Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

Modern Dönel Kavşak Nedir? Trafiğe Çare Olabilir Mi?

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Günal Y. yazdı:

Sağdakinin öncelikli olduğunu bilmiyor musun lan

Bunu bana sağdan bodoslama üzerime gelen trafik polisi söyledi ve ekledi "ben trafik polisiyim, benden iyi mi bileceksin" 🙂

(şahsi aracında üniformalı bir polis memuru)

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
15 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bunu bana sağdan bodoslama üzerime gelen trafik polisi söyledi ve ekledi "ben trafik polisiyim, benden iyi mi bileceksin" 🙂

bu olay tamda imam cemaat atasözünü hatırlattı, vatandaş ne yapsın😲

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Günal Y. yazdı:

Bir dönel kavşakta ben kavşak içindeyken dış yoldan önüme dalan birisi ile münakaşa ettiğimde "Sağdakinin öncelikli olduğunu bilmiyor musun lan" şeklinde bir sözle karşılaşmıştım. Sonrasında dönel kavşak ile kontrolsüz kavşak arasındaki farkı onun anladığı dilden anlatmak zorunda kalmıştım kendisine. Ama Gürkan hocamın dediği gibi, Avrupa'da çoğunlukla tıkır tıkır çalışan bir sistemdir. Kavşak içindeki yandan gelenleri önemsemez bile. 

32 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ben de bunu demeye çalışıyorum. Kavşak sınırları çizgi ile belirlenmemişse (ki bizdeki kavşakların nerdeyse tamamı bu şekilde), sağınızdakinindir yol. Kavşak içinde durup yol vermek doğrudur. Ne güzel kafa karıştırdım değil mi.

Avrupada böyle değil ama kuzum. Kavşaklar net bir şekilde çizilmiştir. Kavşağın içindeki, kavşaktan çıkacağım sinyalini vermediği sürece kimse o çizgiyi geçmiyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konya da istemediğiniz kadar var.

gelen mi dönene yol veriyor, tam mı tersi belli değil. burası Türkiye hele Konya olunca..

dolmuş dönüyorsa senin ona yol vermeni bekliyor ama dolmuş düz yoldan geliyor sen dönüyorsan sürüp geliyor sen yavaşla diye..

ellerinde cep telefonu, kronometre, müşteri kapacağım diye yavaş giderler sonra malum dakikada malum durakta olmak için gaza basarlar.

aslında yoğun trafik olmayan yerlerde iyi, boşuna kırmızıda beklemek gibi bir zaman kaybı yok

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim şoförlerin genelinde kurallar, çıkarlar doğrultusunda değişiklik gösterir. Yeni gençlikte daha bir artış gösteren ben merkezcil zihniyet varken, sorunu böyle dönen dönmeyen kavşaklarla değilde alttan üstten sağdan soldan birbirleriyle en az kesişen yollarla çözümleyebiliriz. Işıklar çoğumuz için öncelik olarak ceza korkusu yaratıyor, kaza değil. Bizde eğitim kişinin şans ve arzusuna kalmış. İnsanların nitelikleri ve yetenekleri, sadece dayısı ve iki kağıt parçasıyla ölçüldüğü sürece daha çok eğitim şart deriz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En iyisi battı-çıktı, ismi de güzel 😄 

18 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Türkiye rasyonel aklın bilinmediği, her şeyin küçük kurnazlıklarla kazanılmaya çalışılan basit menfaatler üzerine kurulduğu, vizyonsuz garip bir ülke.  

Bu bir kültür aslında. Ve maalesef baskın kültür bu bizim memlekette. Güney Afrikadan Hindistanın kuzeyine uzanan koridorda ülkelerin tamamı bu şekilde. Biz de iyiden girmişiz içine. Maaalesef Avrupaya da çok yakınız. Her gidiş dönüşte bir kalp ağrısı yapmıyor değil bende de. Ne kural tanıyoruz, ne temizlik biliyoruz, ne de empati kurabiliyoruz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
31 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kısa test: Aşağıdaki işaretler ne anlama gelir? (İlk bilene gazoz kapağı madalya)

image.png

Anayol, anayol sonu.

--0 dakika sonra eklendi--

Adres veriyorum özelden, kargo olarak sürat kargo tercih edilmezse sevinirim.

--5 dakika sonra eklendi--

Ben bunun hastasıyım. Her gördüğümde oleeey derim.

TT-32-600x776.png

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.