Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Mustafa Kızıltan

Kaporta Kısmında Küçük Paslanma Gibi Lekeler

Question

İyi forumlar. Araçta önceden de oluşmuştu şimdi de heryerinde küçük siyah lekeler var ve bazıları uzun kalınca pas lekesi yapıyor. Bez ile normal yıkamayla geçmiyor. Biraz bastırmak lazım. Tırnağa geliyor kalkınca pas izi kalıyor ve aracın neredeyse tüm yüzeyinde var. Bunlar nedir nasıl geçer bilgisi olan arkadaş var mı?

1A664B2F-9D43-4BBD-85A1-2F86EF666230.jpeg

54677FE5-3635-47ED-925C-E8BBDDE3D096.jpeg

21C44C4B-55C9-4B67-B7D7-23D9A931499B.jpeg

718DB0FB-C0CE-45EB-A3E1-F0C707E1ADAA.jpeg

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Emin olmamakla beraber. Aracı dışarıda nereye park ediyorsunuz? Demir tozu gibi çapaklara benziyor. Bazen benim araçtada dışarıda şantiye tarzı yerlere bırakınca oluyor.

• 0

Bu benim fiestada da var beyaz benimki de. Bagaj kapağı cam kenarında gördüm bezle bastırınca çıktı. Pas zannettim ama değil demir tozu olabilir.

• 0

Reçine lekesi ve demirtozu  lekesi benim aracın her yerinde var kil yapıp cila çekmek gerek , 1 yıl sonra yine aynısı oluyor yapacak birşey yok.

• 0

Teşekkürler 👍 o zaman iyi yapan bir yere kil uygulaması ardından cila yaptırayım. Görünce sinir oldum ama galiba genel bir şeymiş 😊

Edited by Mustafa Kızıltan

• 0

Tam yeri bu başlık değil ama fotoğraftaki gibi olmayacak yerde boya atmış ve pas yapmış. Sizce buraya nasıl uygulama yapılmalı? Ford’a gitsem pas garantisine kabul ederler mi bilmem.

5D4E9FBA-509C-4490-ADC6-3A795239FD50.thumb.jpeg.6e02a0086bf170260e2439c6b88dcb24.jpegC97D8EB3-4F20-4672-9C51-87C9260E706C.thumb.jpeg.24157719d063d9be643e9bb487c432f9.jpeg

• 0
13 dakika önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

yaptırayım

Vakit ayırabilirsen kendin yapsana, daha çok seversin arabanı.

• 0

Demir tozu değil bu be ya, ağaçlardan da oluyor bu. Özellikle beyaz arabada çok belli oluyor. Ama doğru, bunu temizlemek için yıkamacılar kil kullanır, yılda bir falan yaptırılabilir.

• 0
7 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Tam yeri bu başlık değil ama fotoğraftaki gibi olmayacak yerde boya atmış ve pas yapmış. Sizce buraya nasıl uygulama yapılmalı? Ford’a gitsem pas garantisine kabul ederler mi bilmem.

5D4E9FBA-509C-4490-ADC6-3A795239FD50.thumb.jpeg.6e02a0086bf170260e2439c6b88dcb24.jpegC97D8EB3-4F20-4672-9C51-87C9260E706C.thumb.jpeg.24157719d063d9be643e9bb487c432f9.jpeg

buraya bişey çarpmış gibi duruyor temizleyip rötüş yapmaktan başka çaresi yok, eğer normal bi paslanmaysa paslanmazlık garantisi focus için 12 yıl diyor ford.com.tr.

• 0
8 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Vakit ayırabilirsen kendin yapsana, daha çok seversin arabanı.

Elimde kil var aslında hiç kullanmamıştım bu bahaneyle kullanacağım. Ben üstüne cila yapamayacağım için yaptırayım demiştim. Yoksa kil uygulamasını bugün yapmayı düşünüyorum. 👍

• 0
4 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Elimde kil var aslında hiç kullanmamıştım bu bahaneyle kullanacağım. Ben üstüne cila yapamayacağım için yaptırayım demiştim. Yoksa kil uygulamasını bugün yapmayı düşünüyorum. 👍

Kil uygularsanız işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi verebilir misiniz?

• 0
2 saat önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Kil uygularsanız işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi verebilir misiniz?

Hocam bugün uyguladım evet işe yarıyor ama çok uğraşmak gerekiyor çok yoruyor. Bugün iki kapı yapabildim.

Edited by Mustafa Kızıltan

• 0

eski hyunadai era aracımda çok olurdu, focus ta yok.. ikiside metalik gri..

emin olmak için boya ölçümü yaptırılabilir.. su pası da olabiliyor

@Kerem Bozdoğan  orası hafif darbe almış gibi.. tabi çok zor bir yer ama.. en iyisi kalın pasta ile o bölgeyi temizleyip rütuş yapmak..

ezik darbe izi yoksa garantiye girmesi lazım.. 

hay hay derler ve o bölgeyi boyarlar

Edited by Mehmet Demir