıl yapacağımı bilmeden direk yazdım bilmiyordum 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Büyük ihtimalle LPG montajı iyi yapılmamış.manifolttan hava alıyor olabilir veya nozullar uygun yerden delinmemiştir.yakit ayarı fakir veya zengin karışımdan olabilir.gaz sisteminde kacaktanda yapar ama sizin sistem yeni.öncelikle akunuzu ölçüm yaptırın LPG li araçlar  72 amper akü ile daha iyi performans verir.sonrasinda obd cihazına bağlanıp bakılsın

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
6 saat önce, Alpay K. yazdı:

Büyük ihtimalle LPG montajı iyi yapılmamış.manifolttan hava alıyor olabilir veya nozullar uygun yerden delinmemiştir.yakit ayarı fakir veya zengin karışımdan olabilir.gaz sisteminde kacaktanda yapar ama sizin sistem yeni.öncelikle akunuzu ölçüm yaptırın LPG li araçlar  72 amper akü ile daha iyi performans verir.sonrasinda obd cihazına bağlanıp bakılsın

Peki bu manifolttan hava alıp almadığını veya nozullarin uygun yerden delinmedigini nasıl anlaybilirim 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.