Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Serdar Tanhan

Kış Lastiği için; 17 inç Mi, 16 inç Mi, Alaşım Mı, Sac Mı?

Recommended Posts

Sürekli bir Continental kullanıcısı olarak kış lastiklerimi TS860 olarak alacağım. Ancak jant ve ebatlarda kararsızım. Gönlümden geçen hali hazırda aracımda bulunan ebatlarda jant ve lastik, 17 inç alüminyum alaşım jant ve lastik 215 50 R17 XL. Diğer seçenek ise, burada fiyatlar uygun lastik diğerinin yarı fiyatı neredeyse, 16 inç sac veya alaşım jant ve yine 205 55 R16 TS860.

İlk önceliğim tabi ki güvenlik ve yol tutuş. Bunun yanında 3,5-4 aylık kullanım süresi ve fiyatlar var. Diğer yanda ise aracımın duruşu ve her baktığımda beni mutlu edişi var. Bunun için bütçem esnek dört kombinasyonun her birine uygulanabilir.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz, sizce en mantıklısı hangisi? Teşekkürler.

a) 17 inç alaşım jant ve lastik

b) 17 inç sac jant ve lastik

c) 16 inç alaşım jant ve lastik

d) 16 inç sac jant ve lastik

IMG_20191203_164549_1.jpg

Edited by Serdar Tanhan

30 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

16 inç alaşım jant ve lastik

Serdar jant 16' ve lastik en iyisi bence. 

Yaklaşık 20 yıldır 2 tk jant lastik kullanıyorum, zaman zaman 5-6 tk da oldu 🙂 (seviyorum)

Yeni arabam için de yeni jant ve lastik aldım. (elimde 2 tk olmasına rağmen)

Mk4 trend paket 16' alaşım jantlardan aldım, yazlık orj 17'ler standında dururken kışın onları kullanacağım...

17' ler ;

20200427_174255.thumb.jpg.b7c5e6b117b4f1f974de08edf8819e34.jpg

16' ler

IMG-20200429-WA0021.thumb.jpg.bfeeaca7b382a0b014145174dd10e9f8.jpg

--2 dakika sonra eklendi--

Lastik standı olarak şunları kullanıyorum,

Screenshot_20200527-003947_Google.jpg

Hocam bu konudaki yanıtlarınızın bir kısmını okudum. Konuda son derece tecrübeli olmanız dolayısıyla değerlendirmeniz benim için önemli. Aklımdaki 16' sıfır oem alaşım jant ve lastik. Sizin Mk4 trend jantlar çok güzel durmuş (başka bir konudan hatırlıyorum fotoşop idi sanırım😁) Mk4 stline jantları da son derece beğeniyorum. Lastik standını ilk defa görüyorum, böcekli sitede satışta, insanoğlu neler yapıyor😅.

3 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

fotoşop

Fotoşop evet.

4 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

16' sıfır oem alaşım jant

Bence o kadar para verip sıfır jant alma, çok uyguna oem jant bulmak mümkün ve 5x108 olması hasebiyle seçenek çok. Biraz araştırma ile bulunabilir ki kışa çok var ve zaman müsait.

Hocam OEM jantlari nereden bulabiliriz ve hangi markalari ornek verebilursiniz?

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fotoşop evet.

Bence o kadar para verip sıfır jant alma, çok uyguna oem jant bulmak mümkün ve 5x108 olması hasebiyle seçenek çok. Biraz araştırma ile bulunabilir ki kışa çok var ve zaman müsait.

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sarı sitede bol bol var, ayrıca Antalya'ya gidersem oralarda da bulurum diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi bolca zaman var. Teşekkürler hocam.

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Alp Onur yazdı:

Hocam OEM jantlari nereden bulabiliriz ve hangi markalari ornek verebilursiniz?

Buradan bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-jant?a103953=1142401&a103953=1142402&a3859=71646&a3789=70771&viewType=Gallery&a102594=1129644&query_text_mf=jant&query_text=jant

Hocam OEM diye replika satıyorlar hep çok dikkat etmek lazim

4 saat önce, Serdar Tanhan yazdı:

Aklımdaki 16' sıfır oem alaşım jant ve lastik.

205/55-16 lastik (TS860 doğru seçim) ve alaşım jant (CMS gibi bir marka da olabilir) en doğru tercihtir. 

Hem maliyet olarak hem de kar buz performansı olarak. 

16 inç fiyat vs. açısından tabi ki daha mantıklı ama spor paketli araca 16 takılmaz, 17'den devam. Hatta 17 leri kışlık yapın, 18 lerle yazlığa geçin 🙂 

13 saat önce, Serdar Tanhan yazdı:

Bunun için bütçem esnek dört kombinasyonun her birine uygulanabilir.

Buna istinaden bence 17” cmax jant güzel olur. Şöyle bişey...

2221A918-BB6B-41DD-9526-03074A6BE536.jpeg

Edited by Ramazan D.

20 saat önce, Alp Onur yazdı:

Hocam OEM diye replika satıyorlar hep çok dikkat etmek lazim

Sıfır oem diye satılanların %99'u replika, özellikle Mk4 janları. Temiz çıkma jantlar var onlara bakmak lazım, bir de imkan varsa yerinde görmek dokunmak falan...😁

Bende MK2.5 için çıkma 17" jant arıyorum. Mondeo veya Cmax jantı olur aslında. Arayiştayim.

--1 dakika sonra eklendi--

Hocam bi de cam filminiz kac numara? Önlerde hiç yok galiba. Arkalarda gece sorun yaşıyor musunuz? Ben yarın ön yan ve arkalar 2 numara dediğimiz %70 geçirgen Amerikan film ile kaplatmayi düşünüyorum.

19 dakika önce, Alp Onur yazdı:

Hocam bi de cam filminiz kac numara? Önlerde hiç yok galiba. Arkalarda gece sorun yaşıyor musunuz? Ben yarın ön yan ve arkalar 2 numara dediğimiz %70 geçirgen Amerikan film ile kaplatmayi düşünüyorum.

Fabrikadan karartılmış camlar arkaları, sanırım 2 numara ayarında. Gece sürüşlerinde sıkıntı yaşamadın hiç. Önlerde yok, bence gerek de yok benim için önce güvenlik, camlardan %100 görmeyi isterim hep😀.

--8 dakika sonra eklendi--

Bu konu benim için tam bilgi deposu oldu, görseller vb. çok iyi

Bu jantları buldum sarı sitede 2000 TL ye bırakacak arkadaş, kendi şu an kullandığı jant lastik takımı 18' e geçecekmiş, lastikleri de verecek onu da bir yerde kullanırız artık. Ama Bursa'da, salgından dolayı gitmeyi istemiyorum, satan arkadaş ne kadar temiz dese de bakmadan almayı da istemiyorum 🙄

Screenshot_2020-06-14-01-32-27-350_com.sahibinden.jpg

1 saat önce, Serdar Tanhan yazdı:

bakmadan almayı da istemiyorum

Detaylı fotoğraflarla çözülür sorunun, yada Bursa’da tanıdık varsa gidip bakmasını rica edebilirsin.