Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Uzun Yolda Benzinde çekiş Düşüklüğü

Soru

Slm arkadaşlar.aracim LPG'li.sehir içinde hiçbir sıkıntı yok.yeni LPG filtresi değişti makinaya bağlandı benzin LPG geçişleri normal.uzun yolda birazda benzinde çalışsın dedim benzine alınca araç çekişten düştü.boğulur gibi oldu.donuste direk benzinle 50 km gittim sorun yok LPG aldım 20 km gittim benzine aldim sorun yok.tekrar LPG aldım 100 km gittim benzine aldim yine boğulur gibi oldu.sorun ne anlayamadım.uzun süre LPG çalışınca benzinde çekmiyor.araç yakıt değerlerini LPG ye göre ayarlamış olabilirmi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Alpay K. yazdı:

yakıt değerlerini LPG ye göre ayarlamış olabilirmi.

Böyle bir ihtimal vermiyorum, lpg ecusu aracın ecusuna müdahale edemez. Zaten araçtan aldığı bilgileri duruma göre anlık ayarlayıp gaz püskürtüyor. Bu varsayımda aracınız daha fazla benzin yakıyor olmalı lpg benzine göre 1.2 civarında fazla yaktığı biliniyor, belki bu düşünceniz araca fazla benzin geldiği için boğulduğunu düşünüyorsunuz. Ben oyumu yakıt pompasına veriyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Slm pompa değiseli 2 yıl olmadı.aracin ortalama yakıt tüketimi sehir içi benzinde 7,5 civarı direk benzinde çalıştırıp gidince sorun yok.yinede pompadansa bozulana kadar devam.benzinde genelde yarım depo civarı durur.şansima ne çıkarsa.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
31.07.2020 - 17:12 tarihinde, Mert Büyüksu yazdı:

Enjektorleriniz ne durumda?

Sıkıntı yok

--5 dakika sonra eklendi--

Arkadaşlar sorunu çözdüm.aracin bujileri değişti.uzun yolda denedim sorun Yok.son bakımda bujileri almıştım ama bir şekilde değişmemiş.25 bin km olmuş.ayni sorunu yaşayan arkadaşlar a bilgi olsun

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.