Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Ford Escape'deki SYNC 2 Nasıl Türkçeleştirilir?

Soru

Iyi günler arkadaşlar. Benim Amerikadan aldığım 2013 model Ford Escape titanium arabam için bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Uzerindeki sync2 yi Semih Bey in ve diger arkadaslarin yonlendirmeleriyle aktiflestirdim. Fakat uzrindeki dilleri degistiremedim. Uzerinde Ingilizce, Fransızca ve Ispanyolca dilleri sabit duruyor. Nanigasyondaki sokak isimleri falan Rusca Kril alfabesinde goruluyor. Ama sesler ve diger geri kalanlar Ingilizce. Ben sync2 yi ve arabanin ayarli oldugu bu dilleri Rusca ve Turkce olarak degistirmek yada eklemek istiyorum. Buradaki bircok sitelerde arastirmalarim sonucu iki sonuca ulasabildim.

Birincisi foccus programini kullanarak DE00 altindan kodu degistirmek.

Ikincisi forscan ile apim module configiration altindan ulke kodunu degistirmek.

Ama kafami kurcalayan birkac sey var. Resimlerinide koyacagim. Mesela Amerika olan ulke kodunu 7D0-02-01 xx55 41xx xxxx olarak degistirdim. Ama apim modul confg. bolumunde country code: UG olarak goruluyor. Burasini Ua veya Rs olarakmi degistirmem gerekiyor. ( bir rus formunda burasi Us idi. RS ye cevirdi.) ayrica bu ulke kodu UG nasil olabilirki? Uganda gibi. Ikincisi DE00 de degistirilecek kod  B40A0100 mi olmali? Yoksa bu avrupa dillerini aktiflestirmek icin baska bir kodami ihtiyacim var. 

Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin. 

20200905_182320.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Cevaplar 38
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Soruyu En Çok Cevaplayanlar

Bu Soruyu En Çok Cevaplayanlar

Popüler Mesajlar

UG yazıyorsa orası 55 41 değil 55 47 olması lazım. HEX olarak 55 41 UA anlamına geliyor. RS de yanlış bu arada. Örnek olarak.   Türkiye TU 54 55 ABD US 55 53 Rusya RU 52 55  

Kızılderili lerin Türk olduğunu söylüyorlar ya belki ondan demiştir. 😃

Aşağıdaki gibi olmalı. Versiyon numarasını içeren taglar NA versiyonda farklılık gösteriyor, doğrulamayı yapın.  Aslında tagların mantığı basit, yalnızca bu versiyonlar üzerine yükleme yapılır demek i

Yayınlanan Görseller

Önerilen Mesajlar

• 0

2. adimdan itibaren hepsini sirayla uyguluyorum o zaman. 3.8 ile 3.10 arasinda cok fark varmi? yukseltilmesimi sizce? ve mesela 3.10 a yukseltmek istesem daha kolay herhalde. 3.10 inin olan turkce dil paketini yukleyip kurmam yeterli olacak. autoinstall da degisiklik yapmaya gerek yok herhalde artik?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 dakika önce, Selami Aykol yazdı:

2. adimdan itibaren hepsini sirayla uyguluyorum o zaman. 3.8 ile 3.10 arasinda cok fark varmi? yukseltilmesimi sizce? ve mesela 3.10 a yukseltmek istesem daha kolay herhalde. 3.10 inin olan turkce dil paketini yukleyip kurmam yeterli olacak. autoinstall da degisiklik yapmaya gerek yok herhalde artik?

Evet 2. adımdan itibaren. 

3.10'da ekran tepkisinin daha iyi olduğunu söylüyorlar ama ben bir fark göremedim. Çok uzun zaman oldu başka da aklımda kalan bir şey yok.

3.10 yüklemek için paylaştığım dosyayı doğrudan yükleyebilirsiniz. Hiçbir şeye gerek yok. Yalnız onun içinde Rusça var mı emin değilim. Çok zaman geçti. Ford dil paketlerine göre yükleme dosyalarını paylaşmadığı için tek tek toplanmıştı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Evet. icinde Rusca vardi gordugum. 

birde bugun apim asbuilt e baktigimda ulke kodu 55 41 oalrak kalmisti  ve  7D0-01-02  de degismemisti. 04 ile basliyordu. burasi degissede degismesede bunu 08 yapayimmi? yoksa hicbir degisen olmadiysa oylemi birakayim?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 saat önce, Selami Aykol yazdı:

Semih Bey, hersey icin tesekkur edrim. sonunda calistirmayi basardim. Dokunmatik ekran kalibrasyonunuda yaptiktan sonra hersey normale kavustu. Artik Rusca ve Turkce kullanabiliyorum. Sadece kaybolan navigasyonu tekrar geri getirmek kaldi 🙂 onuda hallettikten sonra bir iki gun icinde butun yaptiklarimi burada yazacagim. beki birilerine daha yardimci olur.

Azmin zaferi ve forumun gücü, Semih’in engin bilgisi ve yardımıyla birleşince sorun hallolmuş.

Güle güle kullan Selami.

(Tüm konuda sadece iki kişinin sohbeti gibi olmasın diye yazdım 😂)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
9 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Azmin zaferi ve forumun gücü, Semih’in engin bilgisi ve yardımıyla birleşince sorun hallolmuş.

Güle güle kullan Selami.

(Tüm konuda sadece iki kişinin sohbeti gibi olmasın diye yazdım 😂)

Adana çık aradann🤣

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Ozellikle Semih Bey e ve gruba cok tesekkur ederim. Semih Beyin destegi ve yonlendirmeleriyle Uzun bir ugrasidan sonra Amerika sync 2 Navigasyonu ve sistemi Avrupa sistemine cevirebildim. Gostergenin, sistemin dillerini Yurkce ve Rusca olarak degistirdim. Amerikan radiosunu Avrupa radyosuna cevirdim. Birkac gun sonra nasil yaptigimi, yaptigim hatalari ve karsilasilabilecek olumsuzluklari anlatan bir yazi yazacagim. Sanirim karsilasilabilecek butun sorunlar bana denk geldi ) O yuzden diger yapacak arkadaslarada biraz olsun rehber olur.

Tekrar tesekkurler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.