Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Sign in to follow this  
Tuğrul yağız

Kuga 2.0 TDCI Marş Bastıktan Kısa Süre Sonra Stop Etme

Recommended Posts

Arkadaşlar Ford Kuga 2013 2.0 dizel aracıma bakım yaptırdım yag,yağ filtre ve mazot filtre değişimi yapıldı ama yaşadığım ilçede adam akıllı usta olmamasının acizliğine uğradım. yağ filtresini değiştirirken Emme manifoldu sökülüp değişim yaptılar buraya kadar normal ama mazot filtresini değiştirirken havasını almadılar üstelik bir tane soket vardı onu da söktüler herşey tamamlanıp mazot filtresini yag filtresi,yağ koyuldu sıra geldi marş yapmaya havası alınmadığı için tabiki çalışmadı.ben soketi takmadıklarını ve havasını almadıklarını söyleyince ondan çalışmamazlık yapmaz deyip yerine taktılar havayı da alınca araç çalıştı ama gelelim ki sorunlar bitmedi araç 12 tane arıza kodu attı ve bariz çekiş düşüklüğü vardı eve gelince forscan ile temizledim ama 2 tanesi silinmiyor üstelik araçta çekiş düşüklüğünün sebebi onlar oluyordu.herneyse ustaya tekrar gittim emme manifoldu parçayı söküp atladıkları bişey varsa yapın dedim akıllı hemen bilgisayara bağladı ve arıza görünmüyor deyip beni yolladı (zaten bu arıza kodu p02e9) motor lambası yakmıyor.eve geldim araştırmalarım sonucu emme manifoldu olduğuna kanaat getirince Bugün ben o parçayı söktüm iyice sensörleri temizlerken fark ettim ki manifoldun arkasında el içi kadar dikdörtgen beyinli bir soket var maalesef yerinden çıkarmış iş bilmeyen adamlar onu da taktım iyice manifoldun içini temizledim ve sonuç araba düzeldi arıza kayıtlarının hepsi silindi ama şimdi başka bir sorun var araç çalıştıktan kısa bir süre sonra stop ediyor bazen ikinci basmaya çalışıyor bezense 2. Marşta çalışmayıp 3. De çalışıyor ama bunu da her zaman yapmıyor akşama kadar 10 kez araca biniyorsam birinde yapıyor. acaba mazoT filtresinde hala hava mı var. yada pompa mı arızalandı?başına gelen arkadaşlardan çözüm bekliyorum iyi günler 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arkadaşlar sorun çözüldü konu kilitlenebilir.mazot filtresini markasına güvendiğimden dolayı bosch marka tercih etmiştim ama bizim araçlar filtre seçiyor bosch marka filtre hava yaptırıyor bilginiz olsun Orijinal taktım sorun ortadan kalktı.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 dakika önce, Tuğrul yağız yazdı:

Arkadaşlar sorun çözüldü konu kilitlenebilir.mazot filtresini markasına güvendiğimden dolayı bosch marka tercih etmiştim ama bizim araçlar filtre seçiyor bosch marka filtre hava yaptırıyor bilginiz olsun Orijinal taktım sorun ortadan kalktı.

Konu kilitlemiyoruz 🙂 Sizin gibi sonucu paylaşan kişiler sayesinde aynı sorunu yaşayanlar tekrar ulaşsın ve soru sorabilsin diye.

Teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.