Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Erol Süzer

Hangi Lastik Basınç ölçeri Almalı?

Recommended Posts

Arayan varsa. A101.

119BBFD6-C3BE-4FED-9859-EE52E0D79500.jpeg

AEC00486-2F06-4A29-B934-3852A6E18491.jpeg

27.05.2020 - 05:59 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Ben bunu kullanıyorum.

image.png

Çok da iş gördü. Basınç göstergesi de oldukça hassas ama sade basınç ölçmek için uğraşılmaz.

Onun içim alacağınız cihazda ucuza kaçmayın, Michelin ürünleri başarılı mesela. 

fiyatı çok iyiymiş. bende noname en ucuzlardan var bi kaç kere kullandım iş görüyor ama bu kadar ucuz olunca alsam mı bilemedim...

Merhabalar, Lastik basıncı ölçmeye ve şişirmeye gerek kalmaması için lastiklerimize nitrojen bastırsak olmaz mı ? Forumda nedense bahsi olmamış 🙄 Ford Yetkili servise sordum yapıyor ve tavsiye etti. Çünkü Lastik havaları sürekli değişiyor, uzun yolda şişirmek için durduğumuz benzincilerin kompresör ya bozuk yada düzgün şişirmemesi sebebi ile inik lastik ile yola devam ettiğim çok oldu 😐

Nitrojen sadece genleşmeyi azaltır, herhangi bir kaçakta bir işe yaramaz. Daha stabil lastik havaları için iş görür yani sadece.

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

fiyatı çok iyiymiş. bende noname en ucuzlardan var bi kaç kere kullandım iş görüyor ama bu kadar ucuz olunca alsam mı bilemedim...

240 lira la neyi iyi

Anladım, yani lastiğin bütün havası indirilecek , sadece nitrojen basılacak; böylece yaz kış sıcaklık farklarından lastik hiç etkilenmiyormus basıncı da değişmiyormuş. Patlayana kadar hep aynı yani, böylece lastik şişirmek ve havasını kontrol etmekten kurtulacağız diye düşündüm. Ayrıca havadan daha hafif imiş belki yakıt tüketimi azalır aracın !? Ama nedense kimse yaptırmamış galiba forumda.  

3 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Nitrojen sadece genleşmeyi azaltır, herhangi bir kaçakta bir işe yaramaz. Daha stabil lastik havaları için iş görür yani sadece.

--1 dakika sonra eklendi--

240 lira la neyi iyi

başka yerlerde (n11 hepsiburada vs ) 350 en ucuz. başka modellere göre nasıl hiç bilmiyorum.

mükemmel bişey olmasa da B&D sonuçta. n11de en ucuz noname 50tl ona kıyasla nasıl yorum yapamadım şuan 😄 

önceki mesajımda no name iş görüyor demiştim ama bi sıkıntısı fazla ısınması. 10dkda bir biraz soğumasını beklemek gerekiyor. tamamen inmiş bir lastiği lastikçiye gidecek kadar şişirmek yarım saat filan sürüyor diye hatırlıyorum.

bendekini 2012 ya da 2013te A101den almıştım diye hatırlıyorum, bisiklet top vs şişirmek için zaten sorun olmuyor, araba içinde hatırladığım bi kere kullandım.

16 dakika önce, Deniz S. yazdı:

Merhabalar, Lastik basıncı ölçmeye ve şişirmeye gerek kalmaması için lastiklerimize nitrojen bastırsak olmaz mı ? Forumda nedense bahsi olmamış 🙄 Ford Yetkili servise sordum yapıyor ve tavsiye etti. Çünkü Lastik havaları sürekli değişiyor, uzun yolda şişirmek için durduğumuz benzincilerin kompresör ya bozuk yada düzgün şişirmemesi sebebi ile inik lastik ile yola devam ettiğim çok oldu 😐

Forumda bahsi geçmiştir hocam bu kelimeler ile arama yapınız lütfen ilgili konular için. Nitrojen dediğiniz şey azot. Havanın zaten %78'i azot 🙂 Hala gerek duyuyor musunuz, dediğim gibi ilgili konulardan devam edebilirsiniz. 

6 dakika önce, Deniz S. yazdı:

Anladım, yani lastiğin bütün havası indirilecek , sadece nitrojen basılacak; böylece yaz kış sıcaklık farklarından lastik hiç etkilenmiyormus basıncı da değişmiyormuş. Patlayana kadar hep aynı yani, böylece lastik şişirmek ve havasını kontrol etmekten kurtulacağız diye düşündüm. Ayrıca havadan daha hafif imiş belki yakıt tüketimi azalır aracın !? Ama nedense kimse yaptırmamış galiba forumda.  

söylenildiği kadar faydası kesinlikle yok. hava kontrolu her zaman gerekli ve kayda değer kayıp oluyorsa bir yerde sorun vardır, bende 1 ayda 1 psi ya oluyor ya olmuyor.

bu arada havanın %78i azot zaten.

Michelin 12264 ile Black&decker asi200 arasında alınması daha mantıklı olan hangisi acaba? Alsamı mı diye düşünüyorum ama fiyatları da bu ürünlere göre az değil. Alternatifleri olan 80-90 liralıklardan en belirgin farkı nedir bilen var mı?

4 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Michelin 12264 ile Black&decker asi200 arasında alınması daha mantıklı olan hangisi acaba? Alsamı mı diye düşünüyorum ama fiyatları da bu ürünlere göre az değil. Alternatifleri olan 80-90 liralıklardan en belirgin farkı nedir bilen var mı?

4 Haziran'da A101e Piranha gelio, ben ona Bi bakicam

9 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Michelin daha compact bir cihaz, bagajda hiç yer kaplamıyor diyebilirim ama sende SW var tabi 😀

B&D kullanmadım hiç ama mutlaka iyidir, ben Michelinle mutluyum...

28.05.2020 - 15:31 tarihinde, Teoman S. yazdı:

Arayan varsa. A101.

119BBFD6-C3BE-4FED-9859-EE52E0D79500.jpeg

AEC00486-2F06-4A29-B934-3852A6E18491.jpeg

@Burçin Denizalp geçende paylaşmıştım. bekleme burda var. Nasılsa önce geldi ve fiyatta düşük.

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

@Burçin Denizalp geçende paylaşmıştım. bekleme burda var. Nasılsa önce geldi ve fiyatta düşük.

Benim bahsettiğim metal gövdeli çakmak şarjı kompresör, 4 Haziran'da gelecekmiş. İnternetten ne aldığınız başlığına bülteni attım, epey bir ürün var, tek tük işe yarayan bişi çıkabilir.

Ne çok paranız varmış gençler. Lastik basın ölçeri almak ne yahu kaç yüz liralara. Ben şöyle bir gözümle bakıyorum. Aha şunun havası az,şunun da çok diyorum. Petrole bir giriyorum. Tamam. O basınç ölçerlerden alsam sabaha kadar uyumam herhalde; "Acaba lastikler gece indi,sabah geri şişecek mi?" diye!

Edited by A.Coşar
yazım hatası