Jump to content

Hangi Lastik Basınç ölçeri Almalı?

Erol Süzer
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

35 dakika önce, Burçin Denizalp yazdı:

4 Haziran'da A101e Piranha gelio, ben ona Bi bakicam

İnternette uygun fiyatlı ürünler var ama temel ihtiyacı karşılayacak seviyede olmalı bence bu ürün. @Ozan Kar yazmış mesela ısınıyor bekliyorum diye. Bu 200-250tl bandındaki ürünlerde bu bekleme yoksa, verimli lastik şişirme yapıyorsa farkı ödemeye değer bence.

--2 dakika sonra eklendi--
7 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Ne çok paranız varmış gençler. Lastik basın ölçeri almak ne yahu kaç yüz liralara. Ben şöyle bir gözümle bakıyorum. Aha şunun havası az,şunun da çok diyorum. Petrole bir giriyorum. Tamam. O basınç ölçerlerden alsam sabaha kadar uyumam herhalde; "Acaba lastikler gece indi,sabah geri şişecek mi?" diye!

Abi 100tl ve üzeri para basınç ölçere verilmiyor, lastik şişirmeye veriliyor. Basınç ölçer olarak fiyatlar makul. Ben zamanında 3 dolara çinden almıştım gayet güzel ölçüyor. Yularıda fotoğrafı paylaşılmış hatta sarı renk. Ucu da mavi ışıklı şirin bir cihaz.

--5 dakika sonra eklendi--
33 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Michelin daha compact bir cihaz, bagajda hiç yer kaplamıyor diyebilirim ama sende SW var tabi ?

B&D kullanmadım hiç ama mutlaka iyidir, ben Michelinle mutluyum...

Sw rulez ?

Ama ileriyi de düşünmek lazım. Hep sw olmayabilir. Bu iki cihaz arasındaki boyut farkı çok sorun olmaz gibi abi. Michelin daha compact ama bd de çok çok büyük değil. İkisi arasında verimlilik ve ömür yönünden dayanım farkı yoksa michelin alırım mesela. Ama herhangi bir kriterde bd nin daha iyi olduğunu düşünürsem onu alır geçerim.

Bu cihazlar için evdeki prize takmamızı sağlayan inverter vardır umarım. O zaman daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

inverter

Buna hiç bakmadım.

Michelin alalı 2 sene oldu; bisiklet ve top için çok kullandım, araba için 1 kez ihtiyaç oldu ve işini güzel yaptı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Buna hiç bakmadım.

Michelin alalı 2 sene oldu; bisiklet ve top için çok kullandım, araba için 1 kez ihtiyaç oldu ve işini güzel yaptı.

Abi michelin’in kompakt olması + yanı. Yalnız ayarlanan basınca gelince kesmeme ve siboba takma çıkarma pratik değil gibi şeyler okudum. Bu yönden db daha kullanışlı olur galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Abi michelin’in kompakt olması + yanı. Yalnız ayarlanan basınca gelince kesmeme ve siboba takma çıkarma pratik değil gibi şeyler okudum. Bu yönden db daha kullanışlı olur galiba.

Keseni de bu, ışık falan çok iyi detaylar aslında.

https://www.ereyon.com.tr/urun/michelin-mc12266-12volt-120-psi-dijital-basinc-gostergeli-hava-pompasi?gclid=CjwKCAjwq832BRA5EiwACvCWsVw_dC8jlFgvFg31spdBep27W82FZk4aspNVAPdQ79izosiXDB9sXxoCxjQQAvD_BwE

Kafanızı karıştırayım ?

https://tr.aliexpress.com/item/32918620992.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.49ed225bKFfaoB&algo_pvid=defa5166-57b9-4779-a729-94ffb3129b4d&algo_expid=defa5166-57b9-4779-a729-94ffb3129b4d-1&btsid=0ab50f6115909490914141811ef62f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Alacağın olsun Yakup, çinden link verip gerçekten kafa karıştırdın. ? ama bu üründe çine gitmem, trden alırım alacak olursam.

Üst modelin fiyatı çok fazla, aynı işleri sadece daha büyük boyutla yapan black&decker 240tl iken o modele 417tl vermem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Michelin 12264 ile Black&decker asi200 arasında alınması daha mantıklı olan hangisi acaba? Alsamı mı diye düşünüyorum ama fiyatları da bu ürünlere göre az değil. Alternatifleri olan 80-90 liralıklardan en belirgin farkı nedir bilen var mı?

İkisi de olur. Ucuzlar iki çalışıyor üçüncüsünde yeterli hava basmamaya başlıyor.

Böyle bir aletin ne zaman işe yarayacağını bilemezsin. 

Ama gece yarısı yağmurda arabana geldiğinde lastiğin neredeyse tamamen inmiş olduğunu görünce değiştirmek yerine 5 dakikada şişirip eve gidip yatıp uyumak büyük kolaylık.

Sabah ikinci bir 5 dakika ile lastikçiye ulaşılıyor.

Ya da seyahatte mola veriyorsunuz, dönünce lastik yere yapışmış, bagajı bolşaltıp lastik değiştirene kadar şişirip lastikçiye ulaşmak tam bir nimet.

Başıma gelenlerdir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Tercih senin tabi, her gün 3-5 kere lastik şişireceğin için sıkıntılı olur ?

Abi site halkı olarak ince eleyip sık dokuyan kıl müşterinin sözlük karşılığı olan insanlarız. ??

15 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

5 dakikada şişirip eve gidip yatıp uyumak büyük kolaylık.

Kesinlikle katılıyorum. Bir yaz sıcağında Datça’dan Bursa’ya tam dolu se bagajla dönerken (Marmaristen alınmış kasa kasa gazozlar da vardı) Muğla sonrası otobanda bagajı indirip yedeği takmak zorunda kalmıştım. Satın alma motivasyonumun o deneyimle alakası büyük. ?

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Ama ileriyi de düşünmek lazım. Hep sw olmayabilir. Bu iki cihaz arasındaki boyut farkı çok sorun olmaz gibi abi. Michelin daha compact ama bd de çok çok büyük değil. İkisi arasında verimlilik ve ömür yönünden dayanım farkı yoksa michelin alırım mesela. Ama herhangi bir kriterde bd nin daha iyi olduğunu düşünürsem onu alır geçerim.

Bu cihazlar için evdeki prize takmamızı sağlayan inverter vardır umarım. O zaman daha güzel olur.

Cem abinin attığı linkte hala 250 civarı ise ben olsam B&D alırdım. Nedeni marka, michelin sonuçta mekanik cihazlar üretmiyor, bu kompresörü illaki birisine ürettirip üzerine adını bastırmıştır. Esas üreticinin kim olduğu belli olmadığından ben B&D tercih ederdim, her ne kadar o da aşırı matah bir şey olmasa da.

inverterı tam anlamadım, kompresörü evde çalıştırmak istiyorsan yüksek güçlü adaptör lazım (en az 10 amper, ondan bile emin değilim). inverter dc yi acye çeviriyor, bunun için acyi dcye çevirmek gerekiyor.

--20 dakika sonra eklendi--

Cem abi 5dk yazınca dayanamayıp aldım ben de ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31.05.2020 - 23:35 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

--20 dakika sonra eklendi--

Cem abi 5dk yazınca dayanamayıp aldım ben de ? 

Ertesi gün bende aldım bugün elime ulaştı. Video çekip foruma atıcaktım Maalesef çalışmadı hem benim araçta hem başka araçta denedim. ? Yarın iade edicem canım acayip sıkıldı.

FCD89BB4-3AB9-49C3-91AA-A0323941065A.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Erol Süzer yazdı:

Ertesi gün bende aldım bugün elime ulaştı. Video çekip foruma atıcaktım Maalesef çalışmadı hem benim araçta hem başka araçta denedim. ? Yarın iade edicem canım acayip sıkıldı.

FCD89BB4-3AB9-49C3-91AA-A0323941065A.jpeg

Ben de sipariş vermiştim önceki akşam, bugün teslim edildi. Çalıştırmada ufak teferruat var. Arızalı olduğundan emin misiniz?

çakmaklığa taktıktan sonra lastiğe takmadan, + butonuna basılı tutup istediğim psi ayarını yaptım. Sonra lastiğe taktım direk başladı şişirmeye. Ayarladığım psi gelince de kesti hava basmayı. Meraklı komşulardan kaçmam gerektiği için ölçüm cihazıyla birbirlerine göre sapmaları var mı diye bakamadım.

nereden aldınız bu arada? Ben gittigidiyorda bir satıcıdan aldım. 6 tl daha uyguna başka yerde satılıyordu ama bilindik internet sitesi olmadığından tercih etmedim.

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Ben de sipariş vermiştim önceki akşam, bugün teslim edildi. Çalıştırmada ufak teferruat var. Arızalı olduğundan emin misiniz?

Evet eminim cihaza güç gelmiyor başka araçtada denedim. Çakmaklığa taktığımda ekranda herhangi bir belirti yok.

44 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

nereden aldınız bu arada? Ben gittigidiyorda bir satıcıdan aldım. 6 tl daha uyguna başka yerde satılıyordu ama bilindik internet sitesi olmadığından tercih etmedim.

Bende gitti gidiyor dan aldım. Firma ismi vermek uygunmu bilmiyorum 244 tl ye aldım. Firmanın geri dönüşleride iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Erol Süzer yazdı:

Evet eminim cihaza güç gelmiyor başka araçtada denedim. Çakmaklığa taktığımda ekranda herhangi bir belirti yok.

Bu tip cihazlarda genelde çakmaklık girişinde cam sigorta oluyor. Bakmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Erol Süzer yazdı:

Çakmaklığa taktığımda

Taktıktan sonra güç düğmesini açık konuma getirince ekranın turuncu ışığı yanıyor. Sizde yanmıyorsa @Semih O.in dediği gibi çakmaklık adaptöründeki sigortayı değiştirmeyi deneyin derim. Olay sigortaysa yok yere kargo iade vs başınız ağrımasın. Aynı satıcıdan almışız bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.