Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Erdem Tutal

Focus Mk4 Trend X için Multimedya Sistemi

Recommended Posts

9 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Evet fikrini biliyoruz,

Kötü aftermarket android ürünlere 3-4 bin ve fazlasını vereceğime oem sisteme para veririm, benim de fikrim budur.

Abi ben kimsenin fikrine bir şey demiyorum ki zaten 🙂 Herkes kendi parasını harcıyor, günün sonunda beni bağlamaz tabi ki.

Mantalitem gereği, kendime almayacağım şeyi buradaki bir kişi alırken gözümü yumamıyorum ve son bir kez düşünmesini istiyorum. Forum işte fikrimi atıyorum ortaya sadece, kimseye karşı gelmek değil amaç 🙂 Hem konumuz da Multi Medya alternatifleri. Ek olarak bu Titanium orj ürünlerin kondisyonunu, fiyatını ve montaj fiyatını da bilmiyoruz ki yorum yapalım, ilan da yok ortada. 

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Forum işte fikrimi atıyorum

Ben de aynı şekilde fikrimi söylüyorum zaten 😀

Günün sonunda arabalarımıza para harcamayı seviyoruz 😀

OEM diye diye ömrümüz çürüdü allasen. 🤣 Kim ne istiyorsa taksın, herkesin fikrine kimse karışamaz, amma lakin ki öyle değildir.

77F014DF-9DA0-459B-B1E3-955B71D713F9.jpeg

39 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

SYNC 1

Sesli komut varmı bunda? 

12 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Sesli komut varmı bunda? 

Ford'un kendi sesli komutu sync 2.5'ta yok. Bunda da yok diye biliyorum (focus 4 trend kullanan dönerse iyi olur), ancak telefonu bağlayınca kendi asistanını devreye alabiliyor 2.5 [EK: 1 ile de varmış bu]. Ayrıca sesli komut olsa ne çalışacak? Klima da manuel 😄 Sadece radyo.

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ford'un kendi sesli komutu sync 2.5'ta yok. Bunda da yok diye biliyorum, ancak telefonu bağlayınca kendi asistanını devreye alabiliyor 2.5. Ayrıca sesli komut olsa ne çalışacak? Klima da manuel 😄 Sadece radyo.

Cmaxte klima manueldi ama sesli komut baya iş yapıyor du. 

4 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yüksekmiş.

Titaniumdaki orj sistemi daha uyguna yaparız...

Kazasız belasız İnşallah.  

54 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bence gerçekten çok kötü diyecek bir durumu yok en azından her işlevi var ve renkli.

Trend X ilk fotoğrafını foruma koyduğumuzda da birçok kişi de benzer düşüncedeydi. Tekrar etmeyeyim fikrim yukardaki gibi 🙂 

Daha ne olsun sorusunun cevabı belli, sen niye değiştirdin o zaman abi? 😁 SYNC 4 olsun ya da bir işlev katsın işimi rahatlatsın kablo ile oynamayayım.

Peki Yakup bey, sync 4 özellikte yani çok da anlamıyorum ama nerede nasıl bulabilirim, oem sanırım benzer ürün ama tamda araca uyum sağlamıyor sanırım, Ford navitech ürünü takmayı önerdi ve 6bin TL istedi, internette 3bine var fakat doğru düzgün montaj yapacak yer bulmak eskisehirde biraz zor

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yakup fikrini söylemiş, saygı duyarız.

Ama ben kendimden örnek verirsem; oem olsun ne masrafı olursa olsun fikrindeyim. Bugüne kadar oem dışında bir ekipman koymadım zaten.

Siz de oem yapmak isterseniz yardımcı oluruz, montaj için İstanbul'a gelmeniz gerekir tabiki...

Siz mi montaj yapıyorsunuz Gürkan bey, nasıl ne kadar bedeli

6 dakika önce, Önder Kaya yazdı:

montaj

Montajı yapan ustamız var, maliyet 4 bin TL civarı olur. Ama dediğim gibi İst a gelmeniz gerekir. Tiraniumdaki oem sistem için söylediklerim. 

Edited by Gürkan Çakıroğlu

7 dakika önce, Önder Kaya yazdı:

Peki Yakup bey, sync 4 özellikte yani çok da anlamıyorum ama nerede nasıl bulabilirim

Şu an bulamazsınız, daha Focus için sunulmadı bile.

https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-sync-4-iletisim-ve-eglence-sistemi-kablosuz-apple-carplay-android-auto/

11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Evet fikrini biliyoruz,

Kötü aftermarket android ürünlere 3-4 bin ve fazlasını vereceğime oem sisteme para veririm, benim de fikrim budur.

OEM ürünün markası nedir Gürkan bey, peki sesli komut vs özellikleri nedir, atabilirmisiniz görselini. Herkese iyi bayramlar saygılar

22 dakika önce, Önder Kaya yazdı:

OEM ürünün markası nedir Gürkan bey, peki sesli komut vs özellikleri nedir, atabilirmisiniz görselini. Herkese iyi bayramlar saygılar

Sync 2.5 diye bahsettiğimiz şey hocam. OEM demek marka için üretilmiş ürün demek yani markası bir nevi Ford 🙂 

31 dakika önce, Önder Kaya yazdı:

Titanium da gördüğünüz 8 inch sistem.

48 dakika önce, Önder Kaya yazdı:

Orijinal ürün üreticisi, başka bir firma için parça, ekipman veya başka bir ürün üreten imalatçı firmadır. Örneğin, Acme firması IBM firması için bilgisayar kablosu ürettiği zaman Acme "orijinal ürün üreticisi" firma olmaktadır. Burada önemli husus, ürettiren firma ürünün tasarım ve telif haklarına sahiptir, "orijinal ürün üreticisi" firma ise sadece bu ürünü asıl firmanın istediği kalitede üretmekle yükümlüdür ve herhangi bir tasarım ve telif hakkı bulunmamaktadır.

İngilizcede teknik bir terim olarak Original Equipment Manufacturer veya kısaltması OEM kelimesi tüm dünyada durumu açıklamak üzere kullanılmaktadır.

Bilgisayar ürünleri kutulu satılır. Bu ürünlere kutulu ürün denir. Toplu halde parça alımı yapan sistem entegratörleri, ürünleri kutulu almazlar. Çünkü kutu, hacmi artırıp sevkiyat masraflarını yükseltir ve sistem entegratörleri için bu kutular manasızdır. Dolayısı ile kutusuz halde alırlar. Genelde yanında ufak bir kitapçık ile verilir ürün. Bu ürünün kutulu versiyonunda hiçbir farkı yoktur. İşte bu kutusuz ürünlere OEM ürün adı verilir. Hiçbir şekilde kalite göstergesi değildir. OEM kelimesinin anlamı kullanıcılara öyle empoze edilmiştir ki, büyük bir kesim OEM deyince aklına hemen markasız ve kalitesiz ürün gelir.

Sadece bilgisayar alanında değil günümüzde her alan OEM kullanılmaktadır. Örnek verilecek olursa, FORD araba aldığınız Ford burada OEM dir. Arabanın içinde bulunan SONY CD Player ise SONY OEM satıcısı olarak anılır. OEM genel anlamda bakıldığı zaman aldığınız ürünün orijinalliğini belirtir bir ibaredir. Otomotiv sanayide Original equipment from manufacturer olarak kullanılır, sebebi ise birden fazla ürünün farklı sanayi gruplarından teminidir.

2 saat önce, Hasan Güler yazdı:

teminidir

Telden kör oldum. 😄