Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Cihan Ünverdi

Focus 1 Rolanti

Question

Merhaba arkadaşlar konu daha önce açıldımı bilmiyorum.Arattırdım bulamadım.2000 model focus 1 sahibiyim.Aracım lpg li ve 170 bin km dedir.

Aracımın sorunu vitesi boşa attığımda veya düşük hızlarda durmak için debriyaj ve frene bastığımda stop ediyor.Rolanti aniden düşüyor ve stop ediyor.Her zaman değil ama bir kere bile olsa sinir bozucu ve tehlikeli.

Araçla düz yolda gidersinizya ayağınızı gazdan çekince araç sakin sakin süzülür ve yavaş yavaş yavaşlar normalde benimki frene basmış gibi birden pusuyor.Gaza hafif dokunun tatlı hızlanma yok birden irkiliyor.Çekişte hissettiğim kadarı ile baya düşük.Bu belirtiler benzindede aynı. Rolanti ise normalde 750 devirde sabit duruyor.Far veya klimayı açınca 1000 devre kadar ulaşıyor. Yani elektrik donanım yük bindirince motora rolanti normal olarak azıcık yükseliyor sorun yok.Önceden aracı boşa alınca veya durmak için debriyaj fren yapınca rolanti 1500 devre ulaşır oradanda sakin sakin normale dönerdi.Doğrusu ve sürüş tarzına en uygun çalışma bu şekildeydi.Şimdi 2 saniyede 750 devre düşüyor.Öyle hızlı düşüyorki bazen kendi bile kontrol edemiyor stop ediyor.

İnternetten araştırdım ve aşağıdaki işlemleri uyguladım ama ne yazıkki sorunum düzelmedi. Konu ile alakalı fikri veya tecrübesi olan varsa parlaşırsa çok memnun olurum.

 

1.Buji,buji kabloları ve bobin orjinali ile değişti.

2.Boğaz kelebeği,rolanti valfi,hava akış metre temizlendi.

3.Hız sensörü arızalı idi değişti.

4.Şarj dinamosu konjektörü değişti.

5.Hava filtresi lpg filtresi yağı yağ filtresi değişti.

6.LPG ayarı yeniden yapıldı. Ve en

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.