Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Serkan erden

Yeni Elentra Yorumlarım

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, malumunuz 3 hafta önce 2019 makyajlı elantra aldım. Önceki aracım 2015 focus 1.6 idi. 600kmyolyaptım. Deneyimlerimlerimi paylaşmak istedim. Benim gibi LPG sever birisi için şuanda piyasada gaz uyumlu, atmosferik, baş ağrıtmayan 2 model var. Corolla ve elantra. Corollanın iç mekanı elantra kadar ferah değil, kaporta olarak malesef eski Toyota kalitesinden taviz vermiş geldi bana, en basitinden kaput izalasyon keçesi yok,sac kalitesi zayıf. Mekanik ve iç mekan kalitesi olarak sözüm yok ama kaporta içime sinmedi. Elentranın direksiyonu oldukça hafif, focusdan sonra tuhaf geldi, vites geçişleri aralıklı biraz focusda daha kısa idi. Yokuş kalkış geç bırakıyor, focusda gaza değdiğin an salardı, bunda 1200 devir görmen gerek. Virajlarda başarılı, yol ve motor sesi yok gibi, trim sesi ise neredeyse hiç yok, focusda malesef göğüs kısmında sıfır almama rağmen dizim her değdiğinde gıcırdardı. Seri bir araç, 6 vites olması güzel. Tüketim başarılı. Uzun yol 120 sabit hız 6 lt. Şehiriçi 7-7.5 lt. Ses sistemi focus ile aynı seviye. Focus kadar tokluk hissine sahip değil ama eyvah niye aldım bunu dedirtmiyor. Koltukları çok rahat arka koltukta şaft tüneli yok. Bu yöndende çok güzel. Genel anlamda memnunum. IMG_20200601_144548.thumb.jpg.2ee0127284cc90cef5cc9681b27a957a.jpgIMG_20200601_144536.thumb.jpg.0d08320f46692c7c79bc002144f690fe.jpg

Edited by Serkan erden
Eksik

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Donanım olarak hangi seviyede Focusla kıyasladığınız zaman. Gördüğüm kadarıyla full donanım değil.

Beklentilerinizi karşılıyor mu?

4 saat önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Donanım olarak hangi seviyede Focusla kıyasladığınız zaman. Gördüğüm kadarıyla full donanım değil.

Beklentilerinizi karşılıyor mu?

Başlangıç Style paket. Focusun trendx paketi ile kıyasladım. Onu kullandığım için. Focus 4 konusunda pek bilgim yok. 3.5 kasa denilen kasam vardı. Bunda ekstra olarak otomatik far sensörü ve follow me var. Birde çift çakmaklık, yani hem çakmak soketi hem şarj soketi mevcut. Arka koltuk kol dayama var. En göze çarpan eksiği demir jant kullanması, onuda ileri zamanlarda alaşım ile çözerim. 

Edited by Serkan erden
Eksil

Focus'a göre fazlası var o zaman donanım olarak.

Jant kapağını hiç bir araca yakıştıramıyorum.

Hayırlı olsun benimde 2015 focusum vardı ev almak için sattım mecburen. Elentralar benimde ilgimi çekiyor özellikle son kasası yakışıklı duruyor. Araba alacağım zaman elentra da düşünüyorum bu yüzden ama kullanmak nasip olmadı 😊 siz genel anlamda memnunsunuz gibi. Kullandıkça deneyimleri aktarırsınız özellikle de focus kıyaslamalarını 😉

Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun güle güle kullanın kasasız belasız

Hayırlı olsun tekrar. Bundan bir önceki kasa Elentra bence en güzel c sedanlardan birisiydi. Bu biraz işi bozdu bana göre. İç mekan olarak değerlendirme yapamıyorum. Bunun ön far tasarımını beğenmiyorum. Genel olarak ön ve arka tasarımının iddialı çizgileri ile yan tasarımın iddiasız çizgilerinin pek uyuşmadığını düşünsemde Corolla alacağıma Elentra almayı ben de tercih ederim. Bu ikisinin yerine lpg li kullanmak için ise Civic FC5 i tercih ederdim galiba. 

Not: Fiyatlarına hiç bakmadım. Fiyatlarının birbirlerine yakın olduklarını varsayarak konuşuyorum. Elentra diğer ikisinden kayda değer oranda ucuzsa tabi ki elentra da alınabilir.