Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

• 0

Soru

Merhaba arkadaşlar konu daha önce açıldımı bilmiyorum.Arattırdım bulamadım.2000 model focus 1 sahibiyim.Aracım lpg li ve 170 bin km dedir.

Aracımın sorunu vitesi boşa attığımda veya düşük hızlarda durmak için debriyaj ve frene bastığımda stop ediyor.Rolanti aniden düşüyor ve stop ediyor.Her zaman değil ama bir kere bile olsa sinir bozucu ve tehlikeli.

Araçla düz yolda gidersinizya ayağınızı gazdan çekince araç sakin sakin süzülür ve yavaş yavaş yavaşlar normalde benimki frene basmış gibi birden pusuyor.Gaza hafif dokunun tatlı hızlanma yok birden irkiliyor.Çekişte hissettiğim kadarı ile baya düşük.Bu belirtiler benzindede aynı. Rolanti ise normalde 750 devirde sabit duruyor.Far veya klimayı açınca 1000 devre kadar ulaşıyor. Yani elektrik donanım yük bindirince motora rolanti normal olarak azıcık yükseliyor sorun yok.Önceden aracı boşa alınca veya durmak için debriyaj fren yapınca rolanti 1500 devre ulaşır oradanda sakin sakin normale dönerdi.Doğrusu ve sürüş tarzına en uygun çalışma bu şekildeydi.Şimdi 2 saniyede 750 devre düşüyor.Öyle hızlı düşüyorki bazen kendi bile kontrol edemiyor stop ediyor.

İnternetten araştırdım ve aşağıdaki işlemleri uyguladım ama ne yazıkki sorunum düzelmedi. Konu ile alakalı fikri veya tecrübesi olan varsa parlaşırsa çok memnun olurum.

1.Buji,buji kabloları ve bobin orjinali ile değişti.

2.Boğaz kelebeği,rolanti valfi,hava akış metre temizlendi.

3.Hız sensörü arızalı idi değişti.

4.Şarj dinamosu konjektörü değişti.

5.Hava filtresi lpg filtresi yağı yağ filtresi değişti.

6.LPG ayarı yeniden yapıldı. Ve en

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar merhaba,

Bendede aynı sorun var

2004 focus aracımda rölanti ile başım belada

Araç dururken boşta gaza bastığımda 2 - 2.500 devirlerde 2 saniye takılı kalıp iniyor.

Seyir halinde iken vitesi boşa attığımda 3.500 - 4.000 devirlerde takılı kalıyor ve debriyaj fren yapıp dursamda inmiyor. taa ki vitesi takıp kalkarken normale dönüyor

Rölanti valfi gaz kelebeği potansiyometre temizlettirdim.

Çıkmacıdan 2 rölanti valfi denedim ama değişen bir şey olmadı

Başına gelen var ise yardımcı olabilirmi

Teşekkürler

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.