Jump to content

2020+ Kuga Mk3 1.5 Ecoblue Kullanıcı Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İlgili motor için kullanıcı deneyimlerini burada paylaşabilirsiniz, ancak şanzıman tipini de yazmayı ihmal etmeyiniz. ? 

Bu motor manuel ve 8 ileri tam otomatik şanzıman ile sunulmakta ve WLTP karma tüketim değeri sırasıyla 5.1 l/100km ve 5.4 l/100km'dir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2020+ Kuga Mk3 1.5 EcoBlue Kullanıcı Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi
  • 4 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar. Aracım 8 ileri otomatik, Dizel, Titanium. Yaklaşık 790 km yol yaptım.  Şehir içi tüketimini düzgün takip etmediğim için yazmıyorum.  Ama uzun yolda yaptığım  540 km'yi yazabilirim.  Bu 540 km'yi dün  İstanbul - Edirne/Enez arasında yaptım. Yolun 400 km'si Otoban/Bölünmüş yol.  Klima yol boyunca açık (23 derece)
Gidiş: Ortalama hız 90 km.  Araç yükü: 2 yetişkin (yaklaşık 160 kg).   Tüketim 5.6 lt/100 km
Geliş: Ortalama hız 60 km.  Araç yükü : 4 yetişkin (yaklaşık 300 kg).  Tüketim 6.1 lt/100 km

Gidiş için tüketim değerini gösteren resim.  Geliş için resim çekmeyi unuttum.  Sıfırlamadıysam onu da koyarım.

.

IMG-20200823-WA0001.thumb.jpeg.3dd8fa6089cef2dc5ec895f3110517eb.jpeg

Coşkun Mete tarafından düzenlendi
Düzeltme, resim ekleme
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar merhaba. Yeni Kuga Titanium paket aracımı alalı yaklaşık 2 ay oldu. Bu dönemde yakıt tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. 

Araç şu an 5000 km'de. Şehir dışı 110km/h sabit hızda, çok engebeli olmayan yolda yaklaşık 5,1-5,2 litre/100 km yakıyor. 

Toplam 5000 km'de ortalamam ise şehir içi+şehir dışı karışık ve genel itibarı ile çok dikkatli kullanmadan şu an 5,8 litre/100 km. 

Ara ara kullanımıma göre olan yakıt tüketimi verilerimi paylaşmayı düşünüyorum. Herkese kazasız sürüşler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pompa verisi ile yolbilgisayarı arasında sapma nekadar? Önceden opel aracım vardı %20 eksik gösteriyordu. Ondan sonra yolbilgisayarı verilerine şüpheyle bakmaya başladım.

Emrah Ha. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Emrah Ha. yazdı:

Pompa verisi ile yolbilgisayarı arasında sapma nekadar? Önceden opel aracım vardı %20 eksik gösteriyordu. Ondan sonra yolbilgisayarı verilerine şüpheyle bakmaya başladım.

Focus Mk4 için konuşuyorum, pompa ve yol bilgisayarı değerleri birebir tutuyor. Yeni Kuga için de böyledir diye düşünüyorum.

Bir önceki Mk3 aracımda 0.5 l/100km düşük gösteriyordu. Ancak %20 çok büyük bir farkmış.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
06.09.2020 - 19:35 tarihinde, Hakan Kerem yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Yeni Kuga Titanium paket aracımı alalı yaklaşık 2 ay oldu. Bu dönemde yakıt tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. 

Araç şu an 5000 km'de. Şehir dışı 110km/h sabit hızda, çok engebeli olmayan yolda yaklaşık 5,1-5,2 litre/100 km yakıyor. 

Toplam 5000 km'de ortalamam ise şehir içi+şehir dışı karışık ve genel itibarı ile çok dikkatli kullanmadan şu an 5,8 litre/100 km. 

Ara ara kullanımıma göre olan yakıt tüketimi verilerimi paylaşmayı düşünüyorum. Herkese kazasız sürüşler...

Epey bir zaman geçmiş son bilgiden bu yana merak ettiğim şu an durum nasıl özellikle de şehir içi dur/kalk trafiğinde ortalama tüketiminiz paylaşabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
1 dakika önce, Hüseyin Zincirel yazdı:

50 krs cuvari yakıyor 

Dün mü bugün mü yarın mı?

Yakıt fiyatlarının her sn değiştiği ülkede kuruşla yakıt hepsalamak yerine araç bilgisayarında L/100km yi kullansak ya?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Dün mü bugün mü yarın mı?

Yakıt fiyatlarının her sn değiştiği ülkede kuruşla yakıt hepsalamak yerine araç bilgisayarında L/100km yi kullansak ya?

Haklısınız. Detaylandirmak daha dogru olur.

7 L/100 km  

Trafiksiz kırsal kullanim .

Klima çoğunlukla açık.

Guncel mazot  litresi 7.43 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2 günde 2000km yol yaptım.halkalı giresun 4.8(eşim kızım 3 bavul),giresun halkalı 4.9(sadece ben) 

full klima açık ve hız limitleri dahilinde.(örnek olarak otoyol 130 ise 129,bölünmüş yol 110 ise 109 ile gittim)

değerler gayet makul geldi.aracı uzun yolda da test etmiş oldum.2012 focus uma oranla daha konforlu yolculuk yaptığımı söyleyebilirim.hiç yorgunluk hissetmedim.genelde böyle gün aşırı yol1186054407_kugayakt1.jpg.15937ec932da292b07a0ff86a78c2d2a.jpgculuklar yo707028285_kugayakt2.jpg.ec7d010f98a21af6d75b4f9e5c3d2a1a.jpgrardı beni.80le falan giderken 3.4 gösteriyordu yol bilgisayarı.ses yalıtımı çok başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim focus bu degerleri gorüp belki utanir 6000 km ortalaması 5.9 cogu uzun yol buyuk kardeşi daha tutumlu sanırım yada biz gaza gelüp basıyoruz veya biz fakiriz benzin zengin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Benzer İçerikler

• Yakup Ç. A.
      Yazan: Yakup Ç. A.
      Ford’un bugün yaptığı duyuruya göre, tam hibrit güç aktarma organı sunan yeni Ford S-MAX (ve Galaxy) Hibrit artık Avrupa’daki müşteriler için sipariş edilebilecek.

2.5L Atkinson benzinli motor,
      1.1 kWh lityum iyon pil,
      6.4 l/100 km (WLTP),
      190 PS güç,
      9,8 saniyede 0-100 km/sa.

Detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/2021-s-max-ve-galaxy-tam-hibrit-motora-kavustu/

• Yakup Ç. A.
      Focus Mk4 HB arka rüzgarlık nasıl sökülür bakalım.

Önce kapağı elinle çıkarıyorsun.

8 nm torkla vidaları söküyorsun (ve sıkıyorsun montajda). 
      Yerleri karışmasın 1 ve 2'nin boyutları farklı olabilir.

Yanına bir arkadaşını al ve mor soketleri sökün. Su ve elektrik.

Bitti

• Yakup Ç. A.
      2018 2019 2020 Focus Mk4 yan aynalardaki cam şekildeki gibi sökülür ve aynı şekilde takılır.

İçi de bu şekilde, tırnaklara fazla güç uygulamadan düz tornavida ile itmek kafi

• Yakup Ç. A.
      Motor bölmesi

Devamı ve yolcu bölmesi

2020 Focus Mk4 kullanıcı el kitapçığından alınmıştır. Yıllara göre farklılıklar içerebilir, kullandığınız aracın kullanım kılavuzunu okumadan işlem yapmayınız.
    • Yakup Ç. A.
      2020 TopGear.com Ödülleri:

0:00 Introduction
      2:11 Track Weapon of the Year: Mercedes-AMG GT Black Series
      4:40 Luxury Car of the Year: Rolls-Royce Ghost
      6:59 Performance Car of the Year + Chris Harris’ Car of the Year: Porsche 911 Turbo S
      11:49 The Car That We’re Most Looking Forward to Driving in 2021: BMW M3
      12:40 The Unstoppable Force of the Year: Land Rover Defender
      13:50 Gamechanger of the Year: Volkswagen ID.3
      14:50 Super SUV of the Year: Aston Martin DBX
      18:09 Paddy McGuinness’ Car of the Year: Mr Nippy 😄 
      23:10 Eco Warrior of the Year: Ferrari SF90
      26:11 City Car of the Year: Honda e
      28:56 Retro Hero of the Year: Volvo P1800 Cyan
      30:58 Freddie Flintoff’s Car of the Year: Jaguar XJ220
      36:22 Noise of the Year: Ferrari 812 GTS
      38:18 Crossover of the Year: Ford Puma
      40:12 Manufacturer of the Year: Ford
      41:34 Hot Hatch of the Year: Toyota GR Yaris
      43:19 TopGear.com Car of the Year: Land Rover Defender

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.