Jump to content
  • 0

Focus Mk4 Rüzgar sesi sorunu

Murat.Uzun
 Paylaş

Soru

Benim sıkıntım şu ki bazılarınıza gereksiz gelebilir. Aracım 80 km hızı geçince farkedilir bir rüzgar sesi geliyor. Servise gittim bana içeri rüzgar almıyor bu aynaların rüzgarı yarmasından dolayI çıkan ses dediler. Yani dışarıdan bişeyin sesinin gelmesiyle aynı mantık. Aslında doğru rüzgar içeri girse üfleme veya ıslık sesi olur ancak benim derdim sesin ne olduğu değil sesin kendisi. Müziği 7 8 kademe açınca duyulmuyor ama can sıkıyor yinede. Önceki aracım 2014 Clio icon du inanın onda en ufak ses yoktu. Tabi karşılaştırmak saçmalık olacak Clio ile ama çok canım sıkıldı. Bu sıkıntıdan müzdarip olan ve çözüm önerisi olan varsa yardım beklerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
10 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

Sürekli çarpma şeklinde bir ses ise çamurluk davlumbazlarını el ile kontrol edin, gevşemiş olabilir.

Anladım ama kontrol ettik değil. Zaten ses gelmeye başlayınca cama yanaşınca bariz belli camdan geldiği ama Cem Yilmaz’ın dediği gibi elle tutmaya çalışıp tutamıyor insan ?. 80 km hızla ön sağ 100 km üstünde şöför tarafından hissediliyor baya. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Mustafa Özkn yazdı:

Aynen anlattığınız yerden benim arabada rüzgar sesi alıyor, şoför camı çevresinden bi yerden sanki...

Şu işlemi yapmak içimden hiç gelmiyor ama galiba sonum bu olacak. Aslında biraz beklentilerimiz yüksek galiba. Tamam bu araç Ülkemizde 270 K olabilir ama aslında yurtdışında 25-30 K birim fiyatı var. Yani premium bir araç olmadığını kabullenmek lazım galiba?. Yinede can sıkıcı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de var servise gittim silikon sıktılar fitillere yine çözüm olmadı. Çok can sıkıcı bir durum maalesef 

Birde aracım sıfır olmasaydı kapıları ayarlayacaklardı gerçi bende kabul etmedim 

Fatih Gökdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2021 model hb ford focus aracimdan 80 km den sonra aşırı bir rüzgar sesi var bu sorunu çözebilen varmi arkadaslar 

24.08.2020 - 21:53 tarihinde, Murat.Uzun yazdı:

Benim sıkıntım şu ki bazılarınıza gereksiz gelebilir. Aracım 80 km hızı geçince farkedilir bir rüzgar sesi geliyor. Servise gittim bana içeri rüzgar almıyor bu aynaların rüzgarı yarmasından dolayI çıkan ses dediler. Yani dışarıdan bişeyin sesinin gelmesiyle aynı mantık. Aslında doğru rüzgar içeri girse üfleme veya ıslık sesi olur ancak benim derdim sesin ne olduğu değil sesin kendisi. Müziği 7 8 kademe açınca duyulmuyor ama can sıkıyor yinede. Önceki aracım 2014 Clio icon du inanın onda en ufak ses yoktu. Tabi karşılaştırmak saçmalık olacak Clio ile ama çok canım sıkıldı. Bu sıkıntıdan müzdarip olan ve çözüm önerisi olan varsa yardım beklerim. 

Sorununuzu çözebildinizmi  açana sizin arac kac model di

Arakdaslar bu sorunu serviste çözen bi arkadaşımız yokmu acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.08.2021 - 18:35 tarihinde, Emre Karacaoğlan yazdı:

2021 model hb ford focus aracimdan 80 km den sonra aşırı bir rüzgar sesi var bu sorunu çözebilen varmi arkadaslar 

Sorununuzu çözebildinizmi  açana sizin arac kac model di

Arakdaslar bu sorunu serviste çözen bi arkadaşımız yokmu acaba

Benim araç 2020 model dizel otomatik titanium ve ne yazıkki problem devam ediyor. Arka camlarda yok sadece ön camlarda var bu problem. Daha kötü olabilir diye Fitillerle oynamak istemedim. 8 mm serum hortumunu fitillerin içine geçirenler var ama zamanla fitilleri bozuyor diye biliyorum. Bu nedenle müziği 2 tık fazla açıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2016 model C-max'im de olan kalite ve işçilik maalesef 2020 Focusta yok, trim sesleri ve plastik kalitesi gerçekten sıkıntılı, fakat yalıtım konusun da C-max den iyi. Teknolojisi, (intelligent farlar, Co-pilot) gerçekten iyi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En basitinden şeffaf koli bandını ayna hizasından başlayarak yukarı doğru kapı ile kasa arasındaki fitili kapatacak şekilde bantlayın. Kapı kapalı yapacağınız için yolcu kapısından girin araca. 20 şer santimetre kullanarak sırayla bantlayıp yola çıkın nerde ses ve rüzgar kesilirse o kısımdaki fitili kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.08.2021 - 23:05 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

2016 model C-max'im de olan kalite ve işçilik maalesef 2020 Focusta yok, trim sesleri ve plastik kalitesi gerçekten sıkıntılı, fakat yalıtım konusun da C-max den iyi. Teknolojisi, (intelligent farlar, Co-pilot) gerçekten iyi. 

Genelleme yapmamak gerek  araçtan araca değişiyor olabilir benim 2019 MK4 1.0 aracimda şimdiye dek tık yok. Ne trim ne ruzgar ne de motor sesi. Malzeme kalitesi konusuna bakarsak 2001 Focus MK1 Ghia hepsinden iyiydi. Torpido bile full deri gibi bir kumaşti. Oyle araç bir daha yapılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.01.2022 - 23:18 tarihinde, Çınar Tümerkan yazdı:

Genelleme yapmamak gerek  araçtan araca değişiyor olabilir benim 2019 MK4 1.0 aracimda şimdiye dek tık yok. Ne trim ne ruzgar ne de motor sesi. Malzeme kalitesi konusuna bakarsak 2001 Focus MK1 Ghia hepsinden iyiydi. Torpido bile full deri gibi bir kumaşti. Oyle araç bir daha yapılmaz.

2001 Ghia vardı bizde. Efsane arabaydı. Yıllar geçse bile o arabayı konuşuruz öyle kaliteliydi. 🙂 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.