Jump to content
  • 0

Sync 2 USB Bağlantı Sorunu

Yavuz Ertem
Çözüme git Semih O. tarafından çözüldü,

Soru

Arkadaşlar Merhaba 

Aracımın sync sistemini güncellerken işlem yarım kaldı. USB deki dosyayı okuyamadığını

söyleyip işlemi yarım bıraktı. Ancak suan ekranı kullanamıyorum ekranda gitmeyen bir mesajvar ne yaptıysam (Farklı bir usb den yüklemeyi denedim) başaramadım. 

Şuan Ekranda 2. resimdeki yazı var . Menudeki diğer seçeneklere erişemiyorum. 

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

resim1.jpg

resim2.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm

Bu ara bu moda oldu galiba ? Muhtemelen kalitesiz ya da bad sector'e sahip bir flash bellek sebebiyledir. Ayrıca dosyaları da tekrar indirmeyi deneyin bazen indirme esnasında arşiv zarar görüyor.

Aynı dosyaları, yeni bir flash bellek ile yeniden yüklemeyi deneyin. Flash belleği exFat olarak biçimlendirin, tercihen hızlı biçimlendirme yapmayın.

Ayrıca profil resminiz forum için uygun değil.

Semih O. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Şimdi, Yavuz Ertem yazdı:

Merhaba

Resmi değiştirdim ? Facebook dan hızlı üye olunca böyle oldu. Dediğinizi yapacağım. 

sonucu yazarım. Teşekkür ederim.

Rica ederim. İlginç olarak dün birisi daha aynı sorunla karşılaştığını belirtti.

Normal şartlarda bu şekilde yüklemenin devam etmesi lazım. Yükleme hemen başlamazsa birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Tekrar merhaba 

Şimdi yazınızı okuyunca aracın çalışır olması gerektiğini gördüm. Bana bunu tarif eden arkadaş aracın çalışmaması sadece kontak açık olarak

yükleyebileceğimi söyledi . Çalışır halde yüklemeyi denemedim. Servis yolu gözüküyor ama ? inşallah hallederim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
9 dakika önce, Yavuz Ertem yazdı:

Tekrar merhaba 

Şimdi yazınızı okuyunca aracın çalışır olması gerektiğini gördüm. Bana bunu tarif eden arkadaş aracın çalışmaması sadece kontak açık olarak

yükleyebileceğimi söyledi . Çalışır halde yüklemeyi denemedim. Servis yolu gözüküyor ama ? inşallah hallederim.

İlla çalışır olacak diye bir kaide yok. Buradaki amaç hem aküyü korumak hem de yükleme uzun sürerse kontak elektriği kesilmesi sonucunda işlemin yarıda kalmasını engellemek.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Semih bey merhaba

Ext fat li bir usb de denedim ancak sorun devam ediyor bunu resetlemenin vb bir yolu varmı acaba.

--30 dakika sonra eklendi--

Semih bey sizin yazınızdaki bilgilerden yararlanarak resetledim >> + Radio Power . Yazılarınız ve yardımınız için Teşekkür ederim.

Şimdi park sensörü göstergeleri vb çalışmıyor ana sıfırlama yaptım ama olmadı onu bakıcam ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
8 saat önce, Yavuz Ertem yazdı:

Şimdi park sensörü göstergeleri vb çalışmıyor ana sıfırlama yaptım ama olmadı onu bakıcam ?

İlginç gerçekten. Yarın kendiliğinden düzelebilir, olmazsa akü kutup başı söküp deneyin. Olmazsa orijinal konfigürasyonu yüklemek gerekebilir ya da başka çözümlere bakarız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Merhaba

Sabah tekrar Fabrika ayarlarına döndürdüm ama olmadı.  Radyo,park sensörü göstergesi , mp3 çalar  vb çalışmıyor.

Orjinal konfigrasyonu nasıl yükleyebiliriz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Mp3 USB bellek takınca ışığı yanıp sönüyor ancak açmıyor sanırım yazılımsal bir sorun var.

--20 dakika sonra eklendi--

Semih bey müsaitseniz telefondan sizle görüşebilirmiyiz. Özel den mesaj atamadığım için buraya yazdım. Telefonunuzu özelden paylaşabilirmisiniz

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

En kolay yolu, aşağıdaki adresten VIN numaranızı girerek orijinal yapılandırmayı almanız. Daha sonra bunu ForScan ile Sync modülüne (APIM)'e yazabilirsiniz.

https://www.motorcraftservice.com/AsBuilt/

Bu şekilde çözemezsek, yeni yazılım yükleriz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
10 dakika önce, Yavuz Ertem yazdı:

Paylaşım için teşekkür ederim. Verdiğiniz adreste ülke olarak Türkiye yok Hindistan veya Amerikan seçmeliyiz ülkeyi fark edermi ?

Sizi çok yorduk ,bunalttık hakkınızı helal edin.

Sıkıntı yok. ? Amerikayı seçin. APIM için olan datalar 7D0 adresinde olacak. Hem dosya olarak kaydedin, hem de manuel olarak yazmak için bir ekran görüntüsü yedeği almanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu dosyanın sizde yedek olarak bulunması her zaman yararlı olacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.