Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Seyir Halinde Gaz Kesip Verme

Çözüme git Sergen A. tarafından çözüldü,

Soru

Merhaba arkadaşlar, Aracım seyir halinde gaz pedalına sabit basılı tutarken gaz kesip veriyor. ama rolantide veya gaza tam bastığımda çekişte sorun yok sadece sabit basılı tutarken gaz kesip verme sorunu var. Daha aracı hiç bir yere göstermedim ilk önce sizlere danışmak istedim. Bu sorunu yaşayan yada fikir sahibi olan var mı?

-Focus 2010 TDCI

Bakımları 3 bin kilometre önce yeni yapıldı ve mazot filtresi de değişti. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
23 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Bakabildinizmi? Bu benim başıma gelen olay, P0243 arıza kodu veriyordu, araç sabit hızda ve genelde yüke bindiği zamanlarda tekleme yaşıyordum. EGR vakum kontrol valfini değiştirince düzelmişti.

Bakamadım. Araç şu anda memlekete gitti ve babam fazla gaz verdiğinde siyah duman attığını söyledi. Bu sorunumla alakalı olabilir mi yada sizin söylediğiniz EGR valfi ile ilgili olabilir mi?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
6 saat önce, Sergen A. yazdı:

Bakamadım. Araç şu anda memlekete gitti ve babam fazla gaz verdiğinde siyah duman attığını söyledi. Bu sorunumla alakalı olabilir mi yada sizin söylediğiniz EGR valfi ile ilgili olabilir mi?

Sergen Bey, aracın hava borularını kontrol ettirin sorun çıkmazsa bana sorarsanız kızdırma bujilerine bakıtın. Parçalarda sorun yoksa tesisat sisteminde sıkıntı olduğunu düşünüyorum şasi vb.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
7 saat önce, Sergen A. yazdı:

Arıza koduna baktırın. Ne çıkacak. Arıza kodu vermiyorsa başka seçenekleri araştırın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
53 dakika önce, Sergen A. yazdı:

krank mili sensörü hatası veriyor gösteriyordu fakat krank mili sensörü arızalandığında araç ya hiç çalışmaz yada geç çalışır diyorlar. 

sergen bey yukarıdaki yorumlara bakarsanız size yazmıştım. 

aynı arızayı bende yaşadım. benimki egr selenoidinden çıktı.    yorumlarda bahsedilen egr valfi diye de geçiyor.  tabi her usta farklı isimlerle adlandırmış.

turbo valfi diyen bile var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
46 dakika önce, Emre Şener yazdı:

aynı arızayı bende yaşadım. benimki egr selenoidinden çıktı.    yorumlarda bahsedilen egr valfi diye de geçiyor.  tabi her usta farklı isimlerle adlandırmış.

Teşekkür ederim. Siz temizlettiniz mi? Nerede temizlettiniz ? temizlettiyseniz fiyat nedir?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

bu gaz kesip verme olayı aracı durdurup stop ettikten sonra düzeliyormu? eğer öyle bir durum varsa benimde başıma geldi. çok uğraştıktan sonra sorunun gösterge de olduğunu anladı usta ve bir elektronikciye göstergeyi söktürüp yaptırdıktan sonra aracım düzeldi. bana söylenen sebebi ise, bütün haberleşmeyi göstergeden yaptığı içinmiş lehim atıkları oluşuyormuş zamanla buda arıza verdiriyormuş araca... umarım bu bilgi işinize yarar..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Arkadaşlar aracım Orduda olduğundan babam orduda Ford servisine götürdü ve orada bilgisayara bağladıklarında turboda sorun göründüğünü söylediler ve turbonun çıkarılıp incelenmesi gerektiğini ve eger onarılıyorsa dışarıda onarılacaklarını eğer onarılmıyorsa değişmesi gerektiğini söylediler. fakat tek sıkıntı şu anda servisteki 3 liftede araç olduğunu ve bu hafta yapamayacaklarını belirttiler ve babamlarda haftaya dönecekler bu yüzden istanbulda tekrardan servise götüreceğim fakat bildiğiniz iyi bir turbocu var mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Tüm iletiler tek bir sonuca doğru gidiyor. Bilgisayarda P0234: Turbo yüksek basınç ikazı çıktı ise ihtimalen egr vakum kontrol valfi arızalı. Turbonuzda muhtemelen bu arıza kaynaklı bişey çıkmayacak. Size gönderdiğim videoya ve açıklama kısmını bakmanızı öneririm. 

Bir saat önce, Sergen A. yazdı:

Arkadaşlar aracım Orduda olduğundan babam orduda Ford servisine götürdü ve orada bilgisayara bağladıklarında turboda sorun göründüğünü söylediler ve turbonun çıkarılıp incelenmesi gerektiğini ve eger onarılıyorsa dışarıda onarılacaklarını eğer onarılmıyorsa değişmesi gerektiğini söylediler. fakat tek sıkıntı şu anda servisteki 3 liftede araç olduğunu ve bu hafta yapamayacaklarını belirttiler ve babamlarda haftaya dönecekler bu yüzden istanbulda tekrardan servise götüreceğim fakat bildiğiniz iyi bir turbocu var mı?

12.08.2020 - 12:53 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

bir inceleyin 

12.08.2020 - 16:33 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

Tekleme olduğu zaman bu duruma bakın. Aracı stop etmeyin.

17.08.2020 - 16:20 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

Bakabildinizmi? Bu benim başıma gelen olay, P0243 arıza kodu veriyordu, araç sabit hızda ve genelde yüke bindiği zamanlarda tekleme yaşıyordum. EGR vakum kontrol valfini değiştirince düzelmişti.

18.08.2020 - 23:15 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

Arıza koduna baktırın. Ne çıkacak. Arıza kodu vermiyorsa başka seçenekleri araştırın.

19.08.2020 - 14:04 tarihinde, Emre Şener yazdı:

19.08.2020 - 15:39 tarihinde, Emre Şener yazdı:

egr selenoidi temizlenmez. topkapı teknik oto sanayide 160 parça+40 işçiliğe değiştirdiler.

Ramazan D. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
19 saat önce, Sergen A. yazdı:

@Ramazan D. Araç istanbula gelsin ilk işim dediklerinizi kontrol etmek olacak 🙂 Teşekkür ederim bilgilendirme yapacağım sizlere

bu şekilde kullanılırsa hava filtresine giden hortumu patlatacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Sorunu bulabildiniz mi bilmiyorum; ama bana kalırsa sorun, yakıt pompası müşürüdür. 
   Şayet motoru yıkattıysanız, zamanla bu sensörler arıza çıkarabiliyor. Her ne kadar motorun temizliği hoşumuza gitse de asla yıkatmayın derim. 
   Bence direkt pompacıya götürün. Görürsünüz yüzde 99 yakıt pompası müşürü çıkacak. 700-750 tl civarı bir parça. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

buraya bilgilendirme yazmıştım silinmiş sanırsam.

Arkadaşlar sorun enjektörlerde çıktı ve enjektörleri temizlettikten sonra sorun düzeldi. Yardımcı olan bütün focusclubtr ailesine çok teşekkür ederim iyiki varsınız 🙂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Zaten böyle durumlarda ya pompa ya enjektör çıkıyor genelde sorun. Benim de başıma gelmişti, gazı sabitlediğim halde, arabanın devrinde 2.000 devir kadar dalgalanma oluyordu rölantide. Hatta 2 defa durdu araba çalışmadı. Yolda giderken de dalgalanıyor devir. Araştırıp ettik, mazot pompası müşürü çıktı. Şükür şu an bir problem yok. Hemen hemen aynı problem gibi görünüyordu sizin de. Neyse ki düzelmiş arabanız. Güle güle kullanın 😊👍

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.