Jump to content
  • 0

Focus Mk3 1.5 Tdci Powershift şanzımandan Yağ Sızıntısı

Serdar Tanhan
Çözüme git Serdar Tanhan tarafından çözüldü,

Soru

Bugün aracın yağını değiştirdik. Alt muhafazayı sökünce sanzımandan yağ akmış olduğunu gördüm. Muhafaza üzerinde az miktarda kurumuş yağ yüzeyde de birkaç damla yağ vardı. Servisi arayıp randevu aldım cuma günü gideceğim.

IMG_20200630_153012.jpg

IMG_20200630_153009.jpg

IMG_20200630_153006.jpg

IMG_20200630_152847.jpg

IMG_20200630_151549.jpg

--24 dakika sonra eklendi--

Benzeri durumu yaşayan var mı acaba? Terleme yapmış gibisinden yorumlar var bu gibi durumlar için.

Serdar Tanhan tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Gürkan Çakıroğlu
1 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

Patlak lastik için aracı kaldırdık bir de ne görelim heryer karınca, motor alt muhafazayı sökünce de şanzımandan tekrar yağ sızdığını görüp servise gittim. Garanti için başvuruldu, TCM kapağı da değişecek bu sefer. 

Ne çektin bu yağ sızdırmadan...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Hakan Terzioğlu
22.04.2021 - 20:27 tarihinde, Serdar Tanhan yazdı:

Sorma hocam ya... Umarım bu son olur. 

Şimdi ne yaptınız hocam? Tekrar garantiden mi değişti conta?

ben hiç kontrol etmedim, en kısa sürede bende kontrol edeceğim

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Serdar Tanhan
5 saat önce, Hakan Terzioğlu yazdı:

Şimdi ne yaptınız hocam? Tekrar garantiden mi değişti conta?

ben hiç kontrol etmedim, en kısa sürede bende kontrol edeceğim. 

Garantiden onay çıktı, parça siparişi verildi. Sanırım o da geldi ama servis kapalı olduğundan bayram sonrasında gideceğim.

Kontrol etmekte fayda var, terleme şeklinde ise yüzeyde sadece iz şeklinde yağ varsa sıkıntı yok ama yağ damlaları varsa ve şanzıman alt hizasında motor alt muhafaza da yağlıysa o zaman sıkıntı. 

Kaputu açıp aradan ışıkla bakınca yağ izi gördüm muhafaza üzerinde bunun üzerine gittim servise. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Hakan Terzioğlu
2.05.2021 - 20:55 tarihinde, Serdar Tanhan yazdı:

Garantiden onay çıktı, parça siparişi verildi. Sanırım o da geldi ama servis kapalı olduğundan bayram sonrasında gideceğim.

Kontrol etmekte fayda var, terleme şeklinde ise yüzeyde sadece iz şeklinde yağ varsa sıkıntı yok ama yağ damlaları varsa ve şanzıman alt hizasında motor alt muhafaza da yağlıysa o zaman sıkıntı. 

Kaputu açıp aradan ışıkla bakınca yağ izi gördüm muhafaza üzerinde bunun üzerine gittim servise. 

Ben de bir kontrol edeyim. Pws bakımını 2 bin km önce serviste yaptırmıştım. Merak ettim şimdi. Çok geçmiş olsun size de umarım bu sefer çözüme ulaşır. Bu arada hangi parça tam olarak? Yine aynı parçamı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Serdar Tanhan

Teşekkürler. Kontrol etmekte fayda var. Bu siyah kapağı, contası değişti önce, şimdi ise kapak tamamen değişecek anladığım kadarıyla. 

IMG_20210504_224922.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.