Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Seyir Halinde Gaz Kesip Verme

Çözüme git Sergen A. tarafından çözüldü,

Soru

Merhaba arkadaşlar, Aracım seyir halinde gaz pedalına sabit basılı tutarken gaz kesip veriyor. ama rolantide veya gaza tam bastığımda çekişte sorun yok sadece sabit basılı tutarken gaz kesip verme sorunu var. Daha aracı hiç bir yere göstermedim ilk önce sizlere danışmak istedim. Bu sorunu yaşayan yada fikir sahibi olan var mı?

-Focus 2010 TDCI

Bakımları 3 bin kilometre önce yeni yapıldı ve mazot filtresi de değişti. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Cevaplar 32
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Soruyu En Çok Cevaplayanlar

Bu Soruyu En Çok Cevaplayanlar

Popüler Mesajlar

buraya bilgilendirme yazmıştım silinmiş sanırsam. Arkadaşlar sorun enjektörlerde çıktı ve enjektörleri temizlettikten sonra sorun düzeldi. Yardımcı olan bütün focusclubtr ailesine çok teşekkür ed

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm

Arkadaşlar kısa bilgilendirme geçeyim. babam 2 gün önce samsunda arabayı tanıdık vasıtası ile birine göstermiş ve enjektörlerin temizlenmesi gerektiğini ve bir hortumun değişmesi gerektiğini belirtmiş ve babamda yaptırmış ve 2 gündür araba canavar gibi olduğunu söyledi 🙂 Böylelikle sorunumuz çözülmüş oldu. Destekleriniz ve değerli yorumlarınız için çok çok çok teşekkür ederim focusclubtr ailesi 🙂 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Aracınızın bunu ne sıklıkta yaptığı önemli.Focus 3 - 3,5 araçlarımının ikisindede zaman zaman anlık gaz kesintisi oluyordu.Hatta forumda böyle anlık kesintiler yaşayanlar oldu.Ama kimsede bir problem olmadı.Sizinde zaman zaman olan birşeyse kafaya takılacak birşey yok.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
45 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Aracınızın bunu ne sıklıkta yaptığı önemli.Focus 3 - 3,5 araçlarımının ikisindede zaman zaman anlık gaz kesintisi oluyordu.Hatta forumda böyle anlık kesintiler yaşayanlar oldu.Ama kimsede bir problem olmadı.Sizinde zaman zaman olan birşeyse kafaya takılacak birşey yok.

Her seyir halinde yapıyor şu anda bu durumu. 1 sene önce flan sadece 5. Viteste yapıyordu fakat kendiliğinden düzelmişti. Bu sefer bütün viteslerde sabit pedala basılıyken yapıyor bu durumu.

3 hafta önce tatildeyken başladı bu durum ve üzerine 1000 kilometre yol gittim ve 2 haftadırda düzenli kullanıyorum aracı fakat değişen bir durum olmadı.

Tatilde Shell'den v-power yerine fuel save koydular. Ondan sonra başladı açıkcası ve 2-3 kere mazot tam sıfırlanana kadar almadım yakıt ve aldığımda da würth dizel katkısıda koydum fakat olumsuz oldu.

--0 dakika sonra eklendi--
20 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

bir inceleyin 

Teşekkür ederim akşam bakacağım böyle bir durum varmı diye.

Sergen A. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
17 dakika önce, Sergen A. yazdı:

Tatilde Shell'den v-power yerine fuel save koydular. Ondan sonra başladı açıkcası ve 2-3 kere mazot tam sıfırlanana kadar almadım yakıt ve aldığımda da würth dizel katkısıda koydum fakat olumsuz oldu.

V-power yerine fullsave koysalar bile araca zararı olmaz dediğiniz şekilde.Anca yakıtta su veya benzeri yabancı madde varsa problem çıkar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
24 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

V-power yerine fullsave koysalar bile araca zararı olmaz dediğiniz şekilde.Anca yakıtta su veya benzeri yabancı madde varsa problem çıkar.

Evet. Zaten onun üstüne 2-3 kere yakıtı sıfırlayıp yakıt aldım fakat değişen birşey olmadı maalesef ve sürekli sabit giderken bu sorunu yapması can sıkıyor ne yazık ki.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Benim aracımın Cumartesi günü gaz pedalını garantiden değiştirdiler. (2017 - 21.000 kmde) 

Kendi kendine gaz veriyor + geri geç geliyor veya gelmiyormuş dedi servis, çok detaya girmeden onay verdim bende.

Belki pedalda sıkıntınız olabilir. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
12.08.2020 - 11:57 tarihinde, Sergen A. yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Aracım seyir halinde gaz pedalına sabit basılı tutarken gaz kesip veriyor. ama rolantide veya gaza tam bastığımda çekişte sorun yok sadece sabit basılı tutarken gaz kesip verme sorunu var. Daha aracı hiç bir yere göstermedim ilk önce sizlere danışmak istedim. Bu sorunu yaşayan yada fikir sahibi olan var mı?

-Focus 2010 TDCI

Bakımları 3 bin kilometre önce yeni yapıldı ve mazot filtresi de değişti. 

egr selenoidinden olması çok yüksek ihtimal.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Arkadaşlar bugün servis baktı ve bu gaz kesme ile ilgili 2 sensör varmış ve Cpk (yanlış yazmış olabilirm) sensörünün ve onun dişlisi var onun değişmesi lazım dedi ve 1400 TL fiyat çıkardı. Bu sensör ve dişli hakkında bilgisi olan var mı?

Sergen A. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Bu akşam hava filtresini değiştireceğim ve maf senserunu temızlemeye çalışacağım elimden geldiğince ama ondan dolayı yapıyor mudur bilmiyorum yinede denemek istiyorum. birde cpk senserunu araştırdığımda bu sensor bozulursa araç çalışmaz veya geç çalışır gibi yorumlar izledim benim aracımda böyle bir sorun yok ama neden servis bu sensoru degıstırmek ıstıyor anlamış değilim. Çokta guvenemedım bu yüzden servise. Bu sensorlerle ilgili tam bilgisi olan var mı abilerim?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
14.08.2020 - 09:09 tarihinde, Sergen A. yazdı:

Bu akşam hava filtresini değiştireceğim ve maf senserunu temızlemeye çalışacağım elimden geldiğince ama ondan dolayı yapıyor mudur bilmiyorum yinede denemek istiyorum. birde cpk senserunu araştırdığımda bu sensor bozulursa araç çalışmaz veya geç çalışır gibi yorumlar izledim benim aracımda böyle bir sorun yok ama neden servis bu sensoru degıstırmek ıstıyor anlamış değilim. Çokta guvenemedım bu yüzden servise. Bu sensorlerle ilgili tam bilgisi olan var mı abilerim?

Sergen Bey Map sensörü kirlenmiş olabilir. Bundan dolayı yeterli hava gelmeyebilir. Bu bir tahmin sadece servis daha iyisini bilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
15.08.2020 - 12:59 tarihinde, Ahmet Karaca yazdı:

Sergen Bey Map sensörü kirlenmiş olabilir. Bundan dolayı yeterli hava gelmeyebilir. Bu bir tahmin sadece servis daha iyisini bilir.

Temizledim hava filtresinide değiştirdim fakat değişen bir şey olmadı maalesef 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
12.08.2020 - 12:53 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

bir inceleyin 

Bakabildinizmi? Bu benim başıma gelen olay, P0243 arıza kodu veriyordu, araç sabit hızda ve genelde yüke bindiği zamanlarda tekleme yaşıyordum. EGR vakum kontrol valfini değiştirince düzelmişti.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.