Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

2011 Monde 1.6 Ecoboost P132b P0039 Ve P0016 Hata Kotları Yardım

Çözüme git Servet Ö. tarafından çözüldü,

Soru

Selamın aleykum arkadaşlar yeni aldıgım mondeo 2011 1.6 ecoboost benzinli aracımda sorunlar yaşıyorum bulundugum bölgede bu motordan anlayan olmadıgı için en yakın ustalar ankarada 700 km uzakta aracımla bu haldeyken okadar yolu yapmakta daha büyük sorunlara yol açar diye korkuyorum 

Aracımda aldıgım hata kotları şunlar

P132B 

P0039

P0016

Aracımda gözlemledigim sorunlar ise performans anormal derecede düştü motor çalıştıgında sesli çalışıyor ustunde ki sensorleden birinin kablosunu sokunce  çalışması normarleşiyor ve aracım bazen turbo devreye girmiyor devreye girsede performansı eskısı gibi degil butar sorunla karşılaşanızız varmı veya bu haliyle 700 km yol yapsam sorun olurmu

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm
8 saat önce, Muhammer Yılmaz yazdı:

P132B 

P0039

Turbo selenoidi arızalı.

P0016

Crankshaft pozisyon sensörü hatası, önemli bir hata dikkatle incelenmeli.

r ustunde ki sensorleden birinin kablosunu sokunce  çalışması normarleşiyor

araba çalışırken üzerinden kafanıza göre sensör sökmeyin.

Kısacası düzgün bir servise gidin. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
30.04.2020 - 11:48 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Turbo selenoidi arızalı.

Düzgün bir servis olmadıgı için fikir almaya çakısyorum kardeşim en yakın adam akıllı ustalar ankarada virus nedeniylede gidişler yasak oyuzden kendi imkanlarımla bişeyler yapmaya çalışyorum

30.04.2020 - 11:48 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Turbo selenoidi arızalı.

Turbo selenoid arızası için turboyu komple değiştimeye gerek varmı servisine soylesek sadece o parcayı değiştirilermi yoksa komple turboyumu değiştirirler

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
3 saat önce, Muhammer Yılmaz yazdı:

Turbo selenoid arızası için turboyu komple değiştimeye gerek varmı servisine soylesek sadece o parcayı değiştirilermi yoksa komple turboyumu değiştirirler

Selenoid tek başına değişebilir bir parça.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Ben ford servisindeki ustaya aldıgım hata kodları soyleyince bana turbo değişecek kople ve ekzoz üzerinde 2 tane sensör var onlar değişecek dedi 13 bin tl fiyat çektiler sorun çözülmezse bi kaç sensördaha var onları değiştircez dediler anlicaniz ufak arızasıda olsa turboyu komple değiştireceklerini sorunu çözene kadar butün parçarı degiştirecekleri soyluyorlar buda bana pek mantıklı gelmiyor ufak bi valf yüzünden komple turbo takmaları ve sorunu bulana kadar yapabilecek tüm parçaları değiştirmeleri 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
01.05.2020 - 22:06 tarihinde, Muhammer Yılmaz yazdı:

turboyu komple değiştireceklerini sorunu çözene kadar butün parçarı degiştirecekleri soyluyorlar buda bana pek mantıklı gelmiyor ufak bi valf yüzünden komple turbo takmaları ve sorunu bulana kadar yapabilecek tüm parçaları değiştirmeleri 

İş bilmediklerinden yada müşteri soymak istemelerinden. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Merhaba abiler 1.6 ecoboost mondeo 2011 model aracımda bir arıza peydah oldu başına gelen veya anlayan biri yardımcı olursa sevinirim Tanım:P132b 

Turbo şarj/Süperşarj Takviye kumandası A performansı

Arıza tipi:21

Sinyal genliği, minimumdan daha küçük 

Durum :6C(dtc bekleniyor)

Arıza şimdiki veya önceki anahtar sürüş döngüsünde ortaya çıkmıştır 

Teşhis protokolü-14229

14229 DTC yapısı üzerine ek bilgi için İ yardım düğmesini seçin 

Bu kodları veriyor servis komple turbo değişmesi gerekiyor dedi ve 15000 TL istiyor lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
15 saat önce, Servet Duman yazdı:

Merhaba abiler 1.6 ecoboost mondeo 2011 model aracımda bir arıza peydah oldu başına gelen veya anlayan biri yardımcı olursa sevinirim Tanım:P132b 

Turbo şarj/Süperşarj Takviye kumandası A performansı

Arıza tipi:21

Sinyal genliği, minimumdan daha küçük 

Durum :6C(dtc bekleniyor)

Arıza şimdiki veya önceki anahtar sürüş döngüsünde ortaya çıkmıştır 

Teşhis protokolü-14229

14229 DTC yapısı üzerine ek bilgi için İ yardım düğmesini seçin 

Bu kodları veriyor servis komple turbo değişmesi gerekiyor dedi ve 15000 TL istiyor lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim 

Turbo selenoidi bozuk muhtemelen. Bir turbocuya gidin o netleştirir zaten. Gaza gelip turboyu değiştirmeyin. Aralardaki borularda problem olduğunu sanmıyorum. Ya wastegate actuatoru ya da onun selenoidi problemli. Max 1000TL lik bir masrafı var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
17 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Turbo selenoidi bozuk muhtemelen. Bir turbocuya gidin o netleştirir zaten. Gaza gelip turboyu değiştirmeyin. Aralardaki borularda problem olduğunu sanmıyorum. Ya wastegate actuatoru ya da onun selenoidi problemli. Max 1000TL lik bir masrafı var.

Bu gün fark ettim gaza yüklenince tekleme yapıyor performansı düştü arabanın 160hp den eser kalmadı Eskişehir de Turbocu tanıdığınız varmı iyi usta bulmak sıkıntı bildiğiniz üzere veya siz neredesiniz ustamısınız bilmiyorum Eskişehire yakınsanız sizede getirebilirim

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
11 saat önce, Servet Duman yazdı:

Bu gün fark ettim gaza yüklenince tekleme yapıyor performansı düştü arabanın 160hp den eser kalmadı Eskişehir de Turbocu tanıdığınız varmı iyi usta bulmak sıkıntı bildiğiniz üzere veya siz neredesiniz ustamısınız bilmiyorum Eskişehire yakınsanız sizede getirebilirim

Ankarada tavsiye edebilirim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
32 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Ankarada tavsiye edebilirim

Çok iyi olur İstanbulda turbocum diye biyer var orayı buldum oraya gidecektim yoksa bu işlerle uğraşıyorsunuz sanırım bide adaşmışız turbocumu çok övdüler sizin dediğiniz yer iyiyse Ankarayada gidebilirim yalnız aklıma takılan bir konu var farklı bir açılan soruda size arıza sormuşlar teklemeden bahsetmiş arkadaş size siz gömleklerini kontrol ettir demişsiniz benim gömleklerde sıkıntı yoktur değil mi aynı arıza değildir umarım benimde 3 ve 4 cü viteslerde tekleme hissediyorum diğerlerinde ya var bana denk gelmedi yada yok bilemedim wastegate veya selenoid valfleri arızalı olduğunu var sayarak tekleme ye sebebiyet verirmi bunu merak ediyorum birde geri dönüşleriniz için teşekkür ederim adaş. 

IMG_20200706_174440.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
13 saat önce, Servet Duman yazdı:

Çok iyi olur İstanbulda turbocum diye biyer var orayı buldum oraya gidecektim yoksa bu işlerle uğraşıyorsunuz sanırım bide adaşmışız turbocumu çok övdüler sizin dediğiniz yer iyiyse Ankarayada gidebilirim yalnız aklıma takılan bir konu var farklı bir açılan soruda size arıza sormuşlar teklemeden bahsetmiş arkadaş size siz gömleklerini kontrol ettir demişsiniz benim gömleklerde sıkıntı yoktur değil mi aynı arıza değildir umarım benimde 3 ve 4 cü viteslerde tekleme hissediyorum diğerlerinde ya var bana denk gelmedi yada yok bilemedim wastegate veya selenoid valfleri arızalı olduğunu var sayarak tekleme ye sebebiyet verirmi bunu merak ediyorum birde geri dönüşleriniz için teşekkür ederim adaş. 

IMG_20200706_174440.jpg

Ankarada Ünak otomotiv var, ortakları Süleyman ve Akın beylere benim adımı vermen yeterli, ilgilenir sorunlarını çözerler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Ankarada Ünak otomotiv var, ortakları Süleyman ve Akın beylere benim adımı vermen yeterli, ilgilenir sorunlarını çözerler.

Teşekkür ederim en yakın zamanda mutlaka gidicem maddiyattan dolayı bekliyorum zaten kusura bakma bilgisizlikten çok soru sordum farkındayım bir önceki yorumda soru sormuştum ama birde bu şekilde kullanmam sıkıntı çıkartırmı yardım için teşekkür ederim tekrar 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Servet Duman yazdı:

Teşekkür ederim en yakın zamanda mutlaka gidicem maddiyattan dolayı bekliyorum zaten kusura bakma bilgisizlikten çok soru sordum farkındayım bir önceki yorumda soru sormuştum ama birde bu şekilde kullanmam sıkıntı çıkartırmı yardım için teşekkür ederim tekrar 

Tekleme olayı başka şeylerden de olabilir, bakmadan bilinmez. Gömlek olayı kompresyon testinde çıkar. Tekleme nadir durumlarda değilse kullanmanı önermem.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.