Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Focus Mk3 Sonradan Takılat Isıtmalı Ön Cam Nasıl Aktif Edilir?

Soru

Arkadaşlar merhabalar aracım 2014 Ford focus 3.5 kasa titanium tekno paket aracıma bu yaz taş çarptı ve cam çatladı bende kasko varken camı değiştireyim dedim camcıya gidip ısıtmalı ön cam farkını ödeyerek ısıtmalı ön cam taktırabilir miyim diye sordum o da olumlu yanıt verince bu işe girelim dedik ısıtmalı ön cam klima panelini ve camı sipariş ettik ikiside geldi önce klima panelini taktım foccus ile herhangibir işlem yapmadan panelin düzgün bir şekilde çalıştığını gördüm hatta camı takarken ön cam ısıtma tuşuna bastığımızda cam ısıtma soketine enerji de geliyordu soketleri düzgün bir şekilde taktık camı yerleştirdik ön cam ısıtmayı deneyelim dedik fakat yok nafile ne yaptıysak çalıştıramadık daha sonra foccus programıyla front heated windshield seçeneğini aktif ettik fakat değişen birşey yok yardımcı olabilecek var mı camı nasıl aktif hale getirebilirim cam sıfır 

IMG-20200220-WA0013.jpeg

IMG-20200205-WA0007.jpeg

Caner YC. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
4 saat önce, Caner YC. yazdı:

cam ısıtma soketine enerji de geliyordu soketleri düzgün bir şekilde taktık

gördüğünüz elektrik kontrol amaçlı olabilir,

öncelikle yazıldığı gibi sigortaları sonrasında şase bağlantısını kontrol edin.

benzer durum PTC montajında başıma gelmişti, ptcnin güç kablolarında 12V ölçüyordum ancak çalışmıyordu sonradan şase bağlantısının olmadığını görüp bağlayınca çalışmıştı.

yine çalışmazsa bir çeşit kör yük* ile o hattan yüksek amper (mesela 10A) çekebiliyor musunuz onu deneyin. çekebiliyorsanız camda sorun vardır bence.

*: yada 10 amper sigortayı kısa devre yapınca atıyor mu mesela? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
9 saat önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

Motor bölmesi sigorta kutusunda F14 ve F16 ya 40 amperlik sigorta takmadınız sanırım?

Araç tekno paket olduğu için kameraların olduğu yerde ısıtma var dolayısıyla f14 ve f16da sigorta mevcut ama kaç amper onu bilemiyorum 40a olan ile değişmem mi gerekir 

--55 dakika sonra eklendi--

IMG-20200302-WA0010.jpg

IMG-20200302-WA0009.jpg

--2 dakika sonra eklendi--

F23 5a f16 ve f14 40a sigorta olacak sanırım şemaya göre 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Sigorta varsa oraya kadar tesisat vardır. Camı veya şase bağlantısını kontrol etmek lazim. Yukarda yazılmış ya tesisattan akım cekecekcisiniz ki akım var ise cam bozuktur yoksa tesisat. Ya da cama harici bir güç kaynağı bağlayıp ısınıp isinmadiğina bakacaksınız. 

Bundan önce emin olmak için BCM deki c2280A yani C1 soketinin sağ alttan ikinci olması lazım. 30nolu pimi dolumu bakmak lazım. 

Sema da solda mor olan kablo. Belki tesisatta eksiklik vardır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.