Jump to content

Kontak içinde Kalan Plastik

Doruk Ceyhan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum ? saçma gelecek benden başkası yapmışmıdır bilmiyorum ? 2001 model Ford ka sahibiyim arka bagaj açılması zor diye vd40 sıkayım dedim ve devamında kapı anahtar girişi ile en son kontak kaldı ? biraz ileri gitmiş sıktığım plastik çekerken içinde kaldı  bir parçası ? anahtarın bir bölümü giriyor malüm araç çalışmıyor haliyle . Altını üstünü söktüm kontak yuvasını nasıl çıkartacağımı biliyorum ama anahtar girmeyince olmuyor , ne yapabilirim ne önerirsiniz şayet kontak çıksa içinde plastiği çıkartabilirmiyim veya ne yapmamı önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Doruk Ceyhan yazdı:

Hocam göremiyorum ki nerede olduğunu ama kontak çıkarsa gözükebilir 

Kontağı sökme basit bir işlem olmasa gerek. Arkasında kablo bağlantıları falan. Görmenize gerek yok parçayı aslında biraz sabırla ucu L şekline getirilmiş telle uğraşmak gerek. Veya profesyonel yardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin sorunun çözümüyle ilgile değil ama en azından bu tarz kilit-anahtar mekanizmalarını yağlamayı düşünenler için;

Anahtarı yağlayıp kilit mekanizmasına öyle sokunca yeterli yağlamayı yapmış oluyor...

Direk kontağa yağ sıkılmasına gerek kalmıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.