Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Osman Çağıldak

Tampon Boyasında Ton Farkı

Question

Herkese iyi günler hayırlı sahurlar arkadaşlar. Gri renk ford focus aracımın ön tamponunu taş ezikleri vernik atması vs sebeplerden dolayı boyatmak istiyorum. Aracımın boya kodu 2431 ancak şöyle bi çekincem var araç 2012 model ve boyandığında gözle görülür bir ton farkı olur mu? Olursa nasıl düzeltebilirim? Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Teşekkürler herkese şimdiden iyi bayramlar... 

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

İyi usta ve doğru boya rengi ile ton farkı olmaz sanırım. Ancak yeni araçlarda bile bazı renklerde tampon ile kaporta boyasında hafif ton farkı görülebiliyor. Bu durum boyanan zemin farkından (plastik-metal) kaynaklı diye biliyorum.

Edited by Serdar Tanhan

• 0

Bende öyle biliyorum hocam özlellikle renkli araçlarda güneşte ve gölgede farklı gözükebiliyor. Derdim en azı ile atlatmak bu durumu 

• 0
23.05.2020 - 02:40 tarihinde, Osman Çağıldak yazdı:

Herkese iyi günler hayırlı sahurlar arkadaşlar. Gri renk ford focus aracımın ön tamponunu taş ezikleri vernik atması vs sebeplerden dolayı boyatmak istiyorum. Aracımın boya kodu 2431 ancak şöyle bi çekincem var araç 2012 model ve boyandığında gözle görülür bir ton farkı olur mu? Olursa nasıl düzeltebilirim? Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Teşekkürler herkese şimdiden iyi bayramlar... 

Kardesimin fıstık yesili 307 de benzer durum basina gelmisti.sigortadan tamponu boyatmamiz gerekmisti. Tamponu boyatinca ton farki olusmasi soz konusu idi. Bizde boyaciya derdimizi anlatmistik.boyaci tampondaki kucuk bir bolgeye boyama oncesi 3-4 farkli ton uygulayip bize sormustu. kardesimle uygun gordugumuz tonu secince boyaci gunah benden gitti diyerek boyamayi yapmisti. 3 yil kadar boya farki yoktu ancak kaportaya gore tampondaki ton acilmaya baslayinca kardesim arabayi satiliga cikarmisti. Bu sekilde uygulamayi kabuledecek boyaci varmidir bilemem ama benzer bir keyfekeder boyatacaksaniz boyacinizla bir konusun.

Edited by Eser Ekinci