Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Megane II Sedan 1.5 dci Privilege

Hasan K.

Önerilen Mesajlar

23 Nisanı Taşucuna gidip tekne turu ile kutladık. :kıhkıh: Gezi gidiş dönüş aracımız buydu, yaklaşık 450 km yol yapıldı. :kıhkıh:

Öncelikle araçta 5 kişi idik. Konum itibarı ile sağ orta koltukta oturdum yolun %90'ı. :kıhkıh: Bu nedenle ilk yorumum koltuklara. :kıhkıh: Koltuklar çok dik koltuk başları gerektiği yerde değil kafayı geri atmanız gerekiyor. Sakat bir durum. Kumaş pek adam olacak cinse benzemiyor. Beğenmedim. Ayrıca arka koltuklar çok dar. Bu kadar sıkışık yolculuk yapmamıştım. Bazı yerleri deri kumaşın. Hoş bir ayrıntı. :kıhkıh:

Şunu da söyleyeyim koltuklar çok ufak. Omuz hizasının altında kalıyorlar.

Gelelim sürüş dinamiklerine. Yolculuğumuzun yarısı otobanda, yarısı kıyı yolunda geçti. Sürüş dinamikleri felaket, ufak bir hareketi bütün bünyem hissetti. Direksiyon rezalet ufak hareketleri algılıyamıyor biraz kuvvet uygulayınca tepkiye reaksiyon gösteriyor ve arabanın içinde sağ-sol gidiyorsunuz. Fazla ayrıntıya gerek yok. Focusun yerini hayatta tutamaz.

Motor gerçekten çok tasarruflu ve sessiz. 150-160 ile giderken pek motor sesi yok; AMA yol sesi bariz var. Araçla ani hızlanmak istediğinizde önden hafif bir homurtu kopuyor ve hızlanmaya başlıyorsunuz. Öyle aman aman bir hızlanması yok; ama kötü değil. 1.6 TDCI veya TDI'nin yerini tutamamaz. :guitar: Şanzıman 6 ileri, 1. vites çok kısa geldi bana. 6. vites bizim 5. vites gibi. :) Kısa tutmuşlar vitesleri; ama 6 bariz uzun ama diğer viteslere göre. ;)

Donanım gayet yeterli. Gayet dolu. CC, arka camlarda perde felan var. Gayet güzel.

Kalite biraz hikaye gibi. Hoşuma gitmedi diyeyim. Kötü mü değil. :D İyi mi?! Bilmiyorum. :D

Parasına göre güzel araba. İstediğinizi veriyor ama çokda beklentide olmamak lazım. :D Benim beklentilerimi karşılamıyor. :)

Ben aracı kısa mesafe kullandım. Çoğunlukla arka koltuktaydım. Sürüş dinamikleri şöfördende olabilir. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane II Sedan iyidir be Hasan. Hele de privilage. Artık her neyse, sen VW cisin. Sana Fransız Renault grubu arabaları sevdirmek imkansız gibi birşeydir. :kıhkıh:

Şaka bi yana, Megane II Sedan'ın arka koltukları benim Focus'a göre daha geniş. Ama sen nedense daraldım diyorsun. Bilmiyorum tabi ölçmedim. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kasalar değilde yeni kasa Megane Hb3 ve Fluence çok daha iyidir. Direksiyon dışında bir sıkıntı yoktur. Biraz yumuşak olduğu için Ford gibi yol tutmaz. Kalite Türkiye imalatlarında malzeme kalitesinden çalmasalar iyidir. İthal ile yerli arasında kullanılınca hissedilen bir kalite farkı vardır. Ama son kasalar yine de oldukça iyi ve donanımlıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan anladığım kadarıyla %10 luk kısmı değilde %90 lık kısmı kullansaydın....yorum sanki biraz daha farklı olurdu gibi geliyor.... :)

şaka bir tarafa iyi olmuş.... emeğine sağlık.... :D :D

Bilmiyorum onu. :D Sanıyorum değişen arka koltuk ile ilgili yorumlarım olurdu. :D 3 kişi sığmıyor o arabaya. :D

Megane II Sedan iyidir be Hasan. Hele de privilage. Artık her neyse, sen VW cisin. Sana Fransız Renault grubu arabaları sevdirmek imkansız gibi birşeydir. :D

Şaka bi yana, Megane II Sedan'ın arka koltukları benim Focus'a göre daha geniş. Ama sen nedense daraldım diyorsun. Bilmiyorum tabi ölçmedim. :D

İyi iyi ona lafım yok, en büyük sıkıntım arka koltuk. Hiç beğenmedim. :D :D

Focusla yandık o zaman. Ölüm gibi idi zaten 3 kişi arkada oturmak. :D

Bu kasalar değilde yeni kasa Megane Hb3 ve Fluence çok daha iyidir. Direksiyon dışında bir sıkıntı yoktur. Biraz yumuşak olduğu için Ford gibi yol tutmaz. Kalite Türkiye imalatlarında malzeme kalitesinden çalmasalar iyidir. İthal ile yerli arasında kullanılınca hissedilen bir kalite farkı vardır. Ama son kasalar yine de oldukça iyi ve donanımlıdır.

Malzeme iyi değildi; ama kötü de değildi. :) Orta halli işte. :) Direksiyon rezalet yada şöförün direksiyonu rezaletti. Sağ-sol yaptık durduk. :)

Frenleri unuttum, onlarda hiç güven vermedi 120'den durmaya çalışırken birkaç kez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 2 ler yol tutus, hissiz direksiyon ve sürüş keyfinde Focus dan geridedir. Sessizlik ve konforda biraz daha iyidir. Performansta Focus daha iyi, tuketimde megane bi adim ondedir. Benim kıyasım Focus 2 ile tabi.

Engin beyin dediği gibi megane3 ler megane 2lerle kıyaslanmayacak derecede daha iyi ve kaliteliler. Bence en büyük eksisi arka koltuk mesafesi ile selefine göre iyileştirilmesine rağmen Focus kadar olamayan hissiz direksiyonu. Fakat sehiricinde bu yumusaklik çok rahat ve kolay kullanım sağlıyor. Birde bana göre vites geçişleri çok yumuşak, kimisi icin bu daha iyi bir durumken ben focus2 deki kemikli vites geçişlerini daha çok seviyorum.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=38.746684,35.460170

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 2 ler yol tutus, hissiz direksiyon ve sürüş keyfinde Focus dan geridedir. Sessizlik ve konforda biraz daha iyidir. Performansta Focus daha iyi, tuketimde megane bi adim ondedir. Benim kıyasım Focus 2 ile tabi.

Engin beyin dediği gibi megane3 ler megane 2lerle kıyaslanmayacak derecede daha iyi ve kaliteliler. Bence en büyük eksisi arka koltuk mesafesi ile selefine göre iyileştirilmesine rağmen Focus kadar olamayan hissiz direksiyonu. Fakat sehiricinde bu yumusaklik çok rahat ve kolay kullanım sağlıyor. Birde bana göre vites geçişleri çok yumuşak, kimisi icin bu daha iyi bir durumken ben focus2 deki kemikli vites geçişlerini daha çok seviyorum.

---

I am here: http://maps.google.c...46684,35.460170

Yusuf koordinat vermişsin? :P

Bu arada, Megane II sedan,en sevmediğim kasalar içinde ilk 3e rahat girer..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yusuf koordinat vermişsin? :ranting2:

Bu arada, Megane II sedan,en sevmediğim kasalar içinde ilk 3e rahat girer..

Hedef şaşırtmaca o Alperen çaktırma :D:ranting2::ranting2:

Megane2 ler tasarım olarak çok hoşuma giden araçlardan biridir benimde. :D

Yorumlarimin hepsi megane 2 ye. Gunceline binmedim. :) Gordugum sikintilar bunlar. :) Megane 3 e de kayseriye gelmek mumkum olursa bineriz artik. :) :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-6

Beklerim Hasan'ım ne zaman istersen. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

megane 2 iyidir be hasan'ım... bi zamanlar patronun 1.5 DCI 80bg aracını kullanmıştım hızlanması falan iyidi ( tabi dizelin verdigi tork'un etkisi var ) koltukları sert gibidir ama aslında rahatsız etmiyor , uzun vadede de deforme olmaması için yapmış olabilirler sanırım.Naylonsu yapısını andırdı bana ( dynamic modeli )

Yanlız direksiyon koltuğuna oturunca sanki ön torpitoyu çok rahat kucaklarsın yani o derece dar gibi , focus da öyle bi problem yok , aksine güven veriyor..Örneğin ışıklarda falan polo,palio,getz,megane2 hb, punto bu tür araçların yanına geldiğimde genelde aynaların arasndaki mesafeyi 10cm kadar yakın çekiyorum hemen benden kaçıyorlar megane biraz daha basit kaçıyor için özü :)

ama paspas altı cep ve cam açma butonlarının olduğu yerdeki özel cepler hoş hoşuma gitmiştir her zaman

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.