Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Serkan erden

Yeni Elentra Yorumlarım

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, malumunuz 3 hafta önce 2019 makyajlı elantra aldım. Önceki aracım 2015 focus 1.6 idi. 600kmyolyaptım. Deneyimlerimlerimi paylaşmak istedim. Benim gibi LPG sever birisi için şuanda piyasada gaz uyumlu, atmosferik, baş ağrıtmayan 2 model var. Corolla ve elantra. Corollanın iç mekanı elantra kadar ferah değil, kaporta olarak malesef eski Toyota kalitesinden taviz vermiş geldi bana, en basitinden kaput izalasyon keçesi yok,sac kalitesi zayıf. Mekanik ve iç mekan kalitesi olarak sözüm yok ama kaporta içime sinmedi. Elentranın direksiyonu oldukça hafif, focusdan sonra tuhaf geldi, vites geçişleri aralıklı biraz focusda daha kısa idi. Yokuş kalkış geç bırakıyor, focusda gaza değdiğin an salardı, bunda 1200 devir görmen gerek. Virajlarda başarılı, yol ve motor sesi yok gibi, trim sesi ise neredeyse hiç yok, focusda malesef göğüs kısmında sıfır almama rağmen dizim her değdiğinde gıcırdardı. Seri bir araç, 6 vites olması güzel. Tüketim başarılı. Uzun yol 120 sabit hız 6 lt. Şehiriçi 7-7.5 lt. Ses sistemi focus ile aynı seviye. Focus kadar tokluk hissine sahip değil ama eyvah niye aldım bunu dedirtmiyor. Koltukları çok rahat arka koltukta şaft tüneli yok. Bu yöndende çok güzel. Genel anlamda memnunum. IMG_20200601_144548.thumb.jpg.2ee0127284cc90cef5cc9681b27a957a.jpgIMG_20200601_144536.thumb.jpg.0d08320f46692c7c79bc002144f690fe.jpg

 

 

Edited by Serkan erden
Eksik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Donanım olarak hangi seviyede Focusla kıyasladığınız zaman. Gördüğüm kadarıyla full donanım değil.

Beklentilerinizi karşılıyor mu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 saat önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Donanım olarak hangi seviyede Focusla kıyasladığınız zaman. Gördüğüm kadarıyla full donanım değil.

Beklentilerinizi karşılıyor mu?

Başlangıç Style paket. Focusun trendx paketi ile kıyasladım. Onu kullandığım için. Focus 4 konusunda pek bilgim yok. 3.5 kasa denilen kasam vardı. Bunda ekstra olarak otomatik far sensörü ve follow me var. Birde çift çakmaklık, yani hem çakmak soketi hem şarj soketi mevcut. Arka koltuk kol dayama var. En göze çarpan eksiği demir jant kullanması, onuda ileri zamanlarda alaşım ile çözerim. 

Edited by Serkan erden
Eksil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Focus'a göre fazlası var o zaman donanım olarak.

Jant kapağını hiç bir araca yakıştıramıyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayırlı olsun benimde 2015 focusum vardı ev almak için sattım mecburen. Elentralar benimde ilgimi çekiyor özellikle son kasası yakışıklı duruyor. Araba alacağım zaman elentra da düşünüyorum bu yüzden ama kullanmak nasip olmadı 😊 siz genel anlamda memnunsunuz gibi. Kullandıkça deneyimleri aktarırsınız özellikle de focus kıyaslamalarını 😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayırlı olsun güle güle kullanın kasasız belasız

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayırlı olsun tekrar. Bundan bir önceki kasa Elentra bence en güzel c sedanlardan birisiydi. Bu biraz işi bozdu bana göre. İç mekan olarak değerlendirme yapamıyorum. Bunun ön far tasarımını beğenmiyorum. Genel olarak ön ve arka tasarımının iddialı çizgileri ile yan tasarımın iddiasız çizgilerinin pek uyuşmadığını düşünsemde Corolla alacağıma Elentra almayı ben de tercih ederim. Bu ikisinin yerine lpg li kullanmak için ise Civic FC5 i tercih ederdim galiba. 

Not: Fiyatlarına hiç bakmadım. Fiyatlarının birbirlerine yakın olduklarını varsayarak konuşuyorum. Elentra diğer ikisinden kayda değer oranda ucuzsa tabi ki elentra da alınabilir. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kullandıkça, aracı tanıdıkça sizlerle tarafsız bir şekilde görüş paylaşmak istiyorum. Malum, kimse yoğurdum ekşi demez. Kullandığım süre boyunca verdiğim paranın hakkını alıyorum diye düşünüyorum. Sessiz ve seri olması, iç mekan ferahlığı, bagaj genişliği, koltuk rahatlığı, (focusda altıma minder koyardım). Görüş açıları gibi konularda beklentimi karşılıyor. Focusdaki tokluk, ağırlık hissiyatını vermesede çarpışma testlerinde sınıfının en güvenli aracı seçilmesi yeterli bence. Direksiyon hissiyatı ve amörtisör sertliği focus kadar iyi değil, ancak daha yumuşak olan amörtisör şehiriçi de focusdan daha başarılı. Tümseklerde focusla geçerken darbenin araca etkisi daha hissedilirken elantra da yumuşak amörtisör sebebi ile bunu pek hissetmiyorum. Nacizane fikrim, benim gibi benzinli, LPG kombinasyonu seven, aile olan ve ferahlık isteyenler için piyasadaki en alınası araç. F/P aracı. Focus, civic, octavia gibi rakiplerinden her konuda daha ekonomik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 dakika önce, Serkan erden yazdı:

koltuk rahatlığı, (focusda altıma minder koyardım).

Bu şikayetleri çok sık duyuyorum fakat ben rahatsız değilim. Koltuğu beli destekleyecek şekilde ayarladıktan sonra 11 12 saat yolculuk yapıyorum bana mısın demiyor 🙂 

Bana sert gelmiyor tatlı sert geliyor 🙂 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.