Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

2011 Monde 1.6 Ecoboost P132b P0039 Ve P0016 Hata Kotları Yardım

Çözüme git Servet Ö. tarafından çözüldü,

Soru

Selamın aleykum arkadaşlar yeni aldıgım mondeo 2011 1.6 ecoboost benzinli aracımda sorunlar yaşıyorum bulundugum bölgede bu motordan anlayan olmadıgı için en yakın ustalar ankarada 700 km uzakta aracımla bu haldeyken okadar yolu yapmakta daha büyük sorunlara yol açar diye korkuyorum 

Aracımda aldıgım hata kotları şunlar

P132B 

P0039

P0016

Aracımda gözlemledigim sorunlar ise performans anormal derecede düştü motor çalıştıgında sesli çalışıyor ustunde ki sensorleden birinin kablosunu sokunce  çalışması normarleşiyor ve aracım bazen turbo devreye girmiyor devreye girsede performansı eskısı gibi degil butar sorunla karşılaşanızız varmı veya bu haliyle 700 km yol yapsam sorun olurmu

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim 2014 1.0 Ecoboost'da da P132B hatası veriyor eskiden daha az turbo lip mode geçerdi şimdi sık geçmeye başladı, şimdi bu selonid valfi aracın neresindedir acaba ve takribi ne kadar fiyata değişmektedir? 

Ek olarak yetkili servisi aradığımda selenoid valfin tek başına değil, boruları ile birlikte değiştiğini parçanın 1800 tl ve 500 civarı da işçilik tutacağını belirttiler, Er-Ol otomativ parçanın elinde olduğunu ve 450TL olduğunu söyledi ama parçanın fotoğrafını görmek istiyorlar. Er-Ol oto izmirde olduğu için gidip gelebilirim ama parça fotosu için parçanın aracımın neresinde olduğunu gösterebilen bir döküman varsa oraya bakmak isterim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
43 dakika önce, Ali Ö. yazdı:

Benim 2014 1.0 Ecoboost'da da P132B hatası veriyor eskiden daha az turbo lip mode geçerdi şimdi sık geçmeye başladı, şimdi bu selonid valfi aracın neresindedir acaba ve takribi ne kadar fiyata değişmektedir? 

Ek olarak yetkili servisi aradığımda selenoid valfin tek başına değil, boruları ile birlikte değiştiğini parçanın 1800 tl ve 500 civarı da işçilik tutacağını belirttiler, Er-Ol otomativ parçanın elinde olduğunu ve 450TL olduğunu söyledi ama parçanın fotoğrafını görmek istiyorlar. Er-Ol oto izmirde olduğu için gidip gelebilirim ama parça fotosu için parçanın aracımın neresinde olduğunu gösterebilen bir döküman varsa oraya bakmak isterim.

Ford-Focus-SE-2016-engine.jpg.8bc661253923914a5e8592bb167ec8d4.jpg

Ok ile gösterdiğim boruyu takip edersen bulursun, üç nozzle siyah bir parça.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 dakika önce, Ali Ö. yazdı:

Hocam o dediğiniz yer değil de aşağıda işaretlediğim yer olabilir mi?

Parçanın üstünde CM5G-9F490-AA yazıyor. 

Ford-Focus-SE-2016-engine.jpg.8bc661253923914a5e8592bb167ec8d4.jpg

Ben parça orada mı dedim? Boruyu takip et bulursun dedim. 

Yok abi benim Türkçem insanlık için uygun değil, anlaşılmıyor....

Zahmet edip yazan elime tüküreyim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Ben parça orada mı dedim? Boruyu takip et bulursun dedim. 

Yok abi benim Türkçem insanlık için uygun değil, anlaşılmıyor....

Zahmet edip yazan elime tüküreyim.

Bana göstermek istediğiniz parça bu değil mi? Ben turbo selenoid valfi yazdığımda karşıma bu çıkmıştı aramalarda ve bu parça da benim resmi attığım yerde yer alıyor. Hatam varsa af fola ama karşınızdakini azarlamanın da bir anlamı yok sanırım. Sormakta hatta ettiysek bilelim yeterli.

HTB1PuT6dbSYBuNjSspfq6AZCpXak.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.