Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Haziran katılım yükleniyor

Mayıs anketi yükleniyor

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

uğur özsabır

Yasak Zamanı şehir Dışından Araç Alımı

Recommended Posts

arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere şehir dışından araç alma ihtiyacı doğdu.

seyahat izin belgesi ile şehir dışına araç almaya izin vereceklerini düşünmüyorum zaten izin alsak netten bakıyorum ne otobüs firmalarının ne de uçakların seferleri kapalı.

aklıma vekalet ile araç aldırarak tır ile getirtmek kalıyor ki bu işler sadece fikir pratikte hiçbir fikrim yok.

bu konuda yardımlarınız rica ediyorum var ise farklı alternatif ve fikirlere açığım şimdiden teşekkür ederim. 

11 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere şehir dışından araç alma ihtiyacı doğdu.

seyahat izin belgesi ile şehir dışına araç almaya izin vereceklerini düşünmüyorum zaten izin alsak netten bakıyorum ne otobüs firmalarının ne de uçakların seferleri kapalı.

aklıma vekalet ile araç aldırarak tır ile getirtmek kalıyor ki bu işler sadece fikir pratikte hiçbir fikrim yok.

bu konuda yardımlarınız rica ediyorum var ise farklı alternatif ve fikirlere açığım şimdiden teşekkür ederim. 

galeri harici izin verilmiyor diye duydum, gezenadam.com.tr çekiciye koyup gönderiyor aracı bilginiz olsun.

2 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

galeri harici izin verilmiyor diye duydum, gezenadam.com.tr çekiciye koyup gönderiyor aracı bilginiz olsun.

şahıstan alacağım. gezenadamı araştırayım ne kadar güvenilir acaba ?

3 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

gezen adam güvenilir ankarada ise çekici buluruz....

2 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

gezen adam güvenilir ankarada ise çekici buluruz....

Serkan hocam tesekkur ederim arac bursada ben samsundayım bursa temsilcisi ile görüştüm vekalet ile alıp size yolluyoruz dediler çekiçi noter 1500 + expertiz 300 tl dediler yani toplam 1800 tl masraf oluyormuş. tanımadığım kişiye okadar parayı nasıl teslim ederim halen işin o tarafı aklımı kurcalıyor.

Bence gruptan birisi yardımcı olsun gidip bakıp aracı otoparka çeksin sonra bir şekilde izin alıp gidip getirin eğer araç bu kadar zahmete değerse.(yani kaçırılmayacak araçsa)

9 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

Serkan hocam tesekkur ederim arac bursada ben samsundayım bursa temsilcisi ile görüştüm vekalet ile alıp size yolluyoruz dediler çekiçi noter 1500 + expertiz 300 tl dediler yani toplam 1800 tl masraf oluyormuş. tanımadığım kişiye okadar parayı nasıl teslim ederim halen işin o tarafı aklımı kurcalıyor.

bursada forum üyeleri var bir rica edin kaçırılmayacak araçsa ...

6 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Bence gruptan birisi yardımcı olsun gidip bakıp aracı otoparka çeksin sonra bir şekilde izin alıp gidip getirin eğer araç bu kadar zahmete değerse.(yani kaçırılmayacak araçsa)

Fatih bey tabi ki kaçırılmayacak değil fakat araç aracımızı sattık bir aydır bir şey alamadık malım fiyatlar uçtu biran önce birşeyler alıp kapıya koymak lazım arabasızlığı arabasız kalınca anladık 🙂

24 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

Var mı bir kurumsal güvencesi? Sanıyorum ki yok. Ne gerek var yıllarınızın emeğini vermeye, 1'e 10 fırsat mı var 😄 Risk almaya değecek mi yani.

3 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

bursada forum üyeleri var bir rica edin kaçırılmayacak araçsa ...

bir araştırayım serkan bey bakalım müsait bir arkadaş bulabilecekmiyim.

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Var mı bir kurumsal güvencesi? Sanıyorum ki yok. Ne gerek var yıllarınızın emeğini vermeye, 1'e 10 fırsat mı var 😄 Risk almaya değecek mi yani.

yakup bey bursa da bir güvenilir kişi bulabilir isem nakliye işlerini gezenadama yaptırabilirim. öylesi daha mantıklı olur sanırım.

Bursanın neresinde hocam araç ? Yardımcı olabilirim belki Bursa'da ikamet ediyorum.

1 saat önce, uğur özsabır yazdı:

Sakın!

Araç ruhsat sahibi kiminse ona gönderin paranızı, alım satım kimin adınaysa para trafiği onlar arasında olsun, vekaleti sizin tarafta veya karşı tarafta olması bir şey ifade etmiyor. Açıklamasına da plaka vererek alım ücreti olduğunu belirtin. Aman diyim ha, satıcı katekulli bile yapabilir, yasalar dahilinde.

melih bey teşekkür ederim karşı taraf ile bi görüşmemi neticelendirim size dönüş sağlarım

--2 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sakın!

Araç ruhsat sahibi kiminse ona gönderin paranızı, alım satım kimin adınaysa para trafiği onlar arasında olsun, vekaleti sizin tarafta veya karşı tarafta olması bir şey ifade etmiyor. Açıklamasına da plaka vererek alım ücreti olduğunu belirtin. Aman diyim ha, satıcı katekulli bile yapabilir, yasalar dahilinde.

servet hocam uyarın için teşekkür ederim. ben şimdi bi tanış bulsam ona vekalet versem o benim adıma noter işlerini halletse ben o kişiler noterde iken araç alacagım kişiye eft/havale yi geçsem ve not olarak da su plakalı aracı alım ücreti diye yazıp göndersem herhangibi sorun olurmu ?

2 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

noterde iken araç alacagım kişiye eft/havale yi geçsem ve not olarak da su plakalı aracı alım ücreti diye yazıp göndersem

Kesinlikle problem olmaz. Parayı gönderdiğiniz kişi ruhsat sahibi olsun, vekaletli değil. 

1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Kesinlikle problem olmaz. Parayı gönderdiğiniz kişi ruhsat sahibi olsun, vekaletli değil. 

teşekkür ediyorum