Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Focus 3 Araç Çalışmıyor (Olası Akü Sorunu)

Çözüme git Teoman S. tarafından çözüldü,

Soru

Abiler selamlar,

Bugün eşim yola çıkacakken videodaki problem ile karşılaştı. Anahtarı takınca ışıklar vs yanıyor ama kontağı çevirince araç çalışmıyor ve 3-4 defa "TAK TAK TAK" şeklinde ses yapıp ışık çakıyor.

Videosunu da ekledim.

Aracı kapattım öylece duruyor şimdi.

Akü mü bitti sizce? Akü bittiyse akü getirip kendim mi takayım, kardeşimin araçla takviye yapıp mı gideyim akücüye? Ne dersiniz?

Ayrıca akü model öneriniz varsa dikkate alayım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Cevaplar 40
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Soruyu En Çok Cevaplayanlar

Bu Soruyu En Çok Cevaplayanlar

Popüler Mesajlar

İndirim isticem 🙂 Tarihe de dikkat ederim, 2020'den eski olmasın di mi? 2020'nin kendisinden bi hayır görmedik aküsünden görürürz inşallah 🙂 --18 dakika sonra eklendi-- Hadi bi soru da

"Aküdendir" demeye gelmiştim. Alışveriş bile bitmiş, vay anasına 😀

Firmayı aradım, eski akümü alıyor, bunu 400'e veriyor, Bonus'a da 2 taksit yapıyor. İyi gibi sanki?  

Yayınlanan Görseller

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm

Biraz daha idare eder. Benim araç 7 yıldır bende 3. aküm. Neden yazdım:  İlave ettiklerim başta apaçi işi direk almıştım onlar etken oldu. Diğerinede araç kamerası taktıktan sonra araç uyku moduna geçmemiş ve bitirmiş. Kamerayı takarken park modu kablosu taktın mı?  Çakmaklıktan aldıysan bazen uykuya aldırmıyor. En güvenlisi fuse tap sigortalar ile bcm den almak.  Araç çalıştırmadan önce test menüsünden akünün değerine bak biraz bilgi verir. Yanlış hatırlamıyorsam eğer bitmişse değer 8 civarı göstermesi gerek.  Akü alırsan amper değerini 1 kademe büyük al  ( 72 AH ) sıkıntı çıkarmaz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Ek bilgi: aracımın üzerindeki akü Mutlu 12v 60Ah, 26.11.2017'de takılmış ve garanti süresi 2 yılmış.

Farlarım "otomatik" modda duruyor. Ayrıca araç kamerası çalışıyor, kontak kapatınca çakmaktan elektrik kesene kadar 15dk daha devam ediyor.

Bunlar ömrünü bitirmiş olabilir mi?

--2 dakika sonra eklendi--

Beyler teşekkürler. @Yakup Çağatay @Teoman S. Aküyü takviye başlatıp, gezip dolaşıp doldurmak sorunu çözer mi yoksa ömrünü tamamlamış mıdır? Komple değiştirmek gerekir mi?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
3 dakika önce, Burçin Denizalp yazdı:

Beyler teşekkürler. @Yakup Çağatay @Teoman S. Aküyü takviye başlatıp, gezip dolaşıp doldurmak sorunu çözer mi yoksa ömrünü tamamlamış mıdır? Komple değiştirmek gerekir mi?

Kontrol ettirmek lazım abi afaki konuşmayalım. Tam şarj ile idare de edebilir, üzerinde indikatör var mı ona bi bakıver. Siyah - Yeşil gibi rengi olur siyahsa zaten geçmiş olsun şarj tutmaz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
32 dakika önce, Burçin Denizalp yazdı:

Farlarım "otomatik" modda duruyor. Ayrıca araç kamerası çalışıyor, kontak kapatınca çakmaktan elektrik kesene kadar 15dk daha devam ediyor.

Bulmuşsun sorunu. Ayrıca kumandadan cam açma kapama gibi extra işler yiyor aküyü. Ben araca biniyorum, kapım açık. Aracı çalıştırdıktan sonra açıyorum camları. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

akü geçmiş olsun...

--1 dakika sonra eklendi--
50 dakika önce, Burçin Denizalp yazdı:

Mutlu 12v 60Ah, 26.11.2017'de takılmış ve garanti süresi 2 yılmış.

72 amper tak daha doğru olur senin akü zaten 72 olması gerekli mcada 80 amper senden önce kim değiştirdiyse yanlış olmuş ...focus 3 te 1.6 dizeldede 72 amperdi orjinal aküm yanlış hatırlamıyorsam ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
19 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Kamerayı takarken park modu kablosu taktın mı?  Çakmaklıktan aldıysan bazen uykuya aldırmıyor.

park modu kablosu diye bişi duymadım, çakmaktan almıştım, araba kapandıktan 15dk sonra otomatik kesiyordu.

Acaba diyorum şimdi arabayı kilitlemeyi unuttum da kamera kapanmayıp aküyü mü bitirdi?

Gerçi anahtarı takınca tüm ışıklar yanıyordu 😕 Kamera da çalışıyordu.

3 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

72 amper tak daha doğru olur

Öyle düşünüyorum. 

https://goo.gl/maps/9RTzCC9S49TUTAG48 Şöyle bir yer varmış, TR'deki en iyi akücü diyorlar, arabayı takviye ile canlandırıp bi gidip bakayım bakalım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 dakika önce, Burçin Denizalp yazdı:

park modu kablosu diye bişi duymadım, çakmaktan almıştım, araba kapandıktan 15dk sonra otomatik kesiyordu.

Acaba diyorum şimdi arabayı kilitlemeyi unuttum da kamera kapanmayıp aküyü mü bitirdi?

Gerçi anahtarı takınca tüm ışıklar yanıyordu 😕 Kamera da çalışıyordu.

Öyle düşünüyorum. 

https://goo.gl/maps/9RTzCC9S49TUTAG48 Şöyle bir yer varmış, TR'deki en iyi akücü diyorlar, arabayı takviye ile canlandırıp bi gidip bakayım bakalım.

aldığının akünün tarihine bak bayat olmasın kendi akünüde oraya  öyle boş beleşe bırakma 🙂 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

aldığının akünün tarihine bak bayat olmasın kendi akünüde oraya  öyle boş beleşe bırakma 🙂 

İndirim isticem 🙂

Tarihe de dikkat ederim, 2020'den eski olmasın di mi?

2020'nin kendisinden bi hayır görmedik aküsünden görürürz inşallah 🙂

--18 dakika sonra eklendi--

Hadi bi soru daha patlatayım. Eski aküden kamp lambası yapsam besler mi?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
8 dakika önce, Okan Ali yazdı:

Yanlız bir şey dikkatimi çekti araba çok seri sert tak tak tak yapıyor 😄

Tövbeestağfurullah 🙂

Korkutma beni başka bişi çıkarmasın şimdi durduk yere.

Zaten kombi de bozuk anasını satiim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
16 dakika önce, Burçin Denizalp yazdı:

Firmayı aradım, eski akümü alıyor, bunu 400'e veriyor, Bonus'a da 2 taksit yapıyor.

İyi gibi sanki?

image.png.5463ae5065fbb84ddc634c157cb84ce3.png

Varta iyidir, Bosch da alabilirsin ama bulduğun fiyat iyi, çek gelsin...

Vesileyle aküyü de yeniledin hadi iyisin 🙂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.