Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Kurtuluş Karatay

Focus Mk4 Sync Ses Asistanı Devreye Alınması

Question

Arkadaşlar merhaba, 

Uzun bir aradan sonra 2019 focus 1.5 ecoblue titanyum alarak yine lord oldum ama 2 gündür Sync ile ilgili aşamadığım bir sorunum var, ilgili konuları tek tek okudum ama çözüm bulamadım, bu arada 2. Sync li aracim oluyor.

Sorunum ses asistanını devreye alamamak, telefonumu eşlestiriyorum, direksiyondaki düğmeye basıyorum, ama aracin ses asistanı değil Google asistan devreye giriyor, ya da Google hesabını kapatıyorum yine aynı, araç tlf. asistanında ses yok, Android otoyu telefondan sildim yine aynı, Google asistan ile ilgili tüm hususları telefonda kapattım, yine aynı... Çözemedim. Aracın ses komutunu bir türlü hiçbir şekilde calıştıramadım

Bu arada aracı aldığım gün tlf. eslestikten sonra direksiyondaki tuşa basınca  ses asistanının çalıştığını gördüm, bağlı telefon olmayınca da zaten telefon bağla diye benimle konuşuyor. Ama hepsi bu...Lütfen yardım!

23 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Hayırlı olsun, aracın yazılımı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kablonuzun orijinal, AA yazılımın güncel (Her ne kadar bizim ülkede yapmak zor olsa da) olmasına dikkat ediniz.

Bu arada cihaz sisteme bağlı iken Android sistemin asistanın devreye girmesi normal değil mi zaten? Ben mi anlamadım istediğiniz şeyi.

• 0

Teşekkür ederim.

Android oto uygulamasını kullanmadığımı farzedelim. Bu aracta sonuçta bir ses asistanı var; Radyoyu, klimayı, ve de bluetooth üzerinden telefonu kontrol eden. Ben telefonu bağlamadan bu düğmeye bastığımda eski versiyonlar " komut lütfen" derdi. Bu ise bağlantı için TLF. istiyor. Telefonu bağlandıktan sonra ise ses komutu düğmesine basınca hiçbir şey olmuyor( tlf.ekranında gogle asistan canlanıyor). Yani sesli komut çalışmıyor. ( Android oto yokmuş gibi düşünelim lütfen )

--18 dakika sonra eklendi--

IMG_20200627_120458.jpg

--20 dakika sonra eklendi--

Galiba sorunu buldum, sağ üst köşede bulunan yer, tlf. bağlı olsada olmasada dokununca aktif olmuyor..Sorun bu olabilir mi? Buysa nasıl aktif edeceğim?

• 0

Screen Shot 2020-06-27 at 13.24.09.png

Screen Shot 2020-06-27 at 13.25.56.png

Bu arada sistem eskisi gibi değil, ses komutlarıyla klima yönetilmiyor. 

• 0

Cevap için teşekkürler. Ancak ben eşleştirme yaptıktan sonra da sesli komut çalışmıyor. Yoksa ekran üzerinden telefonu yönetebiliyorum, ama direksiyondaki düğmeye basınca hiçbir ses gelmiyor. Ses komutu çalışmıyor. Ne telefon ne klima ne de radyo...Sesli komut veremiyorum.

Edited by Kurtuluş Karatay

• 0
2 dakika önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Cevap için teşekkürler. Ancak ben eşleştirme yaptıktan sonra da sesli komut çalışmıyor. Yoksa ekran üzerinden telefonu yönetebiliyorum, ama direksiyondaki düğmeye basınca hiçbir ses gelmiyor. Ses komutu çalışmıyor.

Her iki notu da uyguluyorsunuz, değil mi? Dil ve düğmeye basılı tutma. 

• 0

Kesinlikle uyguluyorum. Klimaya komuta edemiyoruz, peki TLF. dışında radyo vs.?

--2 dakika sonra eklendi--

Kilavuzda da çare bulamadım, Koyduğum resimdeki sol üst köşe aktif olmuyor, sebep bu olabilir mi?

• 0

Benzer bir sorun Gürkan da yaşamıştı diye hatırlıyorum. Sync ile sesli komut çalışmıyordu. Yazılım da olabilir konu.

• 0
Bir saat önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Galiba servise gitmek gerekecek. Telefonu sıfırladım, araçtaki sistemi sıfırladım... Olmadı!

• 0
18 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Benzer bir sorun Gürkan da yaşamıştı diye hatırlıyorum. Sync ile sesli komut çalışmıyordu. Yazılım da olabilir konu.

Abi sesli komut yok olabilir mi? 🙂 

• 0

Zaten yazmış manuelde "telefonunuzun ses tanıma özelliklerini kullanmanızı sağlar" diye...

• 0
10 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Abi sesli komut yok olabilir mi? 🙂 

Telefonu bağlamadan direksiyondaki düğmeye basınca TLF. bağla diye sesli ikaz veriyor. Sorun eşleştirmeden sonra, direksiyondaki düğmeye basıyorum ama hiçbir ses yok!

( Bu arada aracı iki gün önce aldığımda yolda sesli komutla arama özelliğini denedim ve çalışmıştı! )

• 0
4 saat önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Sorunum ses asistanını devreye alamamak, telefonumu eşlestiriyorum, direksiyondaki düğmeye basıyorum, ama aracin ses asistanı değil Google asistan devreye giriyor

7 dakika önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Telefonu bağlamadan direksiyondaki düğmeye basınca TLF. bağla diye sesli ikaz veriyor. Sorun eşleştirmeden sonra, direksiyondaki düğmeye basıyorum ama hiçbir ses yok!

( Bu arada aracı iki gün önce aldığımda yolda sesli komutla arama özelliğini denedim ve çalışmıştı! )

Yukarda Google asistan devreye giriyor dediniz. Bizim de dediğimiz şey; olması gereken bu zaten. Onun dışında Ford'un bağımsız sesli komut sistemi yok gözüküyor. Sync 1, 2 ve 3 gibi değil yani. Ford'un sesli komut sistemi kullandığınız SYNC 2.5 ile yok. (Gördüğüm bu, ben de bilmiyordum)

• 0

Akşama deneyeceğim, cevap için teşekkürler...Bu arada 2.5 ve 3 arasında ne farklar var acaba? Sync 2 de ve 3 te olan hatta 2011 modellerde olan sesli komut özelliğini burada olmaması çok ilginç!

• 0
3 dakika önce, Kurtuluş Karatay yazdı:

Bu arada 2.5 ve 3 arasında ne farklar var acaba?

Grafikler ve bu özellik 🙂 Daha önce de dediğim gibi klima kontrolü 3’te de yok Focus için. Dikkat ederseniz klima kontrol sistemi de yok dokunmatik ekranınızda.

• 0

Denedim oldu, ama otosanın kulağı çok çınladı. Sync 1 ve 2 de olan sesli komut ,2019 tita nyum 2,5 ta neden olmaz! İnternet varsa Google asistan var, bu varsa sesli komut var! Tam bir sacmalık!

--1 dakika sonra eklendi--

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.