Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
EmreCetin

2015 Fiesta Tdci Trend Freni Geç Bırakma Sorunu

Question

Herkese iyi forumlar, başlıkta bahsettiğim gibi 15 model 75 hp tdci trend fiesta araca sahibim. Geçenlerde frenleme yaptığım esnada aracın freni geç bıraktığını farkettim. Sanayiye aracımı sürekli götürdüğüm bir ustam var güvendiğim ona da kontrol ettirdim ama o sürüş esnasında pek bir şey göremedi. Fren testine bi sokalım dedi. Fren testinde sağ ön ve sol arka frenin geç bıraktığı tespit edildi. Testten sonra Fren balatalarını yenilettim, kaliper pistonlarını yağlattım. Arka kampanalar açılıp küfü pası silindi ve yağlanması gereken yerler yağlandı. Buna rağmen sorunum devam etti ve soluğu frencide aldım. Frencide sorun yüzde 99 fren merkezinde dedi ve merkezi söküp içindeki contaları ve silindirleri çıkartıp temizleyip tamir etti. Yeni fren hidrolik yağı ekledi ve aracı teslim etti. Ancak sorun hala devam ediyor. Sorun araca şu aşamada zarar verecek kadar değil, (balataları yemiyor lastikleri diskleri ısındırmıyor vs) ancak geç bıraktığı hissediliyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı varsa nasıl halledeceğiz yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok memnun kalacağım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
4.08.2020 - 15:42 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

 

Malesef hocam bendeki problemle arkadaşınki çok farklı. Benim sorun aynı anda tutmamasından ziyade frenleme olayından sonra aracı frenin geç bırakmasıyla alakalı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.