Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kafalık Monitör

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar oğlum için kafalık monitör almayı düşünüyorum.Sizlere bir sorum olacak.Monitörün kablosu koltuğun içinden mi geçecek?Güç kablosunu nasıl bağlıyorlar?Şimdiden teşekkürler.

Evet koltuğun içinden geçecek,elektrik ve görüntü kablolarının bulunduğu kalın olmayan bir kablosu var.Koltuğun alt kısmından çıkartıp orta konsoldan teybin bulunduğu kısma alınır fakat sanırım sizinki ana ünitesi dahili olan ekranlardan yani usb belleği direk takıp izleyebilinen tiplerden.Sizinki için sadece besleme kablosu çekilecek onu da sanırım yine teybin arkasından bir yerden alabilirler,isteğiniz doğrultusunda kontak kapalıyken ya da açıkken çalışmasını ayarlayabilirler.Kontak kapalıyken de çalışması istenirse ekranın açık unutulma ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+1

İsterseniz teyp'den ağımsızda çalışabilir..

Sanırım sinan bey in bahsettiği cd si kendi üzerine olan usb girişi falan olan ekranlar var bağımsız olarak çalışan,bunlardan almayı düşünüyor, genelde bu cihazların ses ve görüntüsünü başka ses ve görüntü birimlerine aktarması mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bağımsızda çalışıyor teyp'ede bağlanabiliyor.. :)

Bağımsız çalıştığında .

mesala 2 tane çocuk varsa ,kafalıklara joistikte takılıp oyun oynayabiliyorlar.. :)

arkaya ekstradan 2 adet ufak hopörler iş görüyor..

Sinan beyin yapacağı sağlam bir tesisatçı bulmak olacak..:

Evet doğru,benim hoşuma giden otobüslerdeki sistem,ekran dokunmatik,web browser var,video var,tv.müzik falan filan fakat onlarda merkezi bir sistem var sanırım onun üzerinden çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otobüslerde öyle ama araçlarda bağımsız çalışabiliyor.. :)

Senin arabadaki gibi bende de var ekran,geçenlerde düşündüm yaw buna bi de web browser ekleseler,cep telefonu hattından da internete bağlansa iyi olur falan diyordum geçen bir yerde okudum aynısını yapmışlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknolojı ilerliyor ,yapmışlardır kesin.. :)

Ben teyp'e ekstradan ön kamera bağlıyacam ve yoluda izleme şansım olacak .. :)

Gece görüş kameraları var,ama fiyatları çok pahalı..

Ön taraf için kayıt özellikli bir kamera daha faydalı olur,herhangi bir kaza durumunda haklılığın ispatı için kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet sökülmesine gerek yok,kabloyu kılıf içinden geçirirler,eğer varsa alacağınız ekranın linkini yazabilir misiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-kafalik-monitor-usb-hafizakart-girisli-ful-kapinda-ode-sok-kampa-79369451/detay/

Gibi.Bu tür monitörlerin kabloları kafalık pimlerininde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinde...79369451/detay/

Gibi.Bu tür monitörlerin kabloları kafalık pimlerininde.

Fiyat gerçekten çok iyi sanırım fiyat 1 adet için geçerli.Erkan'ın da dediği gibi koltuk kılıfları sökülmeden koltuğun içinden geçecek o kablolar.İyi bir tesisatçıya yaptırabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknolojı ilerliyor ,yapmışlardır kesin.. :P

Ben teyp'e ekstradan ön kamera bağlıyacam ve yoluda izleme şansım olacak .. :)

Gece görüş kameraları var,ama fiyatları çok pahalı..

benim arabadaki arka tampondaki kameraya aksam bile far ışıgı geldiğinde monitör bembeyaz oluyor iyi bi kamera alman lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için.Yani koltuk kumaşı sökülecek. :P

merhaba abi benim aracımda 2 tane koltuk kafalıkları var montajını ben yaptım anlatıyım sana

2008 2011 f 2 focuslarda öncesini hiç sökmedim ama hepsi aynı sağ ve sol koltuklara baslıkları gecirirken ilk önce kafalık yarım girer cünkü sağ taraftaki içeriden koltuk demirine carpıyor ve bunun için ise koltuk kılıfını sadece arka koltuklara bakan kısmının alt cıt cıtını acıp eli boruya kadar sokuyosunuz sonrasında carpan demirden kurtarıyorsunuz ve geçmiş oluyor bunu az kişi bilir coğu tesistcılar boruyu keserler bilginize :)

ve dikkat edilecek en önemli husus ise sudur ki bağlantı kablolarını baslıkla birlikte takın takarkende kobloların ucuna ince tel ile bantlayıp klavuz yapın daha kolay çekersiniz

+ 12 v durumuna gelince 3 seçenek var

1 kolçak ı söktürüp çakmaklık girişinden alırsınız

2 pedal ışıklarının oradaki alt aydınlatma ışıgının ordan alabilirsiniz

3 teypin arkasından alabilirsiniz

en mantıklısı teyp ın arkasıdır

secim sizin 2005 ten beri kullanırım hoş görüntü ve yolculuk mükemmel :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.