Jump to content

Hangi Lastik Basınç ölçeri Almalı?

Erol Süzer
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ama zaten sıfırdan şişirmek için kullanmayın da diyor maksimum 10 dk kullanıma uygun daha sonra 20 dk dinlenmeliymiş. Biraz ölme eşeğim ölme ? 

Ya ben böyle "Disclaimer"ların hastasıyım ya:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Umarım ihtiyaç olmaz da, çıkardığı ses yaptığın işin 10 katı ? 

Bu hepsinde standart ya. Ama 10 dakikadan uzun kullanımda plastik kokusu ile beraber bozulacak seriden değildir inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bu hepsinde standart ya. Ama 10 dakikadan uzun kullanımda plastik kokusu ile beraber bozulacak seriden değildir inşallah.

Umarım ? Bana da elde kalacak hissi verdi ama bunlardan 20 sene önce benzer ürünler görüyordum komşularda hiç bozulmamıştı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Geçenlerde gerçek anlamda denedim, 4 lastikte de 26 psi vardı, 35e ayarladım. Bazılarında 35.5 te durdu. Bendeki dijital ölçer ile ölçtüğümde 36-36.5 gibi çıktı.

Lastikler arası da biraz bekledim ama işlem bittiğinde dışarıdan hissedilen bir ısı fark etmedim.

Ayaklarındaki lastikler sesi/titreşimi ciddi anlamda azaltıyor.

Sonra dandikle bisiklet lastiği şişirdim o bile baya uzun sürdü hem de oldukça ısındı, ayrıca çok daha gürültülü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hızımı alamayıp bizim kızın şişme havuzunu patlattım bd 200 ile şişirirken. ??

bu deniz ürünlerine en fazla kaç psi basmalıyız bilen var mı? Havuzun üzerinde yazılı bişey bulamadım. 5 psi ayarlamıştım, yarıldı. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Ben hızımı alamayıp bizim kızın şişme havuzunu patlattım bd 200 ile şişirirken. ??

bu deniz ürünlerine en fazla kaç psi basmalıyız bilen var mı? Havuzun üzerinde yazılı bişey bulamadım. 5 psi ayarlamıştım, yarıldı. ?

Göz kararı durduracaksın da ? Anam babam deniz şeysi sonuçta ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Göz kararı durduracaksın da ? Anam babam deniz şeysi sonuçta ? 

Aslında “durdursam mı artık” ikilemini yaşarken gıcırtılar gelmeye başladı. Tam aha gidecek kapatayım derken patladı. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
14.06.2020 - 11:22 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

7 kat şöyle bir kutuyla göndermiş ancak içinde 1 tanecik ürün vardı :))) 

AFE3C7A7-7278-45EE-AD05-1050A6569DE1.jpeg

Ürün kutusu

CC029C6C-3A7C-416A-BFAF-21272E32F99A.jpeg

9F30DD54-61F7-4F4A-9298-E4C5E5E2486E.jpeg

Türkçe kullanım kılavuzu, garanti ve servis dökümü mevcut. 

E0D6846A-43D9-4CA9-8046-7F7E928CB9B5.jpeg

İçindeki 2 ekstra ağız altına sabitleniyor, özetle bagajda saklarken her şeyi kendi içinde derli toplu kalabiliyor. Kutusunu saklamanıza gerek yok. 

Ayaklar yumuşak. 

9BFA558D-8C42-4831-83E3-1F2BED064A2C.jpeg

Ampul sarı, ne kadar güçlü tartışılır ancak karanlıkta kesinlikle iş görecek. 

E083E5A2-5EB5-498B-AD03-1C59D45FA87E.jpeg

Tüm hava hortumu ve elektrik ağzı bu yuvaya giriyor. 

5057B8F2-BC18-423C-BBA4-03E33CD8147B.jpeg

2 adet aç/kapa düğmesi yan tarafta konumlandırılmış ve oyuk, düğmelerin konumunu görmek zor mutlaka eğilmek bakmak  lazım. Ben olsam üste konumlandırırdım. 

824FB831-5E2C-4EDF-A35C-1153725E9B02.jpeg

Gelelim kullanıma; 

• Araç motoru çalıştırılmadan cihaz kullanılmalı.

• Elektriği kesmediğin sürece ön ayar sabit kalıyor.

• Basıncı düşürmüyor sadece arttırabiliyor.

• Cihaz elektrik aldıktan sonra lastiğe bağlarsanız o anki basıncı gösteriyor.

• Basıncı ayarladınız örneğim 30 psi’a kadar cihaz çalıştı hava bastı ve durdu ama çıkan sonuç 31.0 psi vs çıkabiliyor. Kafa karıştırıcı.

• Basınç hassasiyeti yeterli, 0.5 psi.

• Başlığı siboptan çıkarmak çok kolay değil, hatta bazen çıkaramadım o anda hava kaçtığı için tekrar şişirmek zorunda kaldım. 

Zor günde günü kurtarır, basınç manyakları kaliteli bir basınç ölçer de kullanabilir yanında. İlk etapta kalibresinde hata görmedim lastikçinin ayarladığı gibiydi dört lastik de.

Tahmin ettiğim gibi beceremedi babam ? pırt pırt ediyor duruyor ağzını tam geçiremiyor galiba. Sonuç olarak kullanışsız işini göremedi. Ayarları anlatarak yaptırdım ona rağmen 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bende de öyle oldu geçenlerde söküp bi daha taktım şişirdi.

3-4 defa aynı oldu güzelce zorla, korkma dedim ha şimdi oldu olacak derken hep aynı ? Rezil oldum zaten daha da uğraşamam dedi gitmiştir öyle :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanımı çok pratik değil. Ama düzgün takınca sıkıntısız çalışıyor bendeki BD 200. Benim tek problem ettiğim konu plastik birleşim yerlerinin çapaklı olması. el kesiyor ve mutlaka temeas edilecek yerler. (elektik kablosu ve hava hortuma haznesinin ağzı)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Konuyu tekrar hortlatayım. Michelinin hem pompasında hem de ölçerinde A101de iyi fiyat var.

Önce hikayemi yazayım tabi:

Bir kaç gün önce basınç ölçerin 90TL olduğunu gördüm, dün eve yakın olana gittim yok gelmedi belki yarın dediler. bugün köye gittik orada bi tane gördüm sordum yok dediler, amcam bir yere sordu yok dediler. Sonra yine eve yakın ancak daha önce dikkat bile etmediğim telefonla konuşmak için önünde durduğum bir yer daha buldum girdim baktım var, üstüne birde kompresör var. Aslında B&D ASI200 var ama michelin çok küçükmüş, ucuzdur diye düşünerek onu da aldım ki piyasaya göre baya ucuzmuş (179,95) ?

Bu arada konuda daha önce adı geçen hep MC12264, A101 de satılan MC12265 farkı nedir bulamadım.

Gelelim B&D vs michelin farkına:

Ufaktan bir deneme yaptım, öncelikle michelinde ayaralanan basınca kadar şişirme özelliği var sanıyordum ama yokmuş ? 

ikinci şaşırdığım nokta sadece havayı tamamlamak için kullanın sıfırdan şişirmek için kullanmayın diyor, Yakup bunun B&Dnin kullanım klavuzunda da yazdığını söylemişti ancak bunda vurgulayabildikleri kadar vurgulamışlar, adı zaten "TOP UP" bide aletin üzerinde kocaman bir ünlemle birlikte yazmışlar bu durumu. Zaten B&Dnin yarısı kadar güçte. Yine de denemem sırasındaki şişirme performansından memnun kaldım.

Bana göre en önemli özelliği kesinlikle boyutları, neredeyse 1 avuç. Bu boyutlarla kablosunu ve aksesuarlarını da üzerinde taşıyabilseymiş süper olurmuş ancak kutusu da küçük.

İkinci sevdiğim özelliği de sibop bağlantısı, vidalı tasarım B&Dden daha pratik kesinlikle.

Sevmediğim kısmı üzerinde de yazdığı gibi durdurunca basınç biraz düşüyor, yani atıyorum 36 basmak istiyorsunuz 36 olup da durdurunca 35e düşüyor tekrar çalıştırıp 37 yapıp 36ya düşmesini beklemek gerekiyor.

kapalı otopark koşullarında ekranı da okunabilirlik anlamında B&D'den iyi geldi bana.

Gelelim basınç ölçere, an itibariyle fark ettim ki model numarasında +1 olayı bunda da var, A101 kendisine özel dandik seri ürettirmiş olabilir ?

Bunun için (neyse ki) fazla bir şey demeyeceğim, yıllardır bridgestone'un twitter yarışmasından kazandığım ölçü aletini kullanıyordum.

Ondan da memnunum, buda güzel.  Özellikle ekranı çok başarılı.

Son olarak almayı düşünen varsa çevresindeki A101leri bir dolaşsın derim, benim aldığım şubeye yeni gelmemiş bunlar önceki kampanyadan sanırım, en az 1 sayım geçirmiş ikisi de ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Zamanında çok para diyip almadıydım gidip aldım mecburen sağ lastiklerim artislik yapıyor iniyorlar ara ara.

Uzun yola da gitmeden siparişini verdim

Black+Decker ASI200 Hava Pompası n11'^de en ucuzdu 623,04 tl :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Zamanında çok para diyip almadıydım gidip aldım mecburen sağ lastiklerim artislik yapıyor iniyorlar ara ara.

Uzun yola da gitmeden siparişini verdim

Black+Decker ASI200 Hava Pompası n11'^de en ucuzdu 623,04 tl :aman:

hayırlı olsun.. yıllardır sorunsuz kullanıyorum..  bir kaç eski mesaja yazmıştım.. bir tane plastik kutu aldım kapağı kitlenen, bagajda duruyor.. karton kutusu yıpranıyor haliyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.