Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus Mk3 Geri Vites Aydınlatması Yetersiz Kalıyor

Soru

Merhaba

Aracım 2018 mca titanyum geri viteste gece aydınlatması çok az geliyor. Kameradan bakınca az mesafe aytınlatıyor. Ayna ve gözlede durum aynı.

Eşimin Kuga ise gece arkayı çok güzel aydınlatıyor. 

Bu sorunumu yaşayan arkadaşlar var mı? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kuga daki ampul gücü ile Focus taki nin aynı. Ancak sanırım yuvanın şekli ışık dağılımını olumsuz etkiliyor. Ampul tipi vs değiştirerek daha iyi adınlatma elde edilebilen var mı?

Yakup Bey öneriniz için teşekkürler. Ancak tercihim sonuca ulaşabilmiş arkadaşların deneyimlerini öğrenmek

Tüm yorum ve öneriler için şindiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Şaka bir yana bu ışık arkadan gelen yaya ve/veya sürücüyü uyarmak için var; siz gücü arttırırsanız bu sefer doğru yerden bakanlar rahatsız olabilir.

Arkanızı aydınlatmak istiyorsanız farklı çözümler bulmak daha faydalı olur hem de gerektiğinde kullanırsınız. 

LED takabilirsiniz demiştim daha beyaz ve aydınlık sağlar. Sitede değişenler de var zaten arama ile bulunabilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
15 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Ben geri vites ampullerini Led ile değiştirdim.
Sonuç gayet tatmin edici.
Tavsiye ederim.

Ne marka veya hangi tip kullandıniz varsa aldığınız linki paylaşır mısınız?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
9 dakika önce, Mustafa Şen. yazdı:

Ne marka veya hangi tip kullandıniz varsa aldığınız linki paylaşır mısınız?

Eğer sizin arabanın ampul tipi T10 ise aşağıdaki linkdeki ampul olur.
https://urun.n11.com/ampul/fmx-t10-cree-led-beyaz-park-plaka-ic-aydinlatma-ledi-1-adet-P407029483

Buda mercekli tip.

https://urun.n11.com/ampul/fmx-t10-mercekli-led-park-plaka-bagaj-ic-aydinlatma-1-adet-P416742912

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
10 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Bunlar geri vites için değil ama

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Ben mca aracımda değiştirdim philips ledler ile,görüntü çok güzel eyvallah ama aydınlatma olarak bir artısı olmadı.Bir de o stopu sökmek gerçekten insanı zorluyor,3 günde değiştirebildim iniyorum arabaya zorluyorum çıkmıyor pes ediyorum bırakıyorum hep en sonunda kırılırsa kırılsın dedim asıldım tüm gücümle öyle çıktı.Resim bulursam eklerim

IMG_8027.JPG

Melih Ordueri tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
28.04.2020 - 15:51 tarihinde, Caner YC. yazdı:

böyle bi aydınlatma yok şiddetle tavsiye ediyorum arkadaki arabanın Allah yardımcısı olsun 

Geri vites lambasi diye onlere cakma xenon almis olmayasiniz. Umarim bir yere geri park etmeye calisirken arkanizda sizi bekleyen arkadas kaynakci tip gozluklerden kullaniyordur. ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 Gündüz Farlı sis kapakları

Fiyat :
      Takımı kdv dahil 340 tl. (25 Eylül 2018 Fiyatı ve stok mevcut)

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün eşdeğerdir.

• Yazan: Burak Aytek
      Uzun aradan sonra tekrar ufak eklentiler yaptım,
      Tavan döşeme değişiminden sonra sıra geldi kapılara yalıtım ve aydınlatma yapımına. Uzun zamandır aklımdaydı uğraştırıcı olduğu için ancak yapabildim. 
      Paneli sökmeden hemen öncesi...

Bunlarda Sony hoparlörler,

Siyah paneli yerinden çıkartabilmek için camı da sökmek gerekiyor sac kısmına ancak o şekilde ulaşılıyor,

Yalıtım için kullandığım malzemeyse Adeself oto ses yalıtım malzemesi ve onun üzerine uyguladığım yanmaz yapışkanlı kauçuk köpüğü, Adeself 3mm kalınlıkta, 30cm x 10mt ölçülerinde 75TL. Kauçuk köpüğüyse 9mm kalınlıkta 5mt X 1mt uzunlukta 115TL. 

Yalıtımdan sonra kapıları sökmüşken aydınlatmada yapmalıydım ve orjinal bir görünümü olmalıydı, en uygun Megane 2 ve Fluence lerin kapı aydınlatma lambasını buldum. Kapı altlarına tesisat torpidonun altındaki mevcut ayak aydınlatmalardan çekildi. Kesip biçmeden önce beklemedeler...

Lambanın yanında gelen plastiği kalıp olarak kullandım ve falçatayla kestim,

Arka kapılar...

Kedi gözünün içi boştu onunda içine lamba taktım,

Ve daha bitmedi pedallarıda orijinal st line setle değiştirdim,

Arabada orijinal ambiyans aydınlatma var fakat ayak bölümünde yoktu ona da kapıdaki ambiyans aydınlatmadan hat çekildi ayak bölümünde de ambiyans aydınlatma olmuş oldu,

• Yazan: Ahmet B.
      Merhabalar,aracım 2009 focus Titanyum Kapı kolu aydınlatma uygulamasını detaylı olarak anlatmaya çalıştım.3mm düz baş turuncu renk diyot led ve buna uygun 1.6k direnç kullandım.kablo olarak 20 awg kalınlıkta çiftli kablo kullandım. Açık ve anlaşılır bir çalışma yapmaya çalıştım umarım faydalı olur Videoyu beğenmeyi unutmayınız,başka projelerde görüşmek dileğiyle. ''BİLGİ PAYLAŞTIKCA GÜZELDİR''

• Yazan: Cem Boneval
      auto, motor & sport dergisi oldukça ayrıntılı bir H7 halojen far ampulleri karşılaştırmalı incelemesi yapmış.
      Beyaz ve güçlü ışık isteyenlere yol gösterebilir diye alıntılıyorum.
      Öncelikle test sonucu özellikle önerilenler grubunu alıyorum sadece.
      Bunlar da şöyle:
      Bosch Plus 90: Parlaklık ve aydınlatma mesafesi açısından normal ampulden belirgin iyi ve özellikle Ford Focus farları için en uygun olan. Ort. ömür 350 saat.   
      Bosch Plus 120 Gigalight: 88 m ile karşılaştırmanın en uzağı aydınlatan ampullerinden biri. Ancak ort. ömür 300 saat ile kısa ve biraz pahalı.  GE Megalight +90%: Parlak beyaz ışığı ile en güçlülerden. Fiyatı uygun ve ömür de öyle.  Osram Night Breaker plus Osram Night Breaker Unlimited: Bu da Focus için uygun bulunanlardan, 79 m menzilli, yakın alanda çok parlak ve geniş aydınlatma.         

Osram Night Breaker Laser: 92 m ile en uzun aydınlatma mesafesine sahip. Grubun en güçlüsü. Ancak ort. ömür 260 saat ve pahalı tarafta. Philips X-treme Vision +100% Philips X-treme Vision +130%: 86 m aydınlatma mesafesi ile başı çekenlerden. Ancak parlaklık yanında 400-450 saat lamba ömrü ile göz dolduruyor ve bu da göreceli yüksek fiyatını kabul ettiriyor.   

• Yazan: Burak Can T.
      Merhabalar değerli arkadaşlar forumda yeniyim herkese selamlar.
      Aracımı aldığımda ortam aydınlatması (ayak bölmeleri, bardak tutucusu ve iç kapı açma yerleri) bana kırmızı renk olarak geldi. Ben bunları mavi renk yapmak istiyorum. Çünkü göstergeler, müzik sistemi ve klima düğmeleri hemen hemen hepsi mavi renk bunlar kırmızı olunca biraz gözüme hoş gözükmüyor. Ayak bölmesindeki ampulü çıkardığımda altta ki resimlerde olduğu gibi bir ampul çeşiti ile karşılaştım. Forumda ki tecrübeli arkadaşlardan bu ampulün türünü ve mavi renge çevirmek için neler yapılabilir onu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılar...

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.